Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 101 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Apologetyka arrow Ks. prof. Guz - Tragiczne skutki odcięcia rozumu od Boga
Monday 25 May 2020 17:17:31.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Ks. prof. Guz - Tragiczne skutki odcięcia rozumu od Boga Drukuj Email
Wpisał: ks. prof. T. Guz   
07.11.2017.

Ks. prof. Guz - Tragiczne skutki odcięcia rozumu od Boga

http://www.ekspedyt.org/2017/10/31/ks-prof-guz-tragiczne-skutki-odciecia-rozumu-od-boga/


Polacy bez dyktatury politycznej, ale przez dyktaturę intelektualną są pozbawieni prawdy. Odzyskanie Boga dla przestrzeni rozumu jest ludzką i polską racją stanu. – twierdzi ks. prof. Guz

Polski  system edukacyjny odwołuje się do zbrodniczych myślicieli, przekazując kłamstwa na temat historii świata i historii Polski. Państwo polskie obawia się dziś rewolucjonistów, którzy zatracili sens człowieczeństwa. Polacy powinni zrzucić dyktaturę ideologiczną. Narzuca się nowe pęta na naszą racjonalność, naszą duchowość.

Odzyskanie Boga dla przestrzeni rozumu jest ludzką i polską racją stanu. Oznacza to w praktyce wprowadzenie Boga w każdej instytucji, każdej instytucji edukacyjnej w Polsce. Inny typ edukacji będzie deprawować umysły Polaków. Odcięcie rozumu od Boga skutkuje rozminięciem się z człowieczeństwem, upodleniem.

Kryzys państwa polskiego nie polega przede wszystkim na tym, że w przeszłości rządzili pewni politycy, lecz na tym, że my wciąż w polskim rozumie nie mamy podstawowej wiedzy o naszej duszy, o duchu. Jak w takim razie możemy tworzyć światłe państwo – pyta teolog. Do tego jest potrzebna edukacja narodu.

Prof. Guz zacytował fragment instrukcji moskiewskiej z 1947 roku.

  1. W szkolnictwie podstawowym, zawodowym, a w szczególności w szkołach średnich i wyższych doprowadzić do usunięcia nauczycieli cieszących się powszechnym autorytetem i uznaniem. Na ich miejsce wprowadzić ludzi mianowanych. Doprowadzić do zerwania korelacji między przedmiotami, do ograniczenia wydawania materiałów źródłowych, do usunięcia ze szkół średnich łaciny, greki, filozofii ogólnej, logiki i genetyki. W historii nie można podawać, co który władca chciał zrobić lub zrobił dla kraju, trzeba natomiast ukazywać tyranię królów oraz walki uciemiężonego ludu. W szkolnictwie zawodowym doprowadzić do wąskich specjalizacji.

W wykładzie znalazł się wątek krytyki poglądów kard. Marxa, który wzywał do zrewidowania nauki Kościoła katolickiego. Stanowisko niemieckiego kardynała  zostało nazwane przez kard. Saraha „czystą ideologią”[powinien napisać: „brudną” md].

Ks. Prof. Guz skrytykował również nową praktykę głosowania nad Słowem Bożym.

W kosmosie nie ma neutralności – jest albo Bóg, któremu pozwalamy działać albo diabeł. W tym samym momencie w którym rozum zrywa z prawdą Boską podpada pod wpływ samego szatana.

Posłuchaj: https://youtu.be/lnnRKjXSGYc

Zmieniony ( 07.11.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.