Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 68 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow obrona NIEPODLEGŁOŚCI, demonstracje '17 arrow Nie żyje Ryszard Kowalczyk, jeden z braci, którzy wysadzili aulę WSP w Opolu.
Wednesday 08 July 2020 16:12:30.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Dotarła do mnie informacja, że niektórzy tradycyjni katolicy mają zamiar celowo unieważnić swoje karty do głosowania. Prosimy nie róbcie tego! Zwycięstwo Trzaskowskiego to zwycięstwo zła w jawnej postaci. To promocja LGBT, małżeństwa homoseksualne, a w dalszej perspektywie adopcja dzieci przez te pary. Czy tego chcecie?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Nie żyje Ryszard Kowalczyk, jeden z braci, którzy wysadzili aulę WSP w Opolu. Drukuj Email
Wpisał: Ryszard Kowalczyk   
20.10.2017.

Nie żyje Ryszard Kowalczyk, jeden z braci, którzy wysadzili w powietrze aulę Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu

.w 1971 roku protestując przeciwko komunistycznej władzy.

Miał 80 lat.

http://www.wyszperane.info/2017/10/19/nie-zyje-ryszard-kowalczyk-jeden-z-braci-ktorzy-wysadzili-w-powietrze-aule-wyzszej-szkoly-pedagogicznej-w-opolu/Kilkanaście godzin przed akademią aula wyleciała w powietrze.

Podczas „uroczystości” postanowiono odznaczyć funkcjonariuszy MO i SB. Wśród nich byli ludzie odpowiedzialni za krwawe stłumienie robotniczych protestów na Wybrzeżu.

Wybuch – jak tłumaczyli bracia – był aktem protestu przeciwko komunistycznej władzy, ale przygotowano go tak, aby nikt nie zginął. Braci zatrzymano w lutym 1972 roku, Jerzego skazano na karę śmierci, a Ryszarda na 25 lat więzienia. Na wolność wyszli w latach 80-tych.Zmieniony ( 20.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.