Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 91 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow UE - pogrzebowe... 17 arrow Dziś Węgrzy jasno wyrazili swoje zdanie
Friday 04 December 2020 21:29:52.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Dziś Węgrzy jasno wyrazili swoje zdanie Drukuj Email
Wpisał: niezależna   
20.08.2017.

W Brukseli się wściekną. Dziś Węgrzy jasno wyrazili swoje zdanie

Za: http://niezalezna.pl/201237-w-brukseli-sie-wsciekna-dzis-wegrzy-jasno-wyrazili-swoje-zdanieWęgrzy znów muszą dziś bronić granic kraju – powiedział prezydent kraju Janos Ader podczas uroczystości w Budapeszcie z okazji święta państwowego, Dnia św. Stefana, pierwszego króla Węgier. Z kolei szef węgierskiego MON Istvan Simicsko stwierdził, że „Bruksela zrzeka się swojej wiary i traci swój fundament”.

Bezpieczeństwo oznacza dziś co innego niż choćby dekadę temu: znów musimy bronić naszych granic, musimy bronić tego niezależnego, wolnego i europejskiego kraju, który uformowała ofiara, charakter i praca milionów Węgrów 
– mówił Ader podczas uroczystości promocji oficerów na placu Kossutha.

Jak dodał, w niecałe 30 lat pod odzyskaniu przez Węgry niepodległości „powinniśmy znów zdać sobie sprawę, że tylko to może być naprawdę nasze, co jesteśmy w stanie wciąż od nowa obronić”.

Minister obrony narodowej Istvan Simicsko podkreślił zaś podczas uroczystości, że święto założenia państwa to zarazem święto wiary chrześcijańskiej Węgrów.

Tylko otrzymana od świętego Stefana wiara chrześcijańska może nas pchać do przodu 
– podkreślił Simicsko. Tymczasem – zaznaczył – wygląda na to, że „Bruksela zrzeka się swojej wiary i traci swój fundament”.

Jego zdaniem, aby dzieci i wnuki mogły żyć jako Węgrzy i zachować Węgry, należy obronić granice kraju i występować przeciwko takim zagrożeniom jak masowa nielegalna imigracja czy terroryzm.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.