Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 17 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ks. St. Małkowski 17 arrow Sumlińskiego "Ksiądz. Historia zawierzenia silniejszego niż nienawiść i śmierć". 19X Jasna Góra
Sunday 18 April 2021 01:44:27.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Sumlińskiego "Ksiądz. Historia zawierzenia silniejszego niż nienawiść i śmierć". 19X Jasna Góra Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
18.10.2017.

Wojciecha Sumlińskiego "Ksiądz. Historia zawierzenia

silniejszego niż nienawiść i śmierć".

19 października na Jasnej Górze


Wojciech Sumliński (Facebook)


Szanowni Państwo – Drodzy Czytelnicy


Mamy przyjemność i wielki zaszczyt zaprosić Was na premierę najnowszej książki Wojciecha Sumlińskiego pt. „Ksiądz. Historia zawierzenia silniejszego niż nienawiść i śmierć”, stanowiącą zapis nieprawdopodobnie prawdziwych wydarzeń - a zupełnie nieznanych opinii publicznej - związanych z osobą księdza Stanisława Małkowskiego, ujawniających szereg wstrząsających tajemnic i odpowiedzi na pytania pozostające dotąd bez odpowiedzi.

To historia inspirująca i niepokojąca, historia człowieka pokoju, człowieka wojny, człowieka zawierzenia – historia księdza, który pomimo wyroku śmierci, prześladowań i zakazu odprawiania Mszy Świętej, pozostał wierny Kościołowi i prawdzie.
To nie przypadek, że wydarzenie to organizujemy 19 października, w rocznicę uprowadzenie księdza Jerzego Popiełuszki, dla którego ksiądz Stanisław Małkowski był najbliższym przyjacielem. Nie jest także dziełem przypadku, że na miejsce spotkania obraliśmy Częstochowę, duchową stolicę Polski, z której głos zawsze docierał głębiej i dalej, niż z jakiegokolwiek innego miejsca w kraju.

Z tego miejsca, tego dnia, na kanwie wydarzenia, w którym udział wezmą bliscy i przyjaciele obu kapłanów, raz jeszcze pragniemy zaapelować o prawdę, która jest kolejną ofiarą zbrodni popełnionej na księdzu Jerzym Popiełuszce. Nasz apel sformułujemy w formie petycji i przekażemy przedstawicielom najwyższych władz.
Od trzydziestu lat w sprawę morderstwa, które stało się fundamentem III RP – bo to na jego kanwie zawarto szereg paktów i układów z udziałem najważniejszych osób w państwie - wpisywane są kłamstwa i fałsz. Prokurator Andrzej Witkowski, który dwukrotnie prowadził śledztwo w tej sprawie i dwukrotnie w kluczowym momencie był od niego odsuwany, zdobył dowody, że w zbrodnię, której ofiarą padł kapelan Solidarności oraz w jej następstwa, uwikłani są bardzo wpływowi ludzie. Inni bardzo wpływowi ludzie od lat nie chcą dopuścić do jej wyjaśnienia, gdyż obawiają się, że złamią zmowę milczenia i spowodują lawinę.
Prokurator Witkowski złożył publiczną deklarację, iż po przywróceniu śledztwa w pół roku wykaże prawdę o tej najgłośniejszej i zarazem najbardziej tajemniczej zbrodni ostatnich kilkudziesięciu lat oraz o wszystkich wydarzeniach, które się z nią wiążą. Wciąż zatem istnieje szansa na poznanie całą prawdy o sprawie, która nie jest historyczną, lecz czymś, co wciąż trwa - a tym samym szansa na odzyskanie naszej najnowszej historii w prawdzie. Tylko konsolidacja i współdziałanie szeroko rozumianych środowisk, którym ta sprawa nie jest i nigdy nie była obojętną, pomoże osiągnąć ten cel. Wierzymy, że w drodze do jego realizacji będziecie Państwo z nami.


Wydarzenie rozpoczynamy 19 października o godzinie 15 30 mszą świętą w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze

Premiera książki pt. „Ksiądz” - oczywiście z udziałem księdza Stanisława Małkowskiego - oraz podpisywanie petycji w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II przy ulicy Jagiellońskiej 67/71 o godzinie 17 30.
Zespół Wydawnictwa WSR

Zmieniony ( 18.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.