Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 50 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Walka o media 16 arrow "Pokot" : Kopanie Polaków za niemieckie pieniądze.
Monday 17 February 2020 14:55:31.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
"Pokot" : Kopanie Polaków za niemieckie pieniądze. Drukuj Email
Wpisał: PCh   
09.09.2017.

"Pokot" : Kopanie Polaków za niemieckie pieniądze.

2017-09-09 http://www.pch24.pl/pokot-polskim-kandydatem-do-oscara--kopanie-polakow-za-niemieckie-pieniadze-znow-w-cenie,54502,i.htmlPolska komisja oscarowa wybrała film „Pokot” na polskiego kandydata do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Obraz w reżyserii Agnieszki Holland promowany jest jako „uniwersalna, bardzo starannie zrealizowana opowieść niewątpliwie poszerzająca pole naszej wrażliwości”. Tak właśnie „eksperci” nazywają ową filmową próbę upodlenia Polaków.

 Jak to się dzieje, że robiony za niemieckie pieniądze, antypolski w wymowie film jest wybierany przez ekspertów jako „polski produkt eksportowy”? To zasługa komisji złożonej z przedstawicieli „polskiego środowiska filmowego” oraz dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Warto zapamiętać ten skład: Paweł Pawlikowski (przewodniczący), Grażyna Torbicka, Stefan Laudyn, Arthur Reinhardt, Tomasz Wasilewski, Agnieszka Smoczyńska, Magdalena Sroka.

 To właśnie ci ludzie „po długich dyskusjach” uznali, że „Pokot” będzie w tym roku najlepiej reprezentował polską kinematografię w trudnej rywalizacji oscarowej. Zdaniem Pawlikowskiego „Pokot” to „uniwersalna, bardzo starannie zrealizowana opowieść niewątpliwie poszerzająca pole naszej wrażliwości”. Jak dodał, to film o tym „czy warto zawalczyć o dobro tego, co nas otacza, o przyrodę i słabszych od nas”. To obraz  „z mocnym przesłaniem, w dodatku będący ważnym kobiecym głosem”.

 Jaki naprawdę jest „Pokot”? Zapraszamy do lektury:

Pokot”, czyli: Polacy, jesteście świniami!

Pokot”. Niekryta opcja niemiecka

O holokauście owadzim słów kilka, czyli dlaczego „Pokot” mnie oburzył

Źródło: tvn24.pl MA

Zmieniony ( 09.09.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.