Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 133 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow pieniądz - narzędzie rabunku 17 arrow Minęła siódma rocznica wprowadzenia wyższych stawek VAT; miały obowiązywać tylko przez 3 lata.
Wednesday 20 January 2021 18:14:54.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Minęła siódma rocznica wprowadzenia wyższych stawek VAT; miały obowiązywać tylko przez 3 lata. Drukuj Email
Wpisał: MM   
05.01.2018.

Minęła siódma rocznica wprowadzenia wyższych stawek VAT; miały obowiązywać tylko przez 3 lata...

http://niewygodne.info.pl/artykul8/04200-Kolejna-rocznica-podwyzki-VAT-na-3-lata.htm , 2.01.2018 r.

    Podatek VAT jest groźny jak tlenek węgla.

W obu przypadkach nie czujemy bowiem ich bezpośredniego wpływu na nasze zdrowie (tlenek węgla) oraz grubość portfela (VAT).

1 stycznia 2011 roku ekipa Donalda Tuska złamała swoje własne przyrzeczenie wyborcze i podwyższyła stawki podatku VAT. Wyższe stawki miały obowiązywać tylko przez 3 lata.

Tymczasem wczoraj minęła już 7. rocznica ich podwyższenia. Niestety, mimo zmiany ekipy rządowej, nikt już nawet nie mówi, czy i kiedy zostaną one przywrócone do poprzedniego poziomu.

 Pod koniec 2010 roku platformiana ekipa zatwierdziła ustawę podnoszącą wysokość płaconego przez Polaków podatku VAT z poziomu 7 do 8 proc. oraz z 22 do 23 proc. Wyższe stawki tego podatku miały obowiązywać od początku 2011 do końca 2013 roku. Stało to w jawnej kontrze do słów Donalda Tuska, który w 2007 roku zachęcał do głosowania na Platformę Obywatelską poprzez publiczne przyrzeczenie, że każdy kto w jego rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, będzie z tego rządu usunięty ("Przysięgam Polakom, że każdy, kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony"). W 2013 roku rząd Tuska zdecydował jednak o utrzymaniu wyższych stawek VAT na kolejne trzy lata (2014 - 2016). Idąc do wyborów parlamentarnych w 2015 roku PiS obiecywał przywrócenie stawek podatku VAT do normalnego poziomu począwszy od 1 stycznia 2017 roku. I co? W listopadzie 2016 r. posłowie PiS przeforsowali przyjęcie rządowego projektu o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług, który utrzymuje podwyżkę podstawowych stawek podatku VAT z 7 na 8 proc. i z 22 na 23 proc. na kolejne 2 lata (do końca 2018 roku).

Efekt powyższego jest taki, że wczoraj obchodziliśmy 7. rocznice podwyższenia stawek VAT, które miały obowiązywać tylko przez 3 lata.
W tym czasie, z tytułu wyższego VAT Polacy musieli zapłacić kilkadziesiąt miliardów złotych więcej podatków (szacuje się, że podwyższenie VAT o 1 proc. powoduje wzrost obciążeń podatkowych o 5 - 6 mld zł w ciągu roku).

       Na marginesie powyższej sprawy powstaje pytanie - kiedy doczekamy się w Polsce gruntownej reformy systemu podatkowego? Czy ktoś się na to w końcu odważy?

Zmieniony ( 05.01.2018. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.