Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 64 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow rząd PiS II arrow coś się zbliża ?
Thursday 27 February 2020 23:41:18.28.
W Y S Z U K I W A R K A
coś się zbliża ? Drukuj Email
Wpisał: Jacek Bezeg   
31.10.2017.

coś się zbliża ?

Jacek Bezeg http://jacekbezeg.pl/2017/10/31/czy-cos-sie-zbliza/

31 paźdz. 2017Wydaje się że tak. Nie wiadomo co, ale pewne fakty wydają się wskazywać na zbliżający się przełom. Jakie fakty?

Pierwszy z nich trwa od dawna: Andrzej Duda pełniący obowiązki Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej (nieudolnie?) blokuje tak wyczekiwaną reformę sądownictwa, kluczową dla reformy, zdecydowanej naprawy całej Polski.

Sposób w jaki to czyni jest nieprzemyślany, żeby nie powiedzieć niedbały, żenujący. Nasuwać to może podejrzenie, że wie on o mających nastąpić wydarzeniach, które odsuną w cień to jego (tak destrukcyjne dla dla pokładanych w nim nadziei) działanie.

Musiałyby więc być to fakty przełomowe.

Drugim bardzo znaczącym faktem jest niedawna wypowiedź wicepremiera Morawieckiego o tym, że „jesteśmy krajem posiadanym przez kogoś zza granicy”. Co prawda był to tylko cytat cudzej wypowiedzi, lecz wkrótce padły słowa wskazujące na utożsamianie się wicepremiera z tą opinią. Brak cytowań i komentarzy tej wypowiedzi świadczy o tym jak bardzo była ona zaskakująca. Zwłaszcza w kontekście niedawnego świętowania otwarcia w Polsce filii banku J.P. Morgan.

Dla jasności – zaskakuje nie treść, bo ta jest znana, lecz jej upublicznienie. Zadeklarowanie sprzeciwu wobec tej sytuacji.

Do kogo były skierowane słowa tak ważnej postaci polskiej polityki?

Ich publiczne wypowiedzenie świadczy o ostrym lecz ukrytym kryzysie.

http://www.wyszperane.info/2017/10/26/wicepremier-morawiecki-potwierdza-polska-jest-kolonia-krajem-posiadanym-przez-kogos-z-zagranicy/

Kolejna poszlaka, to coś co stało się dziś:

Krajowa Rada Sądownictwa postanowiła nie powoływać asesorów sądowych z listy przesłanej przez ministra sprawiedliwości. Wobec wszystkich 265 kandydatów wyrażono skuteczny sprzeciw - poinformował rzecznik prasowy Rady Waldemar Żurek. - KRS swoją decyzją pokazała, że jest ciałem niereformowalnym - ocenił Zbigniew Ziobro.”


Odmowna decyzja Krajowej Rady Sądownictwa jest już ostatecznym zrzuceniem masek przez obóz antypolski.

Jeśli jeszcze wczoraj mógł ktokolwiek mieć nadzieję na to, że motywacje prezydenta są propolskie, to jeśli jutro nie zajmie on zdecydowanego stanowiska w stosunku do KRS, to nikt trzeźwy nie będzie mógł tak o nim myśleć. I nie zmieni tego niczyja wypowiedź w stylu „jesteśmy jedną rodziną”. Nie jesteśmy.

Tak kończy się kolejna próba „wybicia się Polaków na niepodległość”?

Zmieniony ( 31.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.