Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 120 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Papiestwo 16. arrow "Franek" chce ubogacić swą wiarę i wiedzę "od" przedstaw. innych wspólnot chrześc. i innych religii
Wednesday 23 September 2020 20:54:36.30.
migawki
 

  26.09.20 Bielsko Biała – comiesięczna Msza święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

26.09.20 Kielce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

25/26.09 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. CII – czyli sto drugie !!

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
"Franek" chce ubogacić swą wiarę i wiedzę "od" przedstaw. innych wspólnot chrześc. i innych religii Drukuj Email
Wpisał: "Franek"   
07.10.2017.

"Franek" chce ubogacić swą wiarę i wiedzę "od" przedstawicieli innych wspólnot chrześcijańskich i innych religii, działaczy i wolontariuszy.

Watykan: przed Synodem Młodych odbędzie się presynod z udziałem młodzieży różnych wyznań.Wnioski wyciągnięte ze spotkania zostaną przekazane członkom Synodu Biskupów „zachęcając ich do refleksji i pogłębionej analizy”.http://www.pch24.pl/watykan--przed-synodem-mlodych-odbedzie-sie-presynod-z-udzialem-mlodziezy-roznych-wyznan,55140,i.html#ixzz4unlutpBf

Młodzi ludzie z całego świata w marcu przyjadą na kilka dni do Watykanu, aby przedyskutować kwestie związane z Synodem Biskupów poświęconym „Młodzieży, wierze i rozeznaniu powołania”, który zaplanowano na październik 2018 roku w Rzymie.

 Papież Franciszek zaprosił młodych ludzi z całego świata różnych wyznań na spotkanie przygotowujące do Synodu Biskupów poświęconego sprawom młodych ludzi. Odbędzie się ono w dniach od 19 do 24 marca 2018 roku. Jak podaje Biuro Prasowe Watykanu, ma ono być okazją do wysłuchania przez Kościół nadziei i troski młodych mężczyzn i kobiet.

 – W tej podróży Kościół chce słuchać głosów, wrażliwości, wiary, wątpliwości i krytyki młodych ludzi. Musimy słuchać młodych ludzi – mówił Franciszek 4 października, zapowiadając zwołanie presynodu.

 Sekretariat Generalny Synodu poinformował, że inicjatywa „umożliwi młodym ludziom wyrażanie swoich oczekiwań i pragnień, a także ich niepewności i obaw w skomplikowanych sprawach dzisiejszego świata”.

 Wedle Sekretariatu młodzi ludzie uczestniczący w spotkaniu będą reprezentować konferencje biskupów, kościoły katolickie, osoby konsekrowane oraz seminarzystów przygotowujących się do kapłaństwa. W spotkaniu wezmą udział także przedstawiciele innych wspólnot chrześcijańskich i innych religii, działacze i wolontariusze różnych ruchów oraz „eksperci” z dziedziny edukacji, kultury, sportu i sztuki, którzy „angażują się w pomaganie młodym ludziom w odkryciu ich powołania”.

 „Posiedzenie przed synodem wzbogaci fazę konsultacji, która zaczęła się od publikacji dokumentu przygotowawczego i jego kwestionariusza wraz z uruchomieniem internetowej strony” – poinformowali organizatorzy synodu. Wnioski wyciągnięte ze spotkania zostaną przekazane członkom Synodu Biskupów „zachęcając ich do refleksji i pogłębionej analizy”.

 Źródło: cruxnow.com ASZmieniony ( 07.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.