Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 57 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow "Starsi i mądrzejsi" 15 arrow Chabad - Lubavich Polska - dziś w polskim sejmie znowu zapali chanukową lampę
Saturday 22 February 2020 23:35:55.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Chabad - Lubavich Polska - dziś w polskim sejmie znowu zapali chanukową lampę Drukuj Email
Wpisał: Chabad - Lubavich Polska   
12.12.2017.

Chabad - Lubavich Polska - dziś w polskim sejmie znowu zapali chanukową lampęAnna Wiejak http://prawy.pl/62346-w-polskim-sejmie-znowu-zapala-chanukowa-lampe/W holu głównym gmachu Sejmu na I piętrze przed tablicami upamiętniającymi posłów – ofiary II wojny światowej rozpocznie się uroczystość zapalenia lampy chanukowej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Chabad – Lubavich Polska.

Żydowskie święto Chanuka, które jest świątecznym przekazem wolności religijnej rozpocznie się w tym roku 12 grudnia i trwać będzie do 20 grudnia.

To trwające osiem dni święto obchodzone w okresie przesilenia zimowego jest jednym z najradośniejszych świąt żydowskich. Upamiętnia wydarzenia, które nastąpiły po zbezczeszczeniu Świątyni Jerozolimskiej – jeden dzbanuszek oliwy płonął przez wszystkie osiem dni uroczystości ponownego wyświęcenia świątyni. Centralnym obrzędem święta świateł jest zapalanie świec na chanukiji.

Pytanie tylko, dlaczego chanukowa lampa rozbłyśnie w polskim Sejmie?

Czy ktokolwiek widział, aby w izraelskim Knessecie stanęła na przykład bożonarodzeniowa choinka? Skoro Izrael nie czci świąt chrześcijańskich, to dlaczego Polska ma czcić święta żydowskie i to na szczeblu państwowym? Symboliczny wymiar tej uroczystości jest aż nadto wymowny i chyba nie wymaga komentarza…


Zmieniony ( 12.12.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.