Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 8 gości
S T A R T arrow Kościół arrow w Watykanie arrow W roku Fatimy - Watykan zawiesza transmisję Różańca i Mszy po łacinie.
Saturday 24 October 2020 06:08:24.30.
migawki
 

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
W roku Fatimy - Watykan zawiesza transmisję Różańca i Mszy po łacinie. Drukuj Email
Wpisał: Giuseppe Nardi   
30.10.2017.

W roku Fatimy Watykan zawiesza transmisję Różańca i Mszy po łacinie.


Giuseppe Nardi

Źródło: http://www.katholisches.info/2017/10/radio-vatikan-im-fatima-jahr-den-rosenkranz-abgeschafft/


(Rzym)

13 października skończyły się obchody 100 lecia objawień Fatimskich. Objawienia Maryjne są nierozerwalnie połączone z Różańcem, mimo to w jubileuszowym roku Fatimskim , błyskawiczną akcją Radio Watykańskie zaprzestano nadawania Różańca na falach krótkich.

Pomiędzy 13 maja a 13 października Matka Boża ukazała się łącznie sześć razy trojgu dzieci w portugalskiej Fatimie. Za każdym razem najświętsza Dziewica prosiła dzieci aby codziennie odmawiały różaniec.

Papież Franciszek przybył na początku jubileuszu 12 i 13 maja osobiście do Fatimy, gdzie wypowiedział się pozytywnie o święcie różańca.

Jednak radio Watykan, stacja radiowa papieża, w środku roku Fatimy wydaje nagła decyzję o zaprzestaniu nadawania różańca.

Od poniedziałku , 1 sierpnia dojdzie do zmian programu radiowego Radia Watykan. Msza Święta po łacinie o 7.30 oraz różaniec o 20.40 nie będą już emitowane na falach krótkich”

Z wycofanych audycji można odczytać decyzje programowe. Wyłącza się to , co nie jest postrzegane jako ważne, konkretnie różaniec i mszę po łacinie.

Jak sprecyzowało Radio Watykan "na DAB (Digital Audio Broadcast czyli tzw radio cyfrowe), w internecie, poprzez satelitę i UKS w Rzymie te audycje będą nadal dostępne". Powodem takich zmian jest "reforma mediów watykańskich", między innymi wyłączenie stacji nadawczej Santa Maria di Galeria w Rzymie, która zajmowała się nadawaniem na falach krótkich.

To wyłączenie jest jednoznacznie uważane przez ekspertów za strategiczny błąd. Papież Franciszek poddaje Media Tronu Piotrowego reorganizacji. Powołał w czerwcu 2015 roku Sekretariat do spraw komunikacji, nową dyskaterię Kurii Rzymskiej. Pierwszym prefektem nowego "Ministerstwa" został Monsignore Dario Edoardo Viganò, który od początku pontyfikatu zajmował się watykańską telewizją CTV. Jedną z zrównoważonych, ale też kontrowersyjnych decyzji Viganò jest właśnie zamknięcie stacji fal krótkich Santa Maria in Galeria.

Eksperci starają się o zmianę tej decyzji powołując się na to, że duże państwowe radia jak BBC czy NHK znowu inwestują w fale krótkie. Właśnie fale krótkie gwarantują bezproblemowy dostęp do do najodleglejszych części świata, by szerzyć wolność słowa. Ponad 1.5 miliarda ludzi żyje pod rządami dyktatur komunistycznych. Cyfrowe technologie (DAB) gwarantują lepszą jakość, ale są zależne od rządów w danych krajach.


Poza tym pozostaje groźnym sygnałem, że w roku Fatimy zawiesza się transmisję Różańca (i mszy po łacinie).

Zmieniony ( 10.11.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.