Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 103 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow UE - pogrzebowe... 17 arrow Sebastian Kurz w ECFR [European Council on Foreign Relations ] Georga Sorosa?
Friday 22 October 2021 17:40:45.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
Sebastian Kurz w ECFR [European Council on Foreign Relations ] Georga Sorosa? Drukuj Email
Wpisał: Martha Burger-Weinzl   
23.10.2017.

Sebastian Kurz w ECFR [European Council on Foreign Relations ] Georga Sorosa?


Tłumaczenie ze strony: http://www.katholisches.info/2017/10/was-macht-sebastian-kurz-im-ecfr-von-george-soros/

Martha Burger-Weinzl

Tłum. KZ

 

 

Kurz powinien udzielić wyjaśnień przed wieczorem wyborczym


Co robi Sebastian Kurz w ECFR Georga Sorosa?

Sebastian Kurz powinien udzielić wyjaśnień dlaczego jest członkiem w European Council on Foreign Relations (ECFR) Georga Sorosa.

(w Wiedniu) W Austrii w najbliższą niedzielę będą miały miejsce wybory parlamentarne. Rysuje się potencjalna zmiana na szczycie władzy. Okaże się czy oznaczać to będzie zmianą polityki, jednak członkostwo Kurza (w ECFR) rzuca na to wątpliwości. Od 1970 kanclerz pochodzi od socjaldemokratów (SPÖ) , którzy do 1991 nazywali siebie socjalistami.

Jedynie w latach 2000–2007 udało się Jörgowi Haiderowi przerwać tą passę. Jego partia wolnościowa (FPÖ) uzyskała wpływ na władzę.

Od końca 1945 roku do początku 1970 oraz w latach 2000-2007 kanclerze pochodzili ze środowisk obywatelsko-konserwatywnych, chrzescijańsko-demokratycznej partii narodowej (ÖVP). Wedle wszelkich sondaży ta sytuacja powinna potworzyć się w nadchodzącym głosowaniu. Obecny Minister do spraw Europy i Integracji , spraw zewnętrznych Sebastian Kurz zostanie wedle obecnego stanu rzeczy kanclerzem. Pomimo 31 lat Kurz dzięki wpływowym patronom wspiął się błyskawicznie na szczyt kariery partyjnej.

Rozpoczął ją jako bezwzględny karierowicz. Jako taki wspierał Kurz zgodnie z wolą Mainstreamu nie kontrolowaną imigracje która wybuchła w 2015 w Niemczech i Austrii pod nazwą "Kryzysu uchodźców". W kwietniu owego roku wyrażał pogląd że nachodźcy są "lepiej wykwalifikowani" niż lokalna społeczność ( Austriacy). Jeszcze latem 2015 bronił kultury otwartości (idea społeczeństwa otwartego przypis KZ).

Dopiero pod wpływem dużego sukcesu wyborczego FPÖ i słabnących wyników ÖVP zmienił stanowisko i stanął po stronie tzw Law-and-Order (prawa i porządku).

Dzięki tej zmianie został początkiem 2017 roku przewodniczącym i głównym kandydatem pogrążonej w kryzysie ÖVP. Kulisy tej przemiany pozostają nie jasne. Sondaże skoczyły z 19 na 33%. FPÖ która przez dwa lata była zdecydowanie najsilniejszą partią straciła znacznie.


Dzięki brudnej kampanii prowadzonej przez pana Tal Silberstein'a , którego zleceniodawcy oprócz oficjalnego SPÖ pozostają w mroku, pojawia się znowu szansa przed FPÖ by zostać przed Socjaldemokratami drugą najsilniejszą partią i wejść do rządu. Rozłam z 2005 roku z (BZÖ - Das Bündnis Zukunft Österreich – prawicowa partia przypis KZ) należy już do przeszłości. Na szczycie Partii stoi całkiem inny personel niż w 2000 roku kiedy FPO uczestniczyła w rządzie. Wydaje się że ÖVP będzie zamierzonym koalicjantem. Na prawej i lewej stronie politycznej trwają dociekania za czym opowie się Kurz.

