Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 61 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow zamachy, piątkowe samobóje 16 arrow "Nie wiedzą", kto wykańcza świadków? Zamordowano dwie osoby SKOK-u Wołomin
Thursday 20 February 2020 12:21:00.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
"Nie wiedzą", kto wykańcza świadków? Zamordowano dwie osoby SKOK-u Wołomin Drukuj Email
Wpisał: Leszek Pietrzak   
18.12.2017.

Kto wykańcza świadków? Zamordowano dwie osoby mające wiedzę na temat wyłudzenia około 800 mln zł z powiązanego z politykami SKOK-u Wołominhttps://warszawskagazeta.pl/kraj/item/5270-kto-wykancza-swiadkow-zamordowano-dwie-osoby-majace-wiedze-na-temat-wyludzenia-okolo-800-mln-zl-z-powiazanego-z-politykami-skok-u-wolomin


Leszek Pietrzak

Kto wykańcza świadków? Zamordowano dwie osoby mające wiedzę na temat wyłudzenia około 800 mln zł z powiązanego z politykami SKOK-u Wołomin

UJAWNIAMY, kim jest „Bentley”, czy z powodu wielu tajemnic, które zna, nie dopadnie go w więzieniu seryjny samobójca? – pisze na łamach najnowszego numeru Warszawskiej Gazety Leszek Pietrzak.

Takim parasolem mogły być kontakty z byłym prezydentem i byłym szef MON Bronisławem Komorowskim. Jakie są na to dowody? Jest ich wiele, ale dwa z nich zasługują na przypomnienie naszym czytelnikom.

Komorowski uczestniczył w imprezach organizowanych bądź sponsorowanych przez Piotra P. lub firmy, które były z nim związane. Wystarczy przypomnieć słynne zdjęcie z premiery filmu 1920. Bitwa Warszawska, na którym były prezydent ściska rękę „Bentleya”.

Ze Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie ukradziono przynajmniej 800 mln zł. Z tą kasą byli powiązani wpływowi politycy, ludzie służb specjalnych i dziennikarze. Teraz ktoś usiłuje zacierać ślady przestępstw. Zaczęli ginąć pierwsi świadkowie.

Czyszczenie afery

W listopadzie ubiegłego roku zamordowany został bardzo ważny świadek w aferze dotyczącej funkcjonowania SKOK-u w Wołominie – ujawniono w ubiegłym tygodniu. Głównym wątkiem afery jest proceder wyłudzania kredytów o znacznej wartości. Według Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, łączna suma wyłudzonych może sięgać nawet 2 mld zł, czego prawie 800 mln dotyczy właśnie SKOK-u w Wołominie. W sprawie tej aresztowanych zostało już kilkadziesiąt osób, wśród których znaleźli się m.in. szefowie wołomińskiego SKOK-u.

Według gorzowskiej prokuratury zamordowany świadek był bardzo ważną postacią w tym procederze, albowiem miał on „werbować” bezdomnych, którzy następnie na polecenie przestępców zaciągali kredyty w wysokości od kilkudziesięciu tysięcy nawet do kilku milionów złotych. Bezdomni oczywiście tych pieniędzy nigdy nie widzieli. Ich rolą było jedynie „użyczenie” tożsamości przestępcom.

To właśnie do nich trafiały wszystkie pieniądze, które były potem inwestowane w różnego rodzaju biznesowe przedsięwzięcia. Bezdomni mogli jedynie liczyć na alkohol oraz drobne wynagrodzenie w gotówce za swój udział w tym procederze.

Cały ten przestępczy biznes został wymyślony i zorganizowany przez Piotra P., byłego oficera kontrwywiadu Wojskowych Służb Informacyjnych, który został aresztowany w kwietniu 2014 r. i przebywa nadal w areszcie. Piotr P. zanim został aresztowany, zasiadał w Radzie Nadzorczej SKOK-u w Wołominie. Dzisiaj ciąży na nim aż 40 zarzutów, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Czytajcie więcej o tej sprawie w Warszawskiej Gazecie!

+Niestety, nie umieszczają w internecie... Ale w oryginale śliczne zdjęcie Bul- Komorowskiego z obydwoma oficerami. MD +

====================

[Dalej jest o ProCivili, aferze WAT (nie tylko VAT!!), szefie - Piotrze P. .. Z Bulem na to patrzą.  md]

Zmieniony ( 18.12.2017. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.