Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 74 gości
S T A R T arrow Kościół arrow postępy postępu 16 arrow "Berliner Zeitung" o budowie świątyni synkretycznej, wszystkich wyznań. Teologowie się zlewają.
Saturday 05 December 2020 09:44:01.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
"Berliner Zeitung" o budowie świątyni synkretycznej, wszystkich wyznań. Teologowie się zlewają. Drukuj Email
Wpisał: Markus Droege , "biskup"   
10.11.2017.

"Berliner Zeitung" o budowie świątyni synkretycznej, wszystkich wyznań.

Teologowie się zlewają na Uniwersytecie Humboldt'a.https://www.berliner-zeitung.de/berlin/house-of-one-berlin-vergibt-grundstueck-fuer-interreligioeses-projekt-28784094

tłum. KZDopiero teraz udało się zebrać 5.5 miliona euro na budowę "House of One" , wspólnego domu modlitwy i nauczania na Petriplatz w dzielnicy Mitte, który ma powstać w 2019 roku.

Ma być wspólnym obiektem sakralnym dla żydów , chrześcijan i muzułmanów oraz innych wyznań. Nie wiadomo czy zostanie zebrana cała suma na ten projekt – 44mln Euro.

Land Berlin chce wesprzeć ten projekt udzielając mu darmowej działki. Jest to owoc rozmów burmistrza Michaela Muellera (SPD i Markusa Droege , biskupa Ewangelickiego Kościoła w Berlin-Brandenburg -Schlessische Oberlausitz (EKBO).Rozpoczęcie budowy najwcześniej pod koniec 2019 roku

Nie wiadomo gdzie dokładnie ma powstać nieruchomość, bo jest to działka zniszczonego podczas wojny kościoła Św. Piotra, którego fundamenty powinny być zachowane (KZ: Fundament Skała Kościoła ma być symbolicznym fundamentem kościoła New Age?) .

Możliwe iż, jak mówi Mueller, że działka zostanie przekazana w formie darowizny (całość lub cześć) fundacji "House of One". Jest też możliwa długotrwała dzierżawa i wówczas działka pozostanie w rękach landu.

Biskup Droege jest przekonany że ten ambitny projekt uda się zrealizować. W kręgach biznesowych jest chęć dotowania tego celu – przedstawiciel do spraw biznesu fundacji ma zamiar udać się do USA, aby kwestować.

Istnieje światowe zainteresowanie” powiedział Droege. Im bardziej projekt nabiera kształtów , tym więcej chętnych chce dać pieniądze na ten cel. Inicjatorzy tego projektu twierdzą że budowa ruszy końcem 2019 roku.Chrześcijański , żydowski , muzułmański

House of One to jedyny [pierwszy... ] ponad religijny projekt w Berlinie. Tematem rozmów pomiędzy szefem Senatu [Berlina] a EKBO (Tto ewangelicka diecezja KZ) było stworzenie nowych przedszkoli, na ten cel kościół ewangelicki chce wydać 2,3 milionów euro w formie funduszy dla parafii i gmin.

Jednym z projektów jest trój-religijne przedszkole w Moabit; od 2021 roku [ma przyjąć] 135 dzieci z rodzin chrześcijańskich, żydowskich i muzułmańskich (po 45 dla każdej religii). Wspólny ma być plac zabaw, pod jednym dachem, ale każda grupa będzie wychowywana wedle własnej zasady religijno – pedagogicznej .

Inicjatorem projektu jest żydowskie stowarzyszenie wychowawcze Masorti, niemieckojęzyczna grupa muzułmanów z Berlina i połączone Ewangelickie koła kościelne dla budowy przedszkoli.Tryb nauczania w roku 2018/2019

Również na uniwersytetach ma dojść do zbliżenia teologów różnych religii. Planuje się wirtualny „campus teologii” , więc strukturę organizacyjną, w której katoliccy i ewangeliccy teologowie mogą oferować wspólne zajęcia i seminaria. Również teologowie islamscy będą mogli brać udział, gdyż otworzy się planowana katedra teologii islamskiej na uniwersytecie Humboldt'a . Nauczanie w tej katedrze ma rozpocząć się w semestrze zimowym 2018 / 2019 roku.

Zmieniony ( 10.11.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.