Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 10 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Religie fałszywe, herezje arrow "Paniczny atak" ekumenistów ukrywających się w Kościele. Ks. prof. Tadeusz Guz piętnowany za Lutra
Sunday 23 February 2020 02:36:20.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
"Paniczny atak" ekumenistów ukrywających się w Kościele. Ks. prof. Tadeusz Guz piętnowany za Lutra Drukuj Email
Wpisał: abp Stanisław Budzik   
03.11.2017.

"Paniczny atak" ekumenistów ukrywających się w Kościele.

Ks. prof. Tadeusz Guz piętnowany za krytykę LutraTomasz Teluk:

https://www.fronda.pl/a/tomasz-teluk-ks-prof-tadeusz-guz-pietnowany-za-krytyke-lutra,93915.htmlJeden z najbardziej znanych katolickich naukowców, specjalizujących się w filozofii i teologii niemieckiej, otrzymał nieoficjalny zakaz wypowiadania się na temat protestantyzmu.

Ogłosił go abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, podczas prywatnego spotkania. Zakaz nie ma charakteru oficjalnego, jest to jedynie prośba, aby nie ranić uczuć religijnych protestantów. [Kłamstwo – nie rani, ale Prawda - rani !! MD].

Ma to związek z licznymi wystąpieniami księdza profesora na temat reformacji.

Ks. prof. Tadeusz Guz to jeden z najwybitniejszych znawców filozofii chrześcijańskiej. Studiował na Gustav-Siewerth-Akademie w Niemczech, gdzie pracował także jako asystent naukowy. Doktoryzował się z filozofii Hegla. Przez wiele lat był dziekanem Prawa i Ekonomii KUL w Tomaszowie Lubelskim. Jest autorem wielu prac na temat nowożytnej filozofii niemieckiej oraz reformacji.

W 2017 r. otrzymał z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy tytuł profesora zwyczajnego.

Naukowiec nie szczędzi krytyki Lutrowi, nie ukrywając Prawdy w śliskich słowach. Reformację nazywa jedną z najbardziej tragicznych pomyłek chrześcijaństwa, w duchu nieposłuszeństwa i skierowaną przeciw jedności Kościoła.

Po decyzji abp Budzika, na księdza profesora spłynęła fala krytyki ze strony środowisk postępowych. Zarzucano mu brak kompetencji, uprawianie „mowy nienawiści”, deprecjonowano jego dorobek naukowy - czyli wszystko to, co w takich sytuacjach imputuje się adwersarzom, zwłaszcza, gdy mówią rzeczy niewygodne i trudne do podważenia logiczną argumentacją.

Najczęściej podnoszoną kwestią było, że ukazuje protestantyzm, w niezbyt korzystnym świetle. Portal ekumenizm.pl opublikował sążnisty paszkwil na księdza profesora, autorstwa Dariusza Bruncza. Autor zarzuca ks. prof. T. Guzowi, że nie uwzględnia „samozrozumienia reformacji”, ulega „duchowi fanatyzmu” i nietolerancji.

Znamienne jest, że autor tego tekstu nie podejmuje polemiki z tezami prof. Guza, lecz ukazuje jego osobę jako „problem”, operujący dennym warsztatem, który nadrabia „radykalną zaciekłością”. Zarzuca mu także piśmiennictwo „antychrześcijańskie”, co brzmi jak swoiste kuriozum.

Księdza profesora znam od wielu lat. Przez kilka semestrów wykładał na współorganizowanej przez Instytut Globalizacji Akademii Rodziny. Jest to człowiek bezmiar życzliwy, cechujący się bardzo wysokim poziomem kultury osobistej, nienagannym warsztatem filozoficznym i szerokimi horyzontami naukowymi. Jest katolikiem głębokiej wiary, zatroskanym o Kościół, zawsze poszukującym Prawdy.

W tym duchu zawsze wypowiadał się o reformacji czy o filozofiach lewicowych, poszukując ich korzeni, przyczyn pojawienia się i metodologii zatruwania ludzkich umysłów. Najwyraźniej poszukiwanie Prawdy, gdy jest ona niepoprawna politycznie, nie jest dziś dobrze widziane. Ważniejsze jest dobre samopoczucie tych, co się mylą, wzajemne poklepywanie się po plecach czy powierzchowny dialog.

Ksiądz profesor Tadeusz Guz w duchu posłuszeństwa powstrzymuje się od wszelkich wypowiedzi na temat reformacji.

Posłuchaj  poniżej archiwalnego wykładu profesora wygłoszonego na Jasnej Górze i wyrób sobie zdanie na ten temat, póki jeszcze można... 

Tomasz Teluk

==========================


Ks. prof. Guz - Jezuici przejęli sprotestantyzowaną teologię


Krótkie, lecz treściwe:

https://www.youtube.com/watch?v=l09Jg2aZw_E


Ks. prof. Tadeusz Guz obnaża diabelstwo herezji Marcina Lutra:

W poniższym filmie ks. prof. Tadeusz Guz obnaża Lutra i cytuje jego słowa o Bogu: "Zanim Bóg stał się Bogiem, musiał najpierw stać się diabłem".


https://www.fronda.pl/a/ks-prof-tadeusz-guz-obnaza-diabelstwo-herezji-marcina-lutra,101681.html

===================================

Z korespondencji:
JA:
Nie mam nowszych tekstów autorstwa ks. Guza!.

Jak to teraz wygląda?
Czy są – i gdzie?? - teksty ks. prof. T. Guza ??

MD

=====================================
Witam Pana Profesora...

 
i ze zgrozą stwierdzam, że

... z archiwum Naszego Dziennika zostały skasowane wszystkie teksty (zamieszczone przed latem; właśnie teraz to sprawdziłem) ks. prof. Guza.

A jeszcze niedawno co 3-4 tekst w dziale MYŚL NDz był autorstwa ks. Guza!

 

To wygląda na SZATAŃSKĄ Inkwizycję, w instytucjach (przy)kościelnych!

Trzeba mieć nadzieję na uczciwość innych portali.


Pozdrawiam. Pro Christo Rege...

JK

Zmieniony ( 04.11.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.