Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 59 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Sejm i to drugie arrow Radosne świętowanie podziału Kościoła w Sejmie RP, i to przez aklamację?
Monday 06 July 2020 19:41:46.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Radosne świętowanie podziału Kościoła w Sejmie RP, i to przez aklamację? Drukuj Email
Wpisał: Poseł Anna Siarkowska   
15.12.2017.

Radosne świętowanie podziału Kościoła w Sejmie RP, przez aklamację?

Poseł Anna Siarkowska przeciw uchwale na cześć 500-lecia reformacji.


http://www.pch24.pl/posel-anna-siarkowska-przeciw-uchwale-na-czesc-500-lecia-reformacji--w-internecie-zawrzalo,56851,i.html#ixzz51JcYzMRn


Świętowanie podziału Kościoła w Sejmie RP, przez aklamację? Taki pomysł nie przypadł do gustu poseł Annie Marii Siarkowskiej. Wybrana z list Kukiz’15 polityk PiS zablokowała więc uchwałę na cześć 500-lecia rewolucji dokonanej przez Marcina Lutra. Opozycja zareagowała na jej stanowisko lamentem. Politycy PiS sprawiali wrażenie zaskoczonych.

 – Uważam, że radosne świętowanie wydarzeń, które podzieliły Kościół, to niedobry pomysł powiedziała w Sejmie poseł Siarkowska. Wzburzyła w ten sposób polityków liberalnej opozycji.

 Ta sytuacja zaskoczyła polityków PiS, co przyznał szef klubu Ryszard Terlecki. Polityk zaproponował więc skierowanie sprawy do komisji.

Jego pomysłowi sprzeciwiła się poseł PSL. Jak tłumaczyła Urszula Pasławska, uchwała jest napisana w duchu ekumenicznym. Dodała też, że na wydarzenia z Sejmu patrzą „protestanci różnych wyznań” i czują się z ich powodu „sponiewierani”.

 

Ostatecznie 232 posłów poparło wniosek o skierowanie projektu uchwały do komisji. 193 osoby były przeciwne, 7 wstrzymało się od głosu.

 

„Nie wiem jak to skomentować. Przepraszamy. Jest nam bardzo przykro i wstyd” – napisał na Twitterze Sławomir Nitras (PO).


„To obraża całą społeczność protestancką w Polsce. Wstyd!” – grzmiała z kolei Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna).


Zmieniony ( 15.12.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.