Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 107 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Historia - odkłamywanie 16 arrow Henryk Nicpoń, autor książki "Polowanie na generała. Piłsudski kontra Rozwadowski"
Sunday 09 August 2020 22:14:59.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Henryk Nicpoń, autor książki "Polowanie na generała. Piłsudski kontra Rozwadowski" Drukuj Email
Wpisał: Stowarzyszenia Rodziny Jordan-Rozwadowscy   
14.12.2017.
"Polowanie na generała. Piłsudski kontra Rozwadowski” – spotkanie z Henrykiem Nicponiem autorem książki.Klub Inteligencji Polskiej 2/12/2017

W imieniu organizatorów spotkania: Wydawnictwa „Fabuła Fraza”, Muzeum Niepodległości oraz Stowarzyszenia Rodziny Jordan-Rozwadowscy serdecznie zapraszamy na spotkanie z Henrykiem Nicponiem autorem niecodziennej książki „Polowanie na generała. Piłsudski kontra Rozwadowski”.

Książka ujawnia wiele nieznanych faktów i dokumentów z okresu II RP, zwłaszcza dokonania obu wymienionych osób i konfliktu między nimi zakończonego morderstwem generała Tadeusza Jordana- Rozwadowskiego – autora zwycięstwa w  bitwie warszawskiej, przez żydomasonerię z Józefem Piłsudskim na czele.

Ta Bitwa zdecydowała o losach wojny 1920 r. sprowokowanej przez żydomasonerię z Piłsudskim na czele i pokrzyżowała globalne  plany  żydomasońskie rozprzestrzenienia się rewolucji żydobolszewickiej po „trupie Polski” do Niemiec i Zachodniej Europy.

Niestety, jedna z kolejnych prób tych międzynarodowych antypolskich sił  uzyskała powodzenie w postaci bezprawnego, krwawego zamachu majowego w 1926 r. i stworzenia struktur totalitarnej władzy pod nazwą Sanacji, która doprowadziła do rozkładu państwowości polskiej, który  umożliwił największą w historii Polski klęskę we wrześniu 1939 r. oraz  największe straty materialne i ludzkie w II wojnie światowej.

Prawda, zamiast stworzonej legendy o II RP, a zwłaszcza Sanacji, na przykładzie wycinka tej rzeczywistości w postaci konfliktu: Piłsudski – Rozwadowski,  jest o tyle ważna, że obecnie rządzący nawiązują i identyfikują się z mitami: Piłsudskiego i Sanacji  oraz działają w celu stworzenia podobnie represyjnego systemu.

A więc historia się powtarza, ponieważ Polaków nic nie nauczyła. Czy obecnie wreszcie nauczy i zapobiegnie podobnym konsekwencjom jak w 1939 r. i w okresie okupacji, wtedy niemieckiej ?

Spotkanie odbyło się w dniu 4 grudnia 2017 w Muzeum Niepodległości Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej na ul. Skazańców 25 o godz. 16.

Jednocześnie informujemy, że w grudniu nie obędzie się comiesięczne spotkanie Otwartego Klubu Tematycznego Stowarzyszenia Klub Inteligencji Polskiej, które po oddaniu do remontu głównej siedziby Muzeum Niepodległości odbywają się aktualnie w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Alei Wilanowskiej 204 w Warszawie.

Redakcja KIP

OD WYDAWNICTWA:

Książka jest reporterskim zapisem historii konfliktu Piłsudskiego z generałem Rozwadowskim w procesie odzyskiwania przez Polskę niepodległości.

Rola Rozwadowskiego, doskonałego stratega, bohatera Wojny 1920 roku, jakże często marginalizowana, okazuje się kluczowa.

Autor, idąc pod prąd opiniom o Piłsudskim, jako jedynym bohaterze polskiej wolności, przywołuje fakty, które z jednej strony pomniejszają wielkość Naczelnika, ukazując go w wielu sytuacjach jako polityka zakompleksionego i bezradnego, a z drugiej wybijają geniusz wojskowy Rozwadowskiego i wskazują Piłsudskiego jako odpowiedzialnego za śmierć Rozwadowskiego w 1928 roku. OD AUTORA:

Jakże często podręczniki historii powtarzają legendy. Już przed, a szczególnie po zamachu majowym 1926 roku, sztaby ludzi powiązanych z Józefem Piłsudskim pracowały nad stworzeniem mitu o genialnym Marszałku – ojcu narodu, który po latach rozbiorów sam zwrócił Polsce wolność.

Niszczono przy tym dokumenty niewygodne dla piłsudczyków. Zmieniano także sens wydarzeń historycznych. Niejednokrotnie przydając wielkiego, przełomowego znaczenia mało ważnym incydentom.

Prawdziwy powód zamachu majowego, jak i wiele innych wydarzeń nie najlepiej świadczących o marszałku Piłsudskim, był w propagandowych opracowaniach pomijany, zaś z archiwów skrupulatnie usuwany.

Wielu świadków historii związanej z odzyskaniem niepodległości i wojną polsko–bolszewicką 1920 roku swoją wiedzę przypłaciło życiem. Wśród nich generał Tadeusz Rozwadowski.

Niestety, zbyt wiele polskich dramatów, jakie nastąpiły po 1918 r. znajduje odzwierciedlenie we współczesności.

 HENRYK NICPOŃ

urodził się w Stalowej Woli, mieszka w Rzeszowie. Z wykształcenia prawnik. Z zawodu reporter. Pracował w „Dzienniku Ludowym”, „Nowinach”, „Gazecie Wyborczej”, „Dzienniku Polskim”, „Sztandarze Młodych”, „Kurierze Polskim”, „Super Nowościach”, Radiu Rzeszów i TVP Rzeszów. Wielokrotnie nagradzany w konkursach na reportaż.

Autor książek, m.in.: „Za wrotami cudów – opowieści bieszczadzkie”, „Lewiatan królowej Bony”, „Tajemnice Soliny”, „Duchy Arłamowa”.

Zmieniony ( 14.12.2017. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.