Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 22 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow SMOLEŃSK 2010 arrow PROKURATURA PROSI O POMOC USA
Saturday 29 February 2020 07:13:13.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

29.02.20 Kielce – Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
PROKURATURA PROSI O POMOC USA Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
07.07.2010.

PROKURATURA PROSI O POMOC USA

[nie mogę sobie odmówić komentarza: Nie wiem, czy tego nie umieścić pod "podśmiewajki": „uderzenie samolotu o ziemię” na skutek bomby wolumetrycznej to obrazek w rozumku małego Jasia.. Także to, jak się wywołuje „mgłę”, wiedzą wszyscy dowódcy wojskowi na ćwiczeniach. A tu – „aj –waj”... Ale miło, że choć tak coś sygnalizują.. MD]

dk, jm, „Dziennik”, 07-07-2010     http://www.niezalezna.pl/article/show/id/36318

Polska prokuratura wojskowa zwróciła się o pomoc do Departamentu Sprawiedliwości USA w sprawie smoleńskiej katastrofy. Według „Dziennika Gazety Prawnej”  śledczy chcą zbadać m.in. czy istnieją możliwości wygenerowania sztucznej mgły.

Informację o skierowaniu pod koniec czerwca wniosku do USA potwierdził pułkownik Jerzy Artymiak z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Według "Dziennika Gazety Prawnej" prokuratorzy chcą zweryfikować wszelkie teorie dotyczące przyczyn katastrofy smoleńskiej. Proszą między innymi o sprawdzenie, czy istnieją naukowe i techniczne możliwości wygenerowania sztucznej mgły.

 Do dziś prokuratura zakłada kilka hipotez co do przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu TU154 m.in. działanie osób trzecich. Informacje o tym, że nad lotniskiem w Smoleńsku mogła się pojawić sztuczna mgła pojawiły się w mediach kilkanaście dni po tragedii. Nie wykluczono też jednoznacznie zdetonowania bomby paliwowo-powietrznej stosowanych przez Rosjan w Afganistanie. Tego typu ładunki odpala się poza samolotem - działający gwałtownie silny wybuch powoduje uderzenie samolotu o ziemię
Ta teoria tłumaczy, dla czego samolot TU 154 znalazł się tak nisko nad ziemią i dlaczego był tak bardzo zniszczony. O zastosowaniu tego typu ładunku może świadczyć też słyszane przez świadków charakterystyczne brzmienia silników, mgła i zapach paliwa na miejscu katastrofy.

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu TU 154 zginęła polska elita: prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński, jego małżonka Maria, najważniejsi urzędnicy państwowi i dowódcy wojskowi.

dk, jm, „Dziennik”

Zmieniony ( 07.07.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.