Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 53 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Papiestwo 16. arrow Bergoglio i Paglia [to arcy-pedryl, arcy-biskup ] otwierają Kościół na eutanazję
Friday 14 August 2020 15:20:15.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Bergoglio i Paglia [to arcy-pedryl, arcy-biskup ] otwierają Kościół na eutanazję Drukuj Email
Wpisał: RAM   
14.11.2017.

Bergoglio i Paglia [to arcy-pedryl, arcy-biskup MD] otwierają Kościół na eutanazję


RAM 14.11.2017 http://ram.neon24.pl/post/141038,bergoglio-i-paglia-otwieraja-kosciol-na-eutanazje


"Czy dojdzie do tego, że w ramach obrony życia zaakceptuje się standaryzację zabójstwa zgodnego z prawem – deklarując się jednocześnie chrześcijanami pro life..."

 

Watykan otwiera się po cichu na eutanazję (skrót)

Vaticano: si apre dolcemente la porta all'eutanasia

http://www.lanuovabq.it/it/vaticano-si-apre-dolcemente-la-porta-alleutanasia

  Benedetta Frigerio   13 listopad 2017    tłum. RAM

  "Eutanazja w Holandii: Jak zrównoważyć wolność ze współczuciem". Nie jest to bynajmniej tytuł referatu zaprezentowanego przez Partię Radykalną, ale jednej z sesji konferencji zorganizowanej przez Papieską Akademię "Pro – Vita" (mającej odbyć się od 16 do 17 listopada) we współpracy z World Medical Association.

 

Tak to pod szyldem "dialogu" i "ducha otwarcia oraz poszanowania" będzie się w Watykanie dyskutowało o "końcu życia".

 

Widoczna jest wyraźna nieobecność jakiejkolwiek wzmianki na temat nienegocjowalności życia lub katolickiej wizji człowieka, poza wspomnieniem o niej, razem z koncepcją islamską, żydowską i prawosławną – umieszczonymi na tej samej płaszczyźnie.

  Niestety, od czasu gdy Kościół postanowił odłożyć swą doktrynę na drugi plan – tak, jakby była ona dla niego powodem wstydu – kwestionowanie spraw oczywistych, a więc tych niepodlegających dyskusji staje się niemal codzienne. Dlatego też, w tytułach referatów zaproszonych na konferencję lekarzy i teologów nie ma śladu jakiegokolwiek potępienia eutanazji, czy też obrony życia od poczęcia aż do jego naturalnego końca – nie mówiąc już o wyjaśnieniu dlaczego eutanazja jest aktem zawsze niedopuszczalnym (mam tu na myśli Katechizm Kościoła Katolickiego).

  I tak to, po otwarciu konferencji przez mons. Vincenzo Paglia, mianowanego przez papieża Franciszka szefem Papieskiej Akademi "Pro – Vita" głos zabierze dla przykładu głos René Héman, prezydent stowarzyszenia lekarzy niemieckich, który w marcu tego roku przyznał rację fundacji Levenseindenkliniek (klinika, w której przeprowadza się eutanazję) w sprawie lekarzy wybierających klauzulę sumienia – stwierdzając, że pomimo ich poglądów są oni zobowiązani do udzielenia "pomocy" pacjentom w poszukiwaniach lekarza chętnego do zabicia ich – oraz dodał, że chodzi tu o "odpowiedzialność moralną i zawodową".

 

DUTCH GPS SHOULD REFER REJECTED EUTHANASIA REQUESTS TO ANOTHER DOCTOR: END OF LIFE FOUNDATION

https://nltimes.nl/2017/03/24/dutch-gps-refer-rejected-euthanasia-requests-another-doctor-end-life-foundation

 

Następnie relację zatytułowaną "Samobójstwo wspomagane w Szwajcarii: Doświadczenia i wyzwania" przedstawi dr. Yvonne Gilli – członek szwajcarskiej Green Party. Nie zostały określone jej osobiste poglądy na ten temat – wiadomo jednak, że jest zwolenniczką kontroli urodzeń i redukcji populacji ludzkiej przy pomocy antykoncepcji.

  Po południu przedyskutuje się temat "Eutanazja, samobójstwo wspomagane i common law" – tak jak gdyby eutanazja była już powszechną rzeczywistością, którą należy brać pod uwagę.

 

Zaraz potem, Volker Lipp, profesor prawa cywilnego uniwersytetu Georg-August w Getyndze wygłosi wykład zatytułowany "Eutanazja i samobójstwo wspomagane", utrzymujący, że by być posłusznym woli pacjenta potrzebne są narzędzia prawne.

  Drugi dzień konferencji rozpocznie Heidi Stensmyren, prezydent stowarzyszenia lekarzy szwedzkich – przeciwna eutanazji, ale za to akceptująca zabieg zwany "sedacją terminalną", podczas której – jak wyjaśniła – "wolno jest lekarzowi rozpocząć leczenie objawowe tak dużymi dawkami, że mogą  one przyspieszyć śmierć".

 

Satsa på palliativ vård – inte dödshjälp

http://www.lakartidningen.se/Opinion/Signerat/2015/10/Satsa-pa-palliativ-vard--inte-dodshjalp-Satsa-pa-palliativ-vard--inte-dodshjalp-/

       

Nie ma więc mowy o kategorycznym i niepodważalnym stwierdzeniu Katechizmu, według którego celem sedacji nie może być uśmiercenie chorego. Katechizm stwierdza bowiem (N. 2277). "Działanie lub zaniechanie działania, które samo w sobie lub w zamierzeniu zadaje śmierć, by zlikwidować ból, stanowi zabójstwo głęboko sprzeczne z godnością osoby ludzkiej i z poszanowaniem Boga żywego, jej Stwórcy".

