Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 32 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ks. Jacek Bałemba arrow Kościół Katolicki uczy z autorytetem
Tuesday 07 April 2020 07:14:14.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Kościół Katolicki uczy z autorytetem Drukuj Email
Wpisał: Sacerdos Hyacinthus   
25.12.2017.

Kościół Katolicki uczy z autorytetem

25 poniedziałek Gru 2017

Sacerdos HyacinthusZe szczególną dedykacją dla tych, którzy nadal bawią się wiarą i jest im obojętne, że za dni naszych wiara katolicka jest odkształcana.
Poprawni i grzeczni TCHÓRZE, uczcie się od Kościoła Katolickiego i jego prawowitych pasterzy!

Prawowity papież, św. Leon Wielki, Kazanie na Narodzenie Pańskie (Sermo XXIV):

„(…) Wytrwajcie mocno w tej Wierze, którą wyznawaliście przed wieloma świadkami i w której narodziliście się na nowo z wody i Ducha Świętego, przyjmując, namaszczenie zbawienia i pieczęć życia wiecznego. Jednak «jeśli ktokolwiek głosiłby wam coś innego niż to, czegoście się nauczyli, niech będzie przeklęty» (Ga 1, 8), odrzućcie przedkładanie nikczemnych baśni ponad najczystszą prawdę i to, co przeczytacie i usłyszycie, jeśli sprzeciwia się credo katolickiemu i apostolskiemu, oceńcie w całości jako śmiercionośne i diaboliczne.

Nie dawajcie się zwodzić ich zwodniczemu zachowywaniu pozorowanych i pozowanych świąt, które nie powodują oczyszczenia, lecz zniszczenie ludzkich dusz. Zaiste przyoblekają oni płaszcz pobożności i czystości, lecz pod tym podstępem ukrywają ohydę swych czynów (…).
Potężnym bastionem jest zdrowa wiara, wiara prawdziwa, do której nic nie można dodać ani ująć, albowiem jeśli nie jest jedną, nie jest wiarą. Jak powiada Apostoł: «jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest, jeden Bóg i Ojciec nas wszystkich, który jest ponad wszystkim i przez wszystko, i w nas wszystkich» (Ef 4, 5-6). Trzymajcie się tej jedności, najmilsi, z umysłem niezmieszanym i w niej podążajcie za wszelką świętością, w niej wykonujcie przykazania Pana, albowiem «bez wiary nie można podobać się Bogu» (Hbr 11, 6), i bez niej nic nie jest święte, nic nie jest czyste, nic nie jest żywe. «Albowiem sprawiedliwy żyje z wiary» (Ga 3, 11), a ten, który poprzez zwodzenie diabelskie ją traci, jest martwy, mimo, że żyje.

Bowiem jak prawość uzyskuje się dzięki wierze, tak i poprzez prawdziwą wiarę uzyskuje się życie wieczne, jak mówi nasz Pan i Zbawiciel. A życie wieczne polega na tym, że mogą poznać Ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego nam posłałeś. Niech On sprawi, że będziecie postępować i wytrwacie do końca, Który żyje i króluje z Ojcem i Duchem Świętym, na wieki wieków. Amen”.

(tł. D. G.)

Zmieniony ( 25.12.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.