Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 20 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow rząd "braci"? arrow Dość marchewki - cięższy kij podajcie!
Thursday 27 February 2020 00:34:11.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Dość marchewki - cięższy kij podajcie! Drukuj Email
Wpisał: Andrzej Tokarski   
11.12.2017.

Dość marchewki - cięższy kij podajcie!


Andrzej Tokarski http://att.neon24.pl/post/141389,dosc-marchewki-ciezszy-kij-podajcieBezskutecznie - jak chyba wszyscy obserwatorzy życia politycznego -próbuję dociec, jakiż to genialny plan powodował Jarosławem Kaczyńskim prowadząc go do zmiany premiera. Z docierających coraz szerzej informacji wynika, że decyzję tę Prezes podjął wbrew wszystkim: wbrew partii, wbrew zakonowi, wbrew koalicjantom, wbrew, choć to najmniej ważne, prezydentowi - wreszcie wbrew wyborcom. Również wbrew przeciwnikom politycznym, gdyż nawet ci jak zwykle zionąc nienawiścią, nie są w stanie wskazać logicznego wytłumaczenia.

Na boku - z litości - zostawiamy uzasadnienia płynące z Kurzej Telewizji ("Kura TV") - dawniej zwaną telewizją publiczną - gdyż ta odkrywając coraz to niższe poziomy lizusostwa i koniunkturalizmu nie tłumaczy już niczego - jedynie ustami pogrążonych w zachwycie rozmodlonych pań dziennikarek chwali i wynosi pod niebiosy wszystko, co tylko zdarzy się w obozie władzy. Coraz mniej daje się tego słuchać, z gorzką bezradnością przypominam sobie własne słowa pisane tuż po wyborach, by PIS co prędzej przejął telewizję publiczną, by móc dotrzeć do społeczeństwa ze swoim przekazem. Jeżeli to ma być ten przekaz, to Jacek Kurski stanowczo powinien popełnić seppuku... Wstyd i zażenowanie.

Więc zostawmy przekaz pozytywny - ten, jako się rzekło, zapewni nam telewizja publiczna - skupmy się na spiskowej teorii dziejów.

Wychodząc od przegranych przez PO jednym i drugich wyborów - odnosiłem wtedy wrażenie, że platfusy i klasa polityczna z nimi związana, jakby się umówiła, by te wybory przegrać i władzę oddać. Wynikało to choćby z mnogości wystawionych kandydatów i partii politycznych o lewicowej i pokrewnej proweniencji - było oczywistością, że odbiorą one wyborców stronie rządzącej i wprowadzą zamęt w dokonywanych wyborach. Odnosiłem wtedy wrażenie, że komuś dokładnie o to chodziło - by po rządach kryminalistów, złodziei i zapewne morderców przejął władzę "nasz" PIS - i gdzieś nas poprowadził. Gdzie? - to się dopiero dowiemy u kresu drogi. Pisałem o tym w Smoleńskim Tryptyku, jak kto ciekaw, może sobie poszukać.

I tak się stało. Wybory zostały wygrane, nasz PIS i nasz prezydent zrobili mnóstwo obietnic i przyrzeczeń, fala euforii społecznej żywionej natarczywym wyraźnie odgórnie sterowanym patriotycznym praniem mózgów - niosła i niesie nadal partię rządzącą. Opornie bo opornie ale jakieś reformy zostały dokonane lub są na ukończeniu, więc jest wrażenie, że sprawy, choć powoli, idą we właściwym kierunku. Znaczna grupa w PIS, w tym Pani Premier i Zbigniew Ziobro rzeczywiście popychali te sprawy tam gdzie trzeba. Nawet udało się spacyfikować obstrukcję pana Dudy - choć czy do końca to nie wiemy, bo przecież za chwilę Ziobro może podzielić los Pani Premier, lub pan Duda może nie podpisać ustaw o KRS i SN... Wszystko przed nami, nic nie jest przesądzone.

Po coś Kaczor dopychał to wszystko kolanem, nie bacząc na nic i na nikogo.

Wspominałem poprzednio o przeszłości Mateusza Morawieckiego. Przyszła mi w związku z tym taka refleksja: jakiś czas temu gdy jeszcze prowadziłem działalność zawodową, miałem okazję współpracować z wieloma bankami. Kontakty z reguły zaczynały się na dość wysokim szczeblu, negocjowaliśmy zasady współpracy, podpisywaliśmy umowy, kończyliśmy obiadem lub kolacją. Potem z banku pojawiali się pracownicy niższego szczebla, co prawda w randze dyrektorów. Byli to młodzi ludzie, około trzydziestki - wpadali do kancelarii z wypiekami na twarzy, wręczali wizytówki i wchodzili w realizację szczegółów kontraktów. Piszę o nich z jednego powodu - by napisać, że moi pracownicy z czasem - gdy udało się zauważyć już prawidłowość jak niektórzy z nich przeminęli - zaczęli nazywać ich pakietami. Pakiet, to taki zestaw: laptop, Lanos, służbowa komóra i dyrektor. Jak się zużyje któryś element, to bank wymieniał cały pakiet. I wpadał nowy dyrektor z rozwianym włosem i wypiekami na policzkach. Myśleliśmy sobie wtedy: biedak nie wie co go czeka, jak będzie miał szczęście to nie zdąży wziąć kredytu hipotecznego. W jednym z banków któregoś dnia po prostu dyrekcja zamówiła kilka karetek pogotowia pod biurowiec... tak to się załatwiało.

