Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 11 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow kolaps arrow Import węgla kamiennego z USA, a może i z Kazachstanu i Kolumbii. Św. Barbórka was skarze !!
Thursday 20 February 2020 06:16:16.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Import węgla kamiennego z USA, a może i z Kazachstanu i Kolumbii. Św. Barbórka was skarze !! Drukuj Email
Wpisał: Węglokoks   
29.09.2017.

Import węgla kamiennego z USA, a może i z Kazachstanu i Kolumbii

 

Polska zmniejszyła wydobycie węgla kamiennego, by zwiększyć import tego surowca z... USA!http://www.dzienniknarodowy.pl/8619/paradoks-polska-zmniejszyla-wydobycie-swojego-wegl/Jak donoszą media, w połowie nadchodzącego miesiąca do Polski trafić ma pierwsza transza amerykańskiego węgla kamiennego. Zza Oceanu ściąga ją rodzima spółka "Węglokoks". Dostawa z USA wynieść ma 75 tysięcy ton surowca.

Poza tą jednorazową transzą, "Węglokoks" rozważa import węgla kamiennego z Kazachstanu i Kolumbii.

Jak to możliwe, że w jednym z obfitszych w węgiel kamienny krajów, trzeba sprowadzać jego zapasy z tak dalekich zakątków naszego globu? To wynik ograniczenia wydobycia przez rodzime kopalnie, celem... oszczędności.

Zwolnienia górników, ciągłe restrukturyzacje kopalń, łączenie lub likwidowanie kopalń, a w efekcie deficyt surowca i konieczność ściągania go z drugiego końca świata.

Takie rzeczy tylko w Polsce...

Zmieniony ( 29.09.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.