Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 116 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow PiS arrow Krzywe zwierciadło polityczne. PiS a JOW-y.
Thursday 25 February 2021 20:23:33.32.
migawki

Różaniec za Ojczyznę przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

W środę 24-go, piątek 26-go i sobotę 27-go Suche Dni Wielkiego Postu.

Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono na tej stronie [czy przeczytano do końca i ze zrozumieniem?] dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc, proszę, szczeg. wśród znajomych przestraszonych i tracących nadzieję. Powinna im pomóc. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej...

  My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Krzywe zwierciadło polityczne. PiS a JOW-y. Drukuj Email
Wpisał: Michał Nawrocki   
18.10.2017.

Krzywe zwierciadło polityczne. PiS a JOW-y.Michał Nawrocki http://3obieg.pl/krzywe-zwierciadlo-polityczneDoprawdy, coś jest na rzeczy, gdy nawet życzliwi władzy komentatorzy zauważają, że PiS ma problem z komunikacją społeczną. Każda władza robi głupstwa, tego się nie da uniknąć. Ale gorsze od popełniania głupstw jest ich kiepskie uzasadnianie.Wiele zmian przygotowywanych przez PiS w kodeksie wyborczym jest jak najbardziej sensowna i potrzebna – przezroczyste urny etc. Ale uzasadnienie postulatu likwidacji jednomandatowych okręgów wyborczych w mniejszych jednostkach samorządu terytorialnego poraża: Gazeta [Polska Codziennie – dopisek MN] zwraca uwagę, że premiuje to obecnych radnych, a podział mandatów nie odzwierciedla poparcia dla partii. „To jest niedemokratyczne, stwarza ryzyko nadużyć i trzeba to zlikwidować” – mówił Kaczyński w Spale”.

http://fakty.interia.pl/polska/news-gazeta-polska-codziennie-koniec-z-falszerstwami,nId,2453313

I bardzo dobrze, bo nie od tego jest samorząd terytorialny!

Dziurawa, nieodśnieżona droga, kanalizacja, wywóz śmieci itp. to nie kwestie polityczne! Jeśli zaś ktoś argumentuje „odzwierciedleniem poparcia dla partii”, to polecam rozważania nad stosunkiem władz Warszawy do „Akcji Krzyż” na Krakowskim Przedmieściu w nocy z 9 na 10 lipca 2010 r.

http://www.tvp.info/2350391/akcja-krzyz-happening-i-modlitwy

Co się zaś tyczy „niedemokratycznego ryzyka nadużyć”:

JOW – y są zagrożeniem przede wszystkim dla władzy prezesów, bo wybierani w trybie jednomandatowych okręgów wyborczych reprezentanci są odpowiedzialni przede wszystkim przed wyborcami. Miejsce na liście nie ma tutaj żadnego znaczenia. I to jest właśnie demokratyczne, a nie władza prezesów i „baronów”.

Zmieniony ( 18.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.