BZ WBK też był naszym klientem. I taki Mateuszek mógłby być takim dyrektorkiem w pakiecie. Do wykorzystania i do wymiany. To byli tacy faceci, wykształceni, elokwentni, kompetentni, uprzejmi, znający języki... przemijali jak sen o tanim kredycie dla pracowników.

A Mateusz czemuś nie przeminął - mało tego, bardzo szybko awansował i awansował. Aż dotarł do stanowiska prezesa wielkiego międzynarodowego banku. To cud jakiś - albo jakaś niewidzialna ręka go prowadziła - i może dalej prowadzi. Może nawet to ta sama ręka, co prowadzi również Jarosława Kaczyńskiego - można by rzucić przypuszczenie, by tym sposobem wrócić do bieżącej rzeczywistości. Pamiętajmy że jeszcze kilka osób z polityki polskiej zrobiło kariery w międzynarodowych bankach, choć nie aż takie.

I tak sobie myślę: może to o to chodzi. Naród wybrał jak miał wybrać, dostał marchewkę w postaci 500+ i parę innych paciorków. Równolegle jednak została wykonana praca zmierzająca do dopięcia inwigilacji, zwielokrotniono służby wszelakie, do tego dodano wojska OT, które w oczywisty sposób nie nadają się do prowadzenia wojny z wrogiem zewnętrznym - ale znakomicie nadają się do spacyfikowania społeczeństwa (takie ORMO). Do tego zdemolowana została armia, pozostali w niej sami posłuszni.

Idealny moment, by skończyć z karmieniem marchewką - i zabrać się za poważniejsze prace. Do tego może się świetnie nadawać młody wykształcony prospołeczny, chrystianizujący Europę – czyli świetnie zalegendowany - Mateuszek. Ten sam który jeszcze dwa lata temu stanowczo oponował przeciwko programowi 500+, co warto przypomnieć, by ktoś nie ulegał bieżącej sugestii i aktualnej legendzie.

Najbliższy czas pokaże w którym kierunku będzie PIS ewoluował - czy zachowa swoje wpływy i zakres władzy Zbigniew Ziobro, czy Pani Szydło będzie znaczącym członkiem rządu, czy tylko figurantem z coraz większym trudem skrywającym rozgoryczenie i zniechęcenie, kto wyrośnie a kto zmaleje.

Bardzo ważne jest to co stanie się z MON - jeżeli Macierewicz nie zostanie wywalony na zbity pysk - to będzie to dramatycznie zły sygnał o przyszłości Państwa, rządu, nas wszystkich. Będzie to bardzo zły sygnał o intencjach naszych rządzących ze szczególnym uwzględnieniem Jarosława Kaczyńskiego. Oni cały czas mają ogromny kredyt zaufania - ale działanie wbrew wszystkim każe zachować najwyższą ostrożność w ocenach - ludzie polityki często nie maja moralności - jedyne zasady, to te znane z Talmudu, np taka: kłamstwo czy oszustwo jest powodem do wstydu w jednym tylko przypadku - gdy dasz się złapać.

Pan Morawiecki w jednej z nagranych rozmów użył frazy "we the people". To jest sformułowanie znane z czasów hippisowskich, mające określać braterstwo wszystkich ludzi - w sensie my, ludzie, wszyscy jesteśmy ludźmi, wszyscy jesteśmy braćmi. Ma ono jednak inne znaczenia. W ten sposób w świecie przestępczym określa się ludzi wtajemniczonych w kręgu określonej subkultury.

W takim samym znaczeniu używa się tego zwrotu w kręgach dających się opisać hasłami: Bilderberg, Illuminati, Bohemian Grove, Skull and Bones itp. To są zresztą kręgi w znacznym stopniu przenikające się wzajemnie. Znaczą one z grubsza to samo: ludzi wtajemniczonych, tych, którzy sprawują władzę nie tylko nad własnym losem, ale przede wszystkim nad bezimienną mierzwą ludzką... W którym ze znaczeń użył tego zwrotu nasz premier - sami Państwo sobie dopasujcie.

Oczywiście chciałbym by moje przypuszczenia się nie sprawdziły, rząd PiS nadal ma u mnie kredyt zaufania. Glosowałem na PiS i bez względu na rozwój zdarzeń cieszę się że te dwa lata się zdarzyły – cokolwiek będzie później, naród już zobaczył, że może być lepiej i uczciwiej. Teraz będzie znacznie trudniej – gdyby komuś to przyszło do głowy – ludziom to wszystko odebrać.

Spora część rządu - w sposób dyskretny, ale stanowczy - wprowadziła w Polsce rządy judeorealizmu, to jest bezcenna wartość – tego od czasów Gomułki i Jaruzelskiego (tak, tak) nie było. To się nazywa trafne rozpoznanie potencjalnych zagrożeń. To też wielu powinno wyjaśniać tak zaciekłe atakowanie generałów i wszystkiego co się łączy z PRL przez Macierewicza i np. środowisko Gaz Pola. Nie wszystko w PRL zasługuje na potępienie, nawet PKiN daje się obronić. Lepiej i taniej jest zrozumieć – niż bezmyślnie burzyć.


 A jak będzie, zobaczymy. W odpowiedzi na komentarz posła Wrzodaka pod poprzednią notką napisałem, że jeżeli nastąpi sprzeniewierzenie, to po roku nie będzie śladu po PIS.

Więc - jak będzie, zobaczymy.


Zmieniony ( 11.12.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.