Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 117 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow aborcjoniści; w szklance; eutanazje 16 arrow Kanada: Rodzice pytają o możliwość eutanazji [zabicia] swoich dzieci
Sunday 18 April 2021 22:43:46.32.
migawki

18.04.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Kanada: Rodzice pytają o możliwość eutanazji [zabicia] swoich dzieci Drukuj Email
Wpisał: masoni w Kanadzie   
23.11.2017.

Kanada: Rodzice pytają o możliwość eutanazji dla swoich dzieci


Źródło: http://kath.net/news/61765 tłum. KZ


Rząd sprawdza możliwość rozszerzenia eutanazji. Mogłaby ona objąć także dzieci i młodzież. Jak donosi związek Pediatrów CPS ,zapotrzebowanie nie jest wielkie ale istnieje

Eutanazja w Kanadzie jest legalna od około roku.

W międzyczasie pediatrzy donoszą o zapytaniach ze strony rodziców, na temat zakończenia życia swoich dzieci przez eutanazje.

Raport ten jest wynikiem zbadania zagadnienia przez związek pediatrów CPS (Canadian Paediatric Society).

Prawo zatwierdzone w czerwcu 2016 pozwala na eutanazje osób powyżej 18 roku życia, cierpiących na ciężką , nie uleczalną chorobę lub cierpiące bóle (co do których można przewidzieć że umrą).[to można przewidzieć dla 100% ludzi. MD] 

Komitet sądowy niższej izby parlamentu zlecił zbadanie możliwości rozszerzenia ustawy w trzech przypadkach:

a) Dzieci i nastolatków

b) Chorych umysłowo (np. osób o normalnych poglądach jak ja... KZ)

c) Osoby z chorobami prowadzącymi do zwyrodnień – jak demencja.


Celem przygotowania raportu, CPS zapytał 1050 pediatrów o doświadczenia dotyczące eutanazji w Kanadzie. 45 pediatrów opisało że spotkało się z wyraźną chęcią eutanazji. Ponad połowa z 91 zapytań dotyczyła noworodków i dzieci poniżej jednego roku życia. Dalszych 118 lekarzy spotkało się z zainteresowaniem rodziców eutanazją własnych dzieci. Jak donoszą lekarze łącznie spotkali się z 419 przypadkami.

Zainteresowanie ze strony samych dzieci/młodzieży było znacznie mniejsze - 35 lekarzy zgłosiło że rozmawiali łącznie z 60 dziećmi/ nastolatkami na ten temat. 9 lekarzy spotkali się z wyraźną chęcią eutanazji ze strony 17 dzieci. Z uwagi na debatę na temat rozszerzenia eutanazji CPS spodziewa się ze wzrostem zapytań. Ankieta pomiędzy lekarzami pokazuje że 46% popiera eutanazje u nastolatków cierpiących na bóle lub w krańcowym stadium śmiertelnej choroby. Łącznie na 1979 członków CSP głos zabrało 574 czyli 29%.

Alex Schadenberg ,przewodniczący Euthanasia Prevention Coalition walczącej przeciw eutanazji stwierdza że ankieta pokazuje że to rodzice są najbardziej zainteresowani eutanazją dla swoich dzieci a nie same dzieci / młodzież.

Zwolennicy eutanazji twierdzili, że jest to zawsze indywidualna autonomiczna decyzja jednostki. W przypadku osób nie pełnoletnich zadają pytanie - „dlaczego chcesz pozwolić im cierpieć?”. Prawo zdaniem zwolenników eutanazji jest nie sprawiedliwe – osoby dorosłe mogą zadecydować się na legalną eutanazje, ale w przypadku dzieci i młodzieży, rodzice i prawni opiekunowie nie mogą podjąć takiej decyzji. Prawo zdaniem zwolenników eutanazji powinno przyznać taką możliwość.

Jak widać ,legalizacja eutanazji sprawia że z biegiem czasu coraz bardziej coraz bardziej rozszerza się jej zakres.

Zmieniony ( 23.11.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.