 

Prawdziwym odzwierciedleniem koncepcji, jaką przyjęła konferencja watykańska jest stanowisko bioetyczne, opisane przez Stefano Semplici – członka Międzynarodowej Komisji Bioetycznej UNESCO – na temat konieczności zrównoważenia pozycji przeciwstawnych (dla przykładu stanowisk pro eutanazja i kontra eutanazja). Zgodnie z logiką Hegla – mając do dyspozycji tezę i antytezę usiłuje się znaleźć syntezę, nie pojmując, że w rzeczywistości – prawda, w żaden sposób nie może zrodzić się ze sprzeczności.

 

Na temat "sedacji terminalnej" i konieczności zastosowania pisemnych oświadczeń dotyczących woli niepodtrzymywania życia zabierze głos również Anne de la Tour z Francji, prezydent stowarzyszenia zajmującego się opieką paliatywną.

Przeglądając natomiast niektóre prace Ralfa Joxa z uniwersytetu w Monachium, zaproszonego do Watykanu, by wypowiedział się w ramach tematu: "Koniec życia i debata publiczna w społeczeństwie demokratycznym" – czytamy, że pozbawienie odżywiania i nawadniania jest zabójstwem.

  Niestety, Jox, w roku 2014 w imię obrony życia, razem ze swymi kolegami zaprezentował propozycję ustawy legalizującej samobójstwo wspomagane w  Niemczech, wyjaśniając, że "ktokolwiek traktuje na poważnie ochronę życia, powinien opracować reguły umożliwiające przeprowadzenie racjonalnego samobójstwa wspomaganego".

 

Germany grapples with assisted suicide

https://www.swissinfo.ch/eng/life-and-deathadd-the-underlinegermany-grapples-with-assisted-suicide/41057946

 

 

Również w tym przypadku mamy do czynienia z "wspaniałą" syntezą, przy pomocy której żywi się złudzenia, że będzie można zadowolić wszystkich – tj. pro life i pro choice – i uniknąć starć.

 

Nasuwa się pytanie, czy dojdzie do tego, że w ramach obrony życia zaakceptuje się standaryzację zabójstwa zgodnego z prawem – deklarując się jednocześnie chrześcijanami pro life. Jeżeli do tego dojdzie, to można powiedzieć że przebiegłość szatańska udoskonaliła się jeszcze bardziej.

 

Watykan, podważając kwestie oczywiste – w imię dialogu, ugody i pokoju heglowskiego (tego, który wyprodukował marksizm, i totalitaryzm komunistyczny) – otwiera bramy stanowiskom diabolicznym i zwiększa chaos wokół tego, czego należałoby bez jakichkolwiek kompromisów bronić jako dobra niezbywalnego.

 

Cóż za ból i tragedia, gdy obserwuje się Oblicze Prawdy, zrelatywizowane działaniami wstydzącego się jej Kościoła (który powinien przecież głosić ją z dumą), który gotowy jest pozostawić człowieka na pastwę jego zagubienia i przemocy władzy, w zamian za miskę soczewicy fałszywego pokoju.

  ***

  Biskup Vincenzo Paglia, powołany przez Bergoglio na szefa Papieskiej Akademii "Pro – Vita" to ten, za którego sprawą doszło do splugawienia przez argentyńskiego zboczeńca "artysty" katedry w Terni.

 

I Paglia poszedł do nieba razem z trans i gejami

E Paglia andò in cielo con trans e gay

http://lanuovabq.it/it/articoli-e-paglia-ando-in-cielo-con-trans-e-gay-19178.htm

 

 Riccardo Cascioli    08-03-2017

   (…) Jeszcze więcej dyskusji wzbudziły genitalia Chrystusa bardzo wyraźnie prześwitujące spod tkaniny jego odzienia. Również ten szczegół – wyjaśnia Ricardo Cinalli, argentyński “artysta” gay – został przez biskupa Vincenza Paglię zaakceptowany. (...)

Twarzy użyczył Chrystusowi fryzjer z Terni, z którym Cinalli bardzo blisko zaprzyjaźnił się.

 

Paglia miał stwierdzić: “Jezus jest osobą, jest istotą ludzką”, a zatem “w ten sposób widać poprzez suknię, że był prawdziwym mężczyzną”.

 

Jak z tego wynika Paglia jest geniuszem: któż może powiedzieć, czemu przez 2000 lat Kościół nigdy nie wątpił w ludzką naturę Chrystusa bez uciekania się do podobnych malunków.

  Albo też biskup Paglia sądzi, że to właśnie w genitaliach znajduje się kwintesencja człowieczeństwa. (…)

  VIDEO: "Zmartwychwstanie" z Terni – pomysł "biskupa" Paglii,

https://www.youtube.com/watch?v=9ntMotvc8QM&t=2s

 

VIDEO: Wywiad z Argentyńczykiem Ricardo Cinalli – autorem ohydy w katedrze w Terni – 

https://www.youtube.com/watch?v=CmdX89lmQOQ

  Oto inne "dzieła" Ricarda Cinalli:

[są - obrzydliwe – w oryginale. MD]
***
Ricardo Cinalli – DOCUMENTED BIOGRAPHY http://ricardocinalli.com/ricardo-cinalli-documented-bio-english.pdf    


Paglia & the Art of Transgression
http://studiomatters.com/paglia-art-transgression
 

 ***  

Co myślą w Watykanie na temat eutanazji. Koniec życia - “po francusku” tłum. RAM http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16581&Itemid=46  

  Po 63 latach małżeństwa planują samobójstwo.Trójka dzieci przekonuje ich, że lepsza jest eutanazja tłum. RAM http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16582&Itemid=53    

  Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.   

Zmieniony ( 14.11.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.