Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 97 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow A to ziółko!! arrow O mój rozmarynie, rozwijaj mnie!
Sunday 24 October 2021 10:50:05.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
O mój rozmarynie, rozwijaj mnie! Drukuj Email
Wpisał: AL   
22.11.2017.

O mój rozmarynie, rozwijaj mnie!


Rozmaryn. Roślina ta poprawia pamięć o 75% i zapobiega chorobie Alzheimera


Rozmaryn. Wszyscy znają tę roślinę, ale tylko niewielu wie o jej unikalnych właściwościach. Rozmaryn jest powszechnie znany jako pachnąca przyprawa. Dodaje się go do potraw mięsnych, ciast, a także do lamp aromatycznych (zapachowych), wykorzystywanych w aromatoterapii do odparowywania olejków eterycznych.

Wieki temu Szekspir napisał: "Rozmaryn - na dobrą pamięć:. aby się modlić, kochać i pamiętać". Już wtedy ludzie wiedzieli o właściwościach leczniczych tej rośliny.

Współcześni naukowcy potwierdzają, że rozmaryn ma unikalne właściwości lecznicze w walce ze starczą demencją i chorobą Alzheimera.


Grupa uczonych pod kierownictwem Marka Mossa badała wpływ aromatu olejku rozmarynowego na ludzki mózg. To, co wykryli, jest po prostu niesamowite. Naukowcy ustalili związek między wdychaniem aromatu tej rośliny a poprawą funkcji poznawczych mózgu, zwłaszcza przywracaniem pamięci. Po prostu wdychając zapach olejków eterycznych rozmarynu, grupa testujących wykazała polepszenie wyników w różnych testach dotyczących pamięci i wizualizacji.


Inne badanie wykazało, że osoby cierpiące na starczą demencję i chorobę Alzheimera, poczuły istotną poprawę w wyniku aromaterapii z rozmarynem.

"U wszystkich pacjentów stwierdzono poprawę wyników po aromaterapii, w szczególności u pacjentów z chorobą Alzheimera" - mówi jeden z naukowców.

Oba badania dowodzą, że istnieje wielka nadzieja na leczenie demencji starczej i choroby Alzheimera w sposób naturalny. Kiedy następnym więc razem, kiedy poczujemy, że trochę "hamujemy", to trzeba wziąć głęboki wdech tego cudownego zapachu, a nasze myśli natychmiast się przejaśnią.

Ponadto rozmaryn ma właściwości antyseptyczne, dezynfekujące, przeciwzapalne, a nawet przeciwnowotworowe. Kilka kropli olejku rozmarynowego może złagodzić ból, poprawić krążenie krwi. Wywary z gałązek rozmarynu wzmacniają włosy i poprawiają ich wzrost. Herbata rozmarynowa wzmacnia odporność i działa przeciwzapalnie.Źródło:

Это растение улучшает память на 75% и предотвращает болезнь Альцгеймера!

https://ok.ru/group51893796470933/topic/67297709028757

22.9.2017 r. 


Tłumaczył Andrzej Leszczyński

19.11.2017 r.


Zmieniony ( 22.11.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.