Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 145 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow pieniądz - narzędzie rabunku 17 arrow Niemiecki koncern Rethman wydał 10 milionów na ustawę w Polsce? Może zarobić miliard złotych.
Wednesday 20 January 2021 17:30:18.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Niemiecki koncern Rethman wydał 10 milionów na ustawę w Polsce? Może zarobić miliard złotych. Drukuj Email
Wpisał: Rethman   
03.12.2017.

Niemiecki koncern Rethman wydał 10 milionów na ustawę w Polsce? Dzięki niej może zarobić miliard złotych.http://wolnosc24.pl/2017/12/03/niemiecki-koncern-wydal-10-milionow-na-ustawe-w-polsce-dzieki-niej-moze-zarobic-miliard-zlotych-pojawily-sie-powazne-zarzuty/Zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce nadal budzi kontrowersje i gorące dyskusje. Okazuje się, że na nowej ustawie Prawa i Sprawiedliwości może bardzo skorzystać niemiecki koncern, którego wątek często pojawia się w kontekście tego właśnie zakazu. 

Niedawno informowaliśmy o złożeniu przez Roberta Winnickiego zawiadomienia do CBA dotyczącego działania UOKiK w sprawie niemieckiej firmy Saria Polska należącej do koncernu Rethman, który planuje wykup trzech polskich firm zajmujących się utylizacją odpadów. Winnicki podkreśla, że zbieżność ustawy i planów niemieckiej firmy tym wypadku nie są przypadkowe.

Jak się okazuje nie jest w tej opinii odosobniony. Cezary Kaźmierczak, Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, również upatruje w całej sytuacji silny lobbing i wielce szkodliwe dla polskiej gospodarki działania, które zapewnią korzyści jedynie koncernowi naszego zachodniego sąsiada. Kaźmierczak podzielił się swoimi przemyśleniami na ten temat.

Mięso i wędliny są w Polsce relatywnie tanie z powodu morderczej konkurencji oraz m.in. bezkosztowemu pozbywaniu się produktów zwierzęcych nie wykorzystanych do produkcji spożywczej. Odbierają je fermy norek na paszę. Gdyby nie było ferm norek – zakłady mięsne musiałby je utylizować i słono za tą utylizację płacić. Rynek utylizacji będzie wart około 1 miliarda złotych.

W związku z tym pewien niemiecki koncern utylizacyjny najął kilku lobbystów-obszczymurków od mokrej roboty (uczciwy lobbysta nie weźmie roboty przeciw własnemu krajowi), parę infantylnych panienek i organizacji „ekologicznych” oraz zapewne w przytłaczającej większości nie wiedzących w czym uczestniczą, polityków. No i mamy ustawę zakazującą hodowli norek, bo niemiecki koncern utylizacyjny chce zarobić 1 miliard złotych rocznie.

Jest jeszcze sporo branż opanowanych przez „polskich prywaciarzy”, tak znienawidzonych przez część polskich polityków. Zaczynam nie mieć wątpliwości, że rząd je niebawem wykończy. Bo jak zagraniczna konkurencja nie radzi sobie na rynku z naszymi „prywaciarzami”, to nasyła na nich polski rząd, który ustawami ich wykończy. Oni po cichu to muszą boki zrywać ze śmiechu – za jakiś zupełny petty cash, właśnie załatwiają sobie 1 mld przychodów! Jaja nie do wytrzymania! A zrzutkę na niemiecki koncern utylizacyjny zrobi polski obywatel płacąc drożej za mięso i wędliny!

Gdzie są polskie służby „ciemne, widne i dwupłciowe”?  – pisze.

==========================

autorowi chodzi o norwidowska fraszkę: :

    Ogromne wojska, bitne generały,
    Policje tajne, widne i dwupłciowe
    Przeciwko komuż tak się pojednały? —
    Przeciwko kilku myślom, co nie nowe!...

Zmieniony ( 03.12.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.