Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 124 gości
S T A R T arrow Kościół arrow FATIMA arrow Główny Egzorcysta Rzymu Ojciec Amorth: Ojciec Pio znał Trzecią Tajemnicę Fatimską
Sunday 24 January 2021 20:32:11.31.
migawki
 

24.01.2021 Bielsko Biała – 83 comiesięczny Pokutny Marsz Różańcowy i Msza święta w rycie klasycznym za Ojczyznę

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Główny Egzorcysta Rzymu Ojciec Amorth: Ojciec Pio znał Trzecią Tajemnicę Fatimską Drukuj Email
Wpisał: Maike Hickson   
30.10.2017.

Główny Egzorcysta Rzymu Ojciec Amorth: Ojciec Pio znał Trzecią Tajemnicę Fatimską

======================

Wyjaśniam: Nigdy nie umieszczam w tak ważnych sprawach różnych poczciwych plotek, czy widzeń. Znam jednak osoby  redagujące 1Peter5! i ich powagę. To jest dokument godny wiary . Mirosław Dakowski

======================

Nb.Ten artykuł został przeniesiony ze strony 1Peter5. Otrzymaliśmy zezwolenie, aby go przenieść i dzięki temu zaznajomić ludzi z tą istotną informacją. Niech Bóg błogosławi wszystkich ze strony 1Peter5.

Maike Hickson May 23, 2017

https://onepeterfive.com/chief-exorcist-father-amorth-padre-pio-knew-the-third-secret/

=========================

W uprzednim artykule dotyczącym Tajemnicy Fatimskiej Steve Skojec, założyciel i wydawca OnePeterFive opublikował po raz pierwszy po angielsku słowa głównego egzorcysty Rzymu, ojca Gabriela Amortha (zm.2016) o o.Pio i jego wiedzy o Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. Pochodzą one z niedawno opublikowanej książki napisanej przez José María Zavala, zatytułowanej The Best Kept Secret of Fatima (El Sécreto Mejor Guardado de Fátima). Współpracownik OnePeterFive, Andrew Guernsey, dopomógł nam odnaleźć potrzebne cytaty. Artykuł Steve'a Skojca jest nieco przydługi i wielu czytających mogłoby nie zdać sobie sprawy z wagi owego wywiadu z ojcem Amorthem, wywiadem opublikowanym zresztą już po jego śmierci.

Przede wszystkim pisze o przekonaniu, jakie żywił o. Amorth, że specjalne poświęcenie Rosji wciąż nie miało miejsca. Ojciec Amorth znał osobiście Ojca Pio od 26 lat i jak twierdzi, to właśnie od niego poznał treść trzeciej tajemnicy Fatimy. O.Amorth udzielił José María Zavala wywiadu w 2011 roku, który ten ostatni utrzymał w tajemnicy aż do śmierci egzorcysty. Opisał go dopiero w swojej książce o Fatimie. W owym wywiadzie ojciec Amorth mówi – jak to czynił i przy innych okazjach – że nie wierzy, aby poświęcenie świata dokonane przez papieża Jana Pawła II w 1984 roku było wystarczające w takim stopniu, aby spełnić wymogi podane przez Naszą Panią.

- To nie było takie poświęcenie – mówi o. Amorth. - Byłem świadkiem tego aktu. Tego niedzielnego popołudnia znajdowałem się na placu św. Piotra bardzo blisko Papieża. Tak blisko, że mogłem niemal go dotknąć.

