Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 60 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Warszawa 17 arrow Decyzja w sprawie "kamienicy Waltzów". Rodzina prezydent musi zwrócić 15 mln 375 tys. 259 złotych
Wednesday 03 June 2020 14:05:44.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Decyzja w sprawie "kamienicy Waltzów". Rodzina prezydent musi zwrócić 15 mln 375 tys. 259 złotych Drukuj Email
Wpisał: HGW ??   
22.12.2017.

Zapadła decyzja w sprawie "kamienicy Waltzów". Rodzina prezydent musi zwrócić 15 mln 375 tys. 259 złotych

[Te 15.-  to razem z innymi szmalcownikami. Rodzina Bufetowej - netto ok. pięć "melonów". No, ale są jeszcze inne kamienice.. MD] 

 

http://www.pch24.pl/zapadla-decyzja-w-sprawie-kamienicy-waltzow--rodzina-prezydent-musi-zwrocic-miliony,57071,i.html#ixzz5203456AN


Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji, której przewodniczącym jest Patryk Jaki wydała wyrok w sprawie reprywatyzacji nieruchomości przy ulicy Noakowskiego 16 w Warszawie. Uznano, że decyzja w tej sprawie, jaka zapadła w roku 2003 została wydana z naruszeniem prawa. W związku z tym nakazano zwrócenie spadkobiercom budżetowi miasta ponad 15 mln zł.

 

Prezydent Warszawy wiedziała o nieprawidłowościach przy reprywatyzacji nieruchomości przy Noakowskiego 16, tym bardziej, że nabywcami udziałów byli członkowie jej rodziny – powiedział przewodniczący komisji Patryk Jaki. Dodał, że Hanna Gronkiewicz-Waltz musiała mieć odpowiednią wiedzę na ten temat i w związku z tym „powinna była dążyć do uchylenia tej decyzji”.

 Komisja zdecydowała, iż beneficjenci decyzji reprywatyzacyjnych w sprawie nieruchomości przy Noakowskiego 16 w Warszawie są zobowiązani do „zwrotu równowartości nienależnego świadczenia na rzecz miasta w łącznej kwocie 15 mln 375 tys. 259 złotych”. Decyzja ta ma rygor natychmiastowej wykonalności.

 – Te pieniądze według zapisów naszej ustawy (...) kiedy zostaną odzyskane, o te pieniądze będą mogli się starać ludzie poszkodowani w wyniku tej reprywatyzacji i wyrzuceni z tej kamienicy – zapowiedział Jaki.

 

Jednym z beneficjentów decyzji warszawskiego ratusza z 2003 roku jest mąż prezydent Warszawy -  Andrzej Waltz.  – Najbliższa rodzina prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz będzie musiała zwrócić 5 mln z 15 mln zarządzonych do zwrotu przez komisję weryfikacyjną w związku z reprywatyzacją Noakowskiego 16 - powiedział Sebastian Kaleta z komisji weryfikacyjnej.W trakcie prowadzonego śledztwa w tej sprawie członkowie komisji dotarli m.in. do „zaginionych dokumentów, które potwierdzają, że wuj męża prezydent Warszawy miał świadomość, iż stara się o kamienicę w złej wierze”. To jednak nie wszystko! Zdaniem biegłych, którzy brali udział w szczegółowej analizie całej sprawy doszło do „wyczyszczenia teczek” dotyczących nieruchomości przy Nowakowskiego 16 i związanych z nią osób, które znajdowały się w archiwum Ministerstwa Sprawiedliwości.

 Patryk Jaki zapowiedział, że zawiadomi prokuraturę w celu wyjaśnienia tej sprawy.

 Źródło: tvp.info TK

Zmieniony ( 23.12.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.