Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 151 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow pieniądz - narzędzie rabunku 17 arrow PiS ma "za duże poparcie" - głosuje przeciw wyższej kwocie wolnej, zniesieniu "podatku Tuska" ???
Wednesday 20 January 2021 17:22:18.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
PiS ma "za duże poparcie" - głosuje przeciw wyższej kwocie wolnej, zniesieniu "podatku Tuska" ??? Drukuj Email
Wpisał: niewygodne.info   
02.10.2017.

PiS ma "za duże poparcie", dlatego głosuje przeciw

wyższej kwocie wolnej, szybszym zwrotom nadpłat i

zniesieniu "podatku Tuska" ??


http://niewygodne.info.pl/artykul8/04025-PiS-postanowil-dokonac-autokorekty-w-sondazach.htmNie wszyscy to wiedzą, dlatego warto odnotować - na wczorajszym posiedzeniu sejmu posłowie PiS już w pierwszym czytaniu odrzucili: [1] projekt ustawy zrównującej kwotę wolną od podatku dla obywateli z kwotą wolną, jaka funkcjonuje dla posłów (30,4 tys. zł), [2] projekt ustawy znoszącej ograniczenia w uldze podatkowej dla twórców (tzw. podatek Tuska) oraz [3] projekt ustawy skracającej do 30 dni maksymalny termin na dokonanie zwrotu nadpłat podatkowych. PiS mógł te projekty przekazać do sejmowych komisji i tam je zmienić po swojemu. Niestety, woleli je uwalić przy pierwszej okazji.

 

Fakty są następujące - w sondażach Prawo i Sprawiedliwość miażdży swoich rywali bezwzględnie. Nad drugą Platformą mają obecnie ok. 20 proc. przewagi. Niestety, tak wysokie notowania usypiają "czujność" polityków PiS, co najlepiej było można zaobserwować podczas ostatniego posiedzenia Sejmu.

W Sejmie procedowane były trzy anty-fiskalne projekty. Pierwszy z nich to projekt Kukiz'15 przewidujący podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. 451 zł, czyli takiej, która teraz przysługuje posłom i senatorom.

Drugi to również projekt Kukiz'15, który dotyczył zniesienia ograniczeń w stosowaniu ulgi podatkowej twórców (tzw. podatek Tuska).

Trzeci projekt to pomysł Nowoczesnej, aby skrócić do 30 dni ustawowy termin na dokonanie zwrotu nadpłaty podatku przez organy skarbowe.

     Niestety w przypadku wszystkich wyżej wymienionych inicjatyw PiS złożył wniosek o ich odrzucenie już po pierwszym czytaniu.

O ile w przypadku projektu Nowoczesnej decyzja PiS nie powinna nas dziwić, to w przypadku obu inicjatyw Kukiz'15 decyzje PiS wydają się być niezrozumiałe. Tym bardziej, że minister Morawiecki zapowiada podniesienie kwoty wolnej do 8 tys. zł, a w przypadku "podatku Tuska" zarówno Morawiecki, jak i Gliński zapowiadali, że limit ulgi zostanie podwojony.

PiS zamiast uwalać projekty Kukiz'15 już po pierwszym czytaniu mógł spokojnie skierować je do prac w komisjach i tam zmienić według propozycji zapowiadanych przez Morawieckiego i Glińskiego. W ten sposób nie byłoby dziś bardzo nieprzyjemnego wrażenia, że PiS jest przeciwko obniżkom podatków w zupełnie dopuszczalnym, jak się wydaje, limicie.

Z drugiej strony, być może ktoś uznał, że sondaże dla partii Kaczyńskiego są zbyt dobre i uwalając trzy anty-fiskalne projekty na jednym posiedzeniu zdecydował, aby dokonać "sondażowej korekty"? Jeśli tak, to muszę przyznać - mistrzowskie posunięcie.

Zmieniony ( 02.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.