Jego zmiana kursu z 2015 nie została zapomniana. Całkiem różniące się od siebie kręgi nie ufają mu. Wątpliwości płytą ze strony wolnościowców ale również z odmiennej strony – vice kanclerza Erharda Busek który pochodzi z tego samego wiedeńskiego okręgu (grupy) co Kurz. Z uwagi na jego liberalne poglądy nazywany "kolorowy ptak", Busek jest po lewej stronie swojej partii. W wywiadzie dla ARD zwrócił się do Kurza:

Nie można jeszcze rozpoznać za czym się opowiada. Kierunek rozwinięcia jego polityki jest jeszcze nie czytelny"

Czyje interesy reprezentuje Sebastian Kurz?

Odpowiedź może dać jego otoczenie w myśl zasady powiedz mi z kim przestajesz a powiem ci kim jesteś (kto z kim przestaje takim się staje KZ). Kurz jest członkiem powstałem w 2007 roku ECFR Georga Sorosa. Do założycieli i pierwszych członków ECFR zalicza się byłych premierów, parlamentarzystów, intelektualistów (?? chyba lewaków KZ) którzy jak twierdzą chcą wzmocnić rolę Europy w polityce światowej (uniezależnienie się od USA? KZ), Ta organizacja posiada biura w Berlinie, Londynie , Madrycie, Paryżu, Rzymie, Sofii , Warszawie , posiada całą rzeszę pracowników na etacie których utrzymanie kosztuje miliony.

ECFR mimo zbliżonej nazwy nie ma bezpośredniego związku z powstałą w 1921 roku w Nowym Jorku Council on Foreign Relations (CFR – Rada stosunków międzynarodowych) porusza się jednak na podobnej płaszczyźnie.

Zbieżność nazwy nie jest przypadkowa ponieważ jej założycielem jest członek CFR Georg Soros.

Obie instytucje nazywają się fabryka idei. Rozstrzygający jest ich wpływ, ponieważ obie organizacje to ekskluzywne kluby, które poza wglądem opinii publicznej służą do kształtowania opinii decydentów. Takim klubom (CFR, Trilateral Commission (Komisja trójstronna), Bilderberg) przypisuje się wybitny wpływ na kształtowanie zewnętrznych strategi politycznych. Należy jednak pamiętać że polityka zewnętrzna jest zawsze związana z polityką wewnętrzna. Wpływ takich instytucji oznacza deficyt demokracji, ponieważ ich tajność i brak kontroli opinii społecznej przy podejmowaniu decyzji sprawia że nie jest gwarantowana suwerenność narodów . decyzje zapadają w wyniku o niejasne ustalenia w gabinetach. Istnieje podejrzenie że decyzje o dobrze wspólnym nie są podejmowane przez polityków lecz raczej są oni adresatami rozkazów nie określonych elit i grup interesu. Kluby kształtowania idei są pasem transmisyjnym pomiędzy decydentami a ich wykonawcami.


Kurz członek „działu PR oligarchii”

Grupa profesorów filozofii skrytykowała w opublikowanej ubiegłej soboty deklaracji paryskiej polityków, którzy pragną poklasku społeczności międzynarodowej, a tak naprawdę są PR-owcami oligarchii.

European Council on Foreign Relations (ECFR) jest właśnie działem PR oligarchii w tym konkretnym przypadku Georga Sorosa.

Oficjalnie mówi się że ECFR to prywatna organizacja typu Non-Profit utrzymująca się z datków. Oznacza to że jest zależna finansowo od Sorosa. Wikipedii można przeczytać że głównym sponsorem jest fundacja Open Society (Społeczeństwo otwarte) i amerykański inwestor Georg Sorosa. Wikipedia rozdziela te dwa podmioty , jednak w rzeczywistości Społeczeństwo otwarte to organizacja Sorosa.

Pisząc wprost ECFR jest kontrolowany przez Sorosa.

Informacje na temat Sorosa i Społeczeństwa Otwartego można znaleźć


Członkowie-założyciele ECFR


 • George Soros, spekulant, "Filantrop" , obecnie do ECFR należy również jego syn Alexander

 • Hannes Androsch (SPÖ), były minister finansów, przedsiębiorca , mason

 • Joschka Fischer (Grüne), były minister spraw zagranicznych były prezydent EU-Rates, lobbysta,

 • Cem Özdemir, prezes Zielonych, niedługo Minister

 • Emma Bonino (Radikale Partei Radykalna Partia?), była minister spraw zagranicznych Włoch, była komisarz unijna, radykalne poglądy na temat propagacji aborcji, eutanazji , dostępności narkotyków

 • Karl Theodor zu Guttenberg (CSU), były minister obrony

 • Mabel von Oranien-Nassau, małżonka księcia Johan Friso, brata króla Willem-Alexandra z Holandii (Książę Bernard , dziadek obecnego króla zakładał Bilderberg).