Zapytany przez José María Zavala, dlaczego nie wierzy, aby dokonała się konsekracja, ojciec Amorth odpowiedział: - To proste. Jan Paweł II zamierzał wymienić Rosję, ale w końcu tego nie uczynił.
Zavala zaznaczył, że przecież siostra Łucja powiedziała, że Niebiosa przyjęły tę konsekrację. Ojciec Amorth był nieufny: -”Siostra Łucja to powiedziała?” - spytał.
- Kardynał Tarcisio Bertone to powiedział w roku 2000 trzymając za plecami list od Łucji napisany w listopadzie 1989 roku, w którym to liście oznajmiła, że Niebiosa przyjęły poświęcenie pomimo braku jednego z najważniejszych warunków.
- Widziałeś ten list? - spytał o. Amorth. - Nie sądzę, abyś go kiedykolwiek ujrzał, bo jestem przekonany, że Łucja go nie napisała.
- Jak może ojciec być tego tak pewny?
- Dlaczego Bertone go nie pokazał wtedy, kiedy powinien, kiedy wyjawiał Trzecią Tajemnicę Fatimską? Choćby w postaci zwykłej fotokopii rękopisu dołączonej do oficjalnego dossier w Watykanie, która by wystarczyła, aby rozproszyć jakiekolwiek wątpliwości.
Skoro Watykan zawsze skrupulatnie zaopatruje się w dokumentację dowodów nawet w pomniejszych kwestiach, dlaczego pominęli jedyny dokument, który zdaniem Bertone, dowodził sprawy tej wagi, jak poświęcenie świata dokonane przez Jana Pawła II? Naprawdę sądzisz, że Łucja dopiero po pięciu latach napisała, że poświęcenie zostało prawdziwie przyjęte? A Bertone poczekał aż szesnaście lat, żeby ogłosić ważność czegoś tak istotnego jak poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi?
Co więcej, skoro poświęcenie świata Niepokalanemu Sercu Maryi dokonane przez Piusa XII w 1942 roku zostało tylko częściowo przyjęte (ponieważ nie wymienił Rosji), a Jezus powiedział, że przez to wojna jeszcze się nie skończy, a tylko jej czas się skróci, dlaczego tym razem wobec Jana Pawła II miałby zmienić zdanie, skoro Rosja znowu nie została wymieniona?
Nie mam wątpliwości, że poświęcenie nie dokonało się na warunkach wymaganych przez Najświętszą Pannę. Nie możemy zapominać tego, co osobiście powiedziała nam przez Łucję: Na końcu Moje Niepokalane Serce zatriumfuje. Ojciec Święty poświęci mi Rosję i tak zapewni światu czas pokoju.
- Czy z Trzecią Tajemnicą Fatimską ojciec Pio wiązał utratę wiary wewnątrz Kościoła?
- W rzeczy samej. Któregoś dnia ojciec Pio powiedział mi bardzo smutno: Wiesz, Gabriel? Szatan został wprowadzony na łono Kościoła i w bardzo krótkim czasie będzie przewodził fałszywemu Kościołowi.
- Kiedy to miało miejsce?
- Gdzieś około 1960 roku, skoro byłem już wtedy księdzem.
- Czy to dlatego Jan XXIII tak się obawiał opublikować Trzecią Tajemnicę Fatimską, aby ludzie nie pomyśleli, że jest antypapieżem? Czy ojciec Pio mówił coś o oczekujących nas katastrofach, które zapowiada Pismo Święte: trzęsieniach ziemi, powodziach, wojnach, epidemiach, głodzie?
- Choćby najstraszniejsze katastrofy dla niego nic nie znaczyły wobec apostazji [ludzi] Kościoła. Ta kwestia dręczyła go najbardziej i za nią ukrzyżowany z miłości o. Pio ofiarowywał wielką część swego cierpienia
- I to o tym mówi Trzecia Tajemnica Fatimska?
- Tak.
- A można tego uniknąć?
- Jest nadzieja, ale jest ona bezpodstawna bez uczynków. Zacznijmy od poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, odmawiajmy różaniec, módlmy się i czyńmy pokutę.
Ojciec Amorth poznał ojca Pio jako siedemnastolatek. Jest świadkiem jego słów. Ojciec Pio pozwalał mu nawet czasami czytać jego dziennik duchowy. Oświadczył, że poświęcenie Rosji wciąż się nie dokonało i świadkiem jego słów jest również kardynał Paul Josef Cordes. W grudniu 2015 roku ojciec Amorth powiedział: Poświęcenie nie dokonało się. Byłem tam w 25 marca 1984 roku na placu św. Piotra, w pierwszym rzędzie, bardzo blisko Ojca Świętego. Jan Paweł II pragnął poświęcić Rosję, ale jego świta tego nie chciała obawiając się, że Kościół prawosławny przez to będzie wrogo nastawiony i oni go powstrzymali. Toteż kiedy Jego Świątobliwość klęcząc poświęcał świat dodał zdanie, które nie zostało ujęte w opublikowanej wersji. Zamiast powiedzieć, że poświęca Rosję, powiedział, że poświęca "zwłaszcza te narody, o które sam prosiłeś o ich konsekrację." Tak więc pośrednio objęło to Rosję. Tym niemniej nie dokonało się to imiennie.
Ale to zostanie z pewnością dokonane


Zmieniony ( 30.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.