Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 45 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow "Starsi i mądrzejsi" 15 arrow Żydowski tygodnik Forward straszy Polską. Porównuje Marsz Niepodległości do pochodów Ku-Klux-Klanu.
Tuesday 18 February 2020 16:26:12.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

Koronka do Miłosierdzia w środę 19 lutego o godz.15-tej o wycofanie "Zdrowe love w Gdańsku"

 
W Y S Z U K I W A R K A
Żydowski tygodnik Forward straszy Polską. Porównuje Marsz Niepodległości do pochodów Ku-Klux-Klanu. Drukuj Email
Wpisał: The Jewish Daily Forward   
15.11.2017.

Żydowski tygodnik Forward straszy Polską. Porównuje Marsz Niepodległości do pochodów Ku-Klux-Klanu.Sergiusz Kowalski z Żydowskiego Stowarzyszenia B’nai B’rith w Rzeczypospolitej Polskiej: nie można być w stu procentach pewnym....


http://www.pch24.pl/zydowski-tygodnik-straszy-polska--porownuje-marsz-niepodleglosci-do-pochodow-ku-klux-klanu,56168,i.html#ixzz4yUSJtewD


Nie milkną komentarze w sprawie tegorocznego Marszu Niepodległości. Tym razem swoją cegiełkę w szerzeniu antypolonizmu i lansowaniu kłamstw na temat wydarzenia, w którym uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy Polaków dołożył amerykański tygodnik „The Forward”, powszechnie znana jako „The Jewish Daily Forward”, wydawany przez środowiska żydowskie.

 

Gazeta już na samym początku stwierdza, że tegoroczną edycję imprezy zorganizowały „skrajnie prawicowe i rasistowskie siły w Polsce”, co sprawia, że mieszkający w Polsce Żydzi „mogą się martwić bardziej niż kiedykolwiek”.

 Gazeta powołuje się na słowa naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha, który miał jej powiedzieć, że Polacy (w domyśle rasiści, naziści i antysemici) „uczą się ukrywać, kim naprawdę są”. - Proszę mnie nie pytać, czy to lepiej, czy gorzej, że nie są agresywni - miał powiedzieć tygodnikowi rabin.

 „Źródłem zmartwień dla Żydów były transparenty, w których dominowały tematy białej supremacji, okrzyki potępiające muzułmańskich imigrantów, otwarcie eksponowane symbole partii faszystowskich, wezwania do chrześcijańskiego triumfalizmu, hasła, iż czarni nie mogą być Polakami oraz potępienia Żydów” - potwierdza autor artykułu Larry Cohler-Esses. Jego zdaniem organizatorzy Marszu Niepodległości, czyli ONR i Młodzież Wszechpolska to „organizacje znane przed i w czasie II wojny światowej z przemocy wobec Żydów, w tym masakr”.

 Kolejną osobą, w której „brunatna fala”, jaka w sobotę przeszła przez Warszawę wzbudziła niepokój, jest cytowany przez amerykańską gazetę Sergiusz Kowalski z Żydowskiego Stowarzyszenia B’nai B’rith w Rzeczypospolitej Polskiej. Zasugerował on, że nie można być w stu procentach pewnym, że hasła i banery, jakie można było usłyszeć i zauważyć na imprezie nie zyskały aprobaty wszystkich uczestników Marszu Niepodległości.

Jego zdaniem sytuację tę można porównać do wydarzeń, jakie kilka miesięcy temu rozegrała się na ulicach amerykańskiego miasta Charlottesville.

 „Różnica polegała na tym, że zjednoczone siły skrajnej prawicy były wielokrotnie większe i miało to miejsce w centrum stolicy Polski, tymczasem sierpniowe zdarzenia w Charlottesville przyciągnęły tylko setki lub niewiele tysięcy” - napisał Larry Cohler-Esses i na potwierdzenie swojej tezy ponownie zacytował Kowalskiego, który stwierdził: „To tak jakby Ku-Klux-Klan maszerował dziesiątkami tysięcy przez Waszyngton”.

 - Ten marsz był naprawdę imponujący. Było kolorowo, z licznymi transparentami i racami; to coś, czego nie możesz udawać, że nie widzisz. Ale oni, prawicowy i nacjonalistyczny rząd Prawa i Sprawiedliwości, udają – powiedział Kowalski.

 Cohler-Esses stwierdza ponadto, że polskie służby nie zrobiły absolutnie nic w sprawie kontrowersyjnych transparentów i wykrzykiwanych haseł. Aby jeszcze bardziej wzmocnić przekaz atmosfery strachu wynikającej z rodzącego się w Polsce nazizmu zacytował Jonathana Ornsteina - dyrektora wykonawczego Żydowskiego Domu Kultury w Krakowie, który powiedział, że „ludzie są przerażeni. Uważają, że rząd na to pozwala, a policja, która ma chronić ludzi przed faszystami, daje im siłę”.

Źródło: rp.pl TK

Zmieniony ( 15.11.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.