 • Dominique Strauss-Kahn (PS), były dyrektor międzynarodowego funduszu walutowego


Sebastian Kurz powinien wyjaśnić swoje zobowiązania


Wydaje się konieczne przypomnieć , co Christian Zeitz , naukowy dyrektor instytutu do spraw zastosowania politycznej ekonomii, napisał 19 maja w Pamiętniku Andreasa Unterbergera w formie artykułu „Czy Kurz jest nowym Mesjaszem ÖVP :


Sebastian Kurz ma obowiązek wyjaśnić , co go wiąże z dźwięcznie zwącą się organizacją ECFR. Prezydentem (tej organizacji KZ) jest były Szwecji Premier i minister spraw zagranicznych Carl Bildt , obecnie również doradca prezydenta Petro Poroschenki. Do liczących się niemieckich członków należy Joschka Fischer. Założony cel to europeizacja procesów decyzyjnych. Na jej stronie można również znaleźć agresywne artykuły przeciw Viktorowi Orbanowi. Informacje o zatrzymaniu „Populistów” , listę prominentnych zwolenników kontrowersyjnej organizacji Sorosa. Informacje o uniwersytecie Central European University w Budapeszcie, oraz artykuł o wymownym tytule „zatrzymanie imigracji jest niemożliwe, mądrzejsze jest jej zarządzanie”. 60 członków, z których wielu pracowało w projektach Sorosa dbają o profesjonalny rozwój tej organizacji.


Lista austriackich członków ECFR zawiera następujące nazwiska:


 • Erhard Busek

 • Steven Heinz

 • Gerald Knaus

 • Sebastian Kurz

 • Ursula Plassnik

 • Albert Rohan

 • Wolfgang Schüssel

 • Hannes Swoboda

 • Andreas TreichlWarto przestudiować elitarny krąg sekcji węgierskiej ECFR. Można tam znaleźć Georga Sorosa we własne oraz jego syna Alexandra. Jaka jest natura wpływu Sorosa na wspierane przez niego ruchy widać na przykładzie nie dawno mianowanej minister obrony Francji , która zmieniła nazwę swojego ministerstwa na „Ministerstwo Armii”. Z wykształcenia politolog Sylvia Goulard , członkini grupy Sorosa, razem z Daniel Cohn-Bendit oraz Guy Verhofstadt działała w grupie Spinellego ( Grupa Spinelli , chodzi o realizacje idei Spinellego . KZ). Każdy czytelnik może z łatwością wykazać powiązania wyżej wymienionych osób z Sorosem. Proszę zwrócić uwagę na Geralda Knausa , wieloletniego współpracownika ThinkTanku Sorosa i główny mózg polityki imigracyjnej Merkel , Księcia Rohan byłego głównego sekretarza Austriackiego Ministerstwa spraw zewnętrznych , osobistego przyjaciela Henriego Kissingera , który w dniu nominacji Kurza na ministra spraw zewnętrznych „zaadoptował go i wprowadził w świat polityki zagranicznej.

Jeżeli Kurz nie chce swój projekt łączyć z organizacją globalistycznych elit władzy, musi wykazać całkowitą przejrzystość. Ta organizacja ma na 2017 rok konkretne cele.

W skutek wzburzenia większości narodów europejskich na skutki nie kontrolowanej, wymuszonej politycznie imigracji lat 2015/2016 , musi zostać zainscenizowane taktyczne moratorium , aby kluczowe wybory w krajach Europejskich nie zostały zagrożone Holandia, Francja i Niemcy – możliwe że do tego i Austria – zagrożenie Geerta Wildersa i Marine Le Pen zostały odsunięte, z cementowanie pozycji Merkel w Niemczech zapewnione. 11.11 to nie tylko początek karnawału, ale też kluczowy dzień w którym prowizoryczne prawo dotyczące czasowej kontroli granicznej wygasa. Do tego czasu w Austrii muszą być stworzone warunki, ponieważ EU chce nie tylko otworzyć wrota dla masowej imigracji i „dżihadu uchodźców” ale również wymusić kwoty uchodźców aby znieść suwerenność narodów europejskich.


Zanim Kurz zacznie realizować swoje postulaty/ projekt musi się określić po której stronie wojny kulturowej się opowie.


Zmieniony ( 24.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.