Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 90 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Religie fałszywe, herezje arrow Dlaczego nie wezmę udziału w Obchodach 500 - lecia Reformacji w Żyrardowie
Thursday 27 February 2020 20:39:11.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Dlaczego nie wezmę udziału w Obchodach 500 - lecia Reformacji w Żyrardowie Drukuj Email
Wpisał: Dr Józef Kapusta   
22.11.2017.

Dlaczego nie wezmę udziału w „Obchodach 500 - lecia Reformacji w Żyrardowie”


Dr Józef Kapusta – list otwarty.


Heretyckie poglądy Marcina Lutra – twórcy tzw. reformacji, zostały przez Kościół potępione korygującą bullą Exsurge Domine papieża Leona X w roku 1520. Luter został wezwany do odwołania fałszywej nauki i kiedy wezwanie to zostało przez niego zuchwale odrzucone (Luter papieską bullę publicznie spalił) tenże sam papież nałożył nań ekskomunikę w dniu 3 stycznia 1521 roku. Ekskomunika jest najsurowszą karą kościelną i oznacza wyłączenie ze wspólnoty Kościoła. W reakcji na tzw. reformację i szerzącą się wskutek tej swoistej rewolucji herezję, prawdziwą wiarę Kościoła przypomniał i zdefiniował w formie szeregu ważnych dogmatów - wielki Sobór Trydencki. Sobór Trydencki z przerwami obradował w latach 1545-1563.

Nauczanie Soboru Trydenckiego nawiązywało do wyznawanej od samego początku i przez wszystkie wieki tej samej wiary i poprzez ujęcie jej w formie dogmatów sformułowało wyznawanie katolicyzmu w sposób ścisły, w formie twierdzeń podanych do wierzenia i nieomylnie obowiązujących wszystkich. Każde sformułowanie prawdy wiary kończyło się stwierdzeniem nadającym jej dogmatyczną powagę: kto by wierzył (twierdził) inaczej – „niech będzie wyklęty”.


Przez wieki Kościół modlił się o nawrócenie braci odłączonych tj. schizmatyków i heretyków, to powinien czynić i czyni to dalej w 500-lecie tzw. reformacji ! Kościół jest bowiem Święty, założony przez Jezusa Chrystusa i jego niezbywalną misją jest doprowadzenie ludzi do zbawienia. Wiemy też z obietnicy Boskiego Założyciela, „że bramy piekielne Go nie przemogą” i dlatego mamy pewność, że niepodzielony, niepokalany i nie skażony protestantyzmem Kościół ostatecznie przetrwa!


Skutkiem tzw. reformacji, czyli herezji luterańskiej (i skutkiem kolejnych tworów protestanckich) jest powstanie dziesiątek, setek, a nawet tysięcy „samorodnych” odłamów protestanckich denominacji, w których lokalni pastorzy głoszą płynną i w dowolny sposób kształtowaną „naukę”.

Luter i Reformacja jest jedną z największych zbrodni wobec stworzeń ludzkich odkupionych na Krzyżu przez Jezusa Chrystusa i wezwanych do trwania w Jego Kościele.

Warto też przypomnieć, że już na Soborze Lateraneńskim w roku 1215 potwierdzono dogmat wiary świętej, że „poza Kościołem nie ma zbawienia”, który był głoszony od samego początku przez Apostołów i w ciągu wszystkich wieków przez wielu wybitnych świętych wyznawców jak chociażby św. Ignacy Antiocheński, św. Ireneusz czy św. Augustyn. A zatem jak podaje do wierzenia Sobór Lateraneński "Jeden jest Kościół powszechny wiernych, poza którym nikt zgoła zbawionym być nie może".


Jeśli więc w każdą niedzielę wyznajemy wiarę wypowiadając w Credo Wierzę w JEDEN, święty, powszechny i APOSTOLSKI Kościół”, to oznacza to, że ci którzy w sposób świadomy porzucili integralną Wiarę i Matkę Kościół ciężko zgrzeszyli przeciwko Duchowi Świętemu! Odcięli bowiem gałąź, która łączyła ich z Kościołem, o którym Sobór Trydencki mówi, że jest „Mistycznym Ciałem Chrystusa”. Dlatego też grzech przeciwko JEDNOŚCI Kościoła jest w Prawie Kanonicznym jednym z najcięższych grzechów!

Wierzmy nieomylnie w to, co naucza Kościół, że „JEDEN jest Kościół, który zbawia” – nie setki „kościołów”, „zborów” itp. …

Tak jak Chrystus jest jeden, niepodzielny, tak też Jego Kościół – Mistyczne Ciało!


Każdy najzwyklejszy, szary katolik, a nie tylko papież i biskupi, ma obowiązek w sumieniu strzec depozytu świętej i nieskażonej, JEDYNEJ, prawdziwej wiary katolickiej, którą otrzymał na Chrzcie Świętym!

Wyznajemy JEDEN chrzest, każdy człowiek jeśli tylko został ważnie ochrzczony otrzymał w nim Boską pełnię wiary katolickiej, nie otrzymał w Chrzcie Świętym: - jeden wiarę luterańską, inny kalwińską, jeszcze inny prawosławną lub jakąkolwiek inną niż katolicką – Duch Święty bowiem nie zaprzecza w łasce Chrztu Świętego pozostałym Boskim Osobom Trójcy Przenajświętszej!


Dlatego nie chcę, nie mogę i nie wolno mi uczestniczyć w publicznym zgorszeniu jakim są w Żyrardowie „Obchody 500-lecia Reformacji”.


Skutkiem tzw. reformacji jest na przestrzeni wieków, odcięcie setek milionów wiernych od Kościoła, wypaczenie prawdziwej, katolickiej wiary udzielonej w Chrzcie Świętym, pozbawienie ich niemal całkowicie środków do zbawienia jakimi są sakramenty święte i w konsekwencji skazanie ich na potępienie. W sferze politycznej zniszczona została jedność Europy chrześcijańskiej, w społecznej nastąpiły gorszące wojny religijne, przewroty i krwawe niekończące się rewolucje począwszy od rewolucji francuskiej. Historycy wykazują dobitnie korzenie protestanckie hitleryzmu i bolszewizmu. Nie ma zatem czego świętować – Luter i jego reformacja to cierpienie i śmierć!


Niniejsze słowa piszę we własnym imieniu, jako osoba wierząca. W obliczu publicznego zgorszenia mam obowiązek dania publicznego świadectwa z racji udzielonej łaski Chrztu Świętego i sakramentu Bierzmowania. Wypowiadam się także z powodu obowiązków jakie nakłada na mnie mandat radnego miasta Żyrardowa.
Dr Józef Kapusta

Zmieniony ( 22.11.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.