Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 79 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Łażący Łazarz arrow Publikacja sprostowania/przeprosin Jarosława Kaczyńskiego
Wednesday 21 October 2020 09:21:24.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Publikacja sprostowania/przeprosin Jarosława Kaczyńskiego Drukuj Email
Wpisał: Łażący Łazarz   
17.06.2010.

Publikacja sprostowania/przeprosin Jarosława Kaczyńskiego

Łażący Łazarz   http://antydziad.salon24.pl/ 2010-06-17

W związku z wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie, nakazującym Jarosławowi Kaczyńskiemu sprostowanie twierdzenia, że Bronisław Komorowski chce prywatyzacji służby zdrowia, oraz mając na uwadze to, że niezależnie od prawdy i stanu faktycznego jest duża szansa, że Sąd Apelacyjny oddali apelację Komitetu Wyborczego Jarosława Kaczyńskiego, idąc w ślad za myślą Blogera Ambiwalentna Anomalia chciałbym zaproponować sztabowi mojego kandydata taką oto treść przeprosin:

"Ja, Jarosław Kaczyński,
kandydat na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej
na wiecu wyborczym w Lublinie w dniu 9 czerwca 2010 roku rozpowszechniłem informację, że Bronisław Komorowski chce, by służba zdrowia była prywatna, sprywatyzowana. Informacja ta jest nieprawdziwa, bowiem w rzeczywistości okazało się, że program wyborczy Bronisława Komorowskiego nie przewiduje, by służba zdrowia była prywatna i sprywatyzowana.

Swoje twierdzenia oparłem na mówiącym o prywatyzacji programie Platformy Obywatelskiej, pod którym Bronisław Komorowski złożył podpis swoim imieniem i nazwiskiem. Niestety nie mogłem wiedzieć, że Bronisław Komorowski składa podpis pod oświadczeniem woli, którego nie popiera i którego nie ma zamiaru dotrzymać. Wypada tylko mieć nadzieję, że w przypadku innych, istotnych dla państwa oświadczeń, deklaracji i składanych przysiąg Bronisław Komorowski będzie postępował inaczej i je dotrzymywał.

Jednocześnie informuję, że choć Bronisław Komorowski nie chce by służba zdrowia była prywatna, sprywatyzowana, to partia, której jest kandydatem, czyli Platforma Obywatelska ma w swoim aktualnym programie projekt komercjalizacji szpitali, co jest pierwszym krokiem do umożliwienia prywatyzacji ich dużej części.”

Powyższe ogłoszenie powinno być opublikowane na koszt Sztabu Wyborczego Jarosława Kaczyńskiego w najważniejszych dziennikach, niezwłocznie po wyroku (który musi zapaść w Piątek 18 czerwca 2010), czyli w wydaniach sobotnio-niedzielnych (19-20 czerwca 2010). Publikacja ogłoszenia w tym okresie nie stanowi złamania ciszy wyborczej, ponieważ będzie realizacją prawomocnego Wyroku Sądowego Rzeczpospolitej Polskiej, który był wydany po przeanalizowaniu zgromadzonego materiału dowodowego i przepisów obowiązującego prawa. Gdyby Sąd miał zamiar ograniczyć pozwanemu możliwość publikacji sprostowania w dniach 19 i 20 czerwca, to takie ograniczenie powinno się znaleźć w wyroku. Ponadto w związku z tym, że nie można przewidzieć, że wybór Prezydenta RP nie zakończy się w I turze głosowania, należy uznać za konieczną publikację sprostowania przed głosowaniem wyborców, które nastąpi w dniu 20 czerwca 2010 r.

W tej sytuacji, gazety krajowe i lokalne, takie jak Rzeczpospolita, Dziennik, Gazeta Wyborcza, Nasz Dziennik, Fakt, Super Express, Dziennik Łódzki, Dziennik Bałtycki i inne nie mogą odmówić (powołując się na ciszę wyborczą) opublikowania w swoich wydaniach sobotnio-niedzielnych sprostowania Jarosława Kaczyńskiego, które stanowić będzie wprost wykonanie prawomocnego orzeczenia sądowego.

 Nie można także zarzucić nic proponowanej treści sprostowania/przeprosin, gdyż po pierwsze: gazety nie maja prawa ingerowania w treść zasądzonego sprostowania, a po drugie: takie precyzyjne podejście do nakazu wyroku sądowego stanowi zwyczajowy sposób dokonywania sprostowań (...). [w oryginale tu przykład podobnych sprostowań md]

 Aby Pan Marszałek i Kandydat na Prezydenta RP Bronisław Komorowski był w pełni usatysfakcjonowany, zalecałbym (ze swojej strony zalecałbym) publikację całostronicową.

Zmieniony ( 18.06.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.