Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 122 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow rząd "braci"? arrow Morawiecki oszalał! [z pazerności]. Cichy PODATEK od wód... i wypoczynku.
Sunday 05 April 2020 12:30:18.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
==================
youtube czy gugle od Prima Aprilis uniemożliwiło mi komentowanie pod filmikami, nawet moimi. Proszę o kontakt każdego, kto potrafi to ominąć. 
 
W Y S Z U K I W A R K A
Morawiecki oszalał! [z pazerności]. Cichy PODATEK od wód... i wypoczynku. Drukuj Email
Wpisał: MM   
10.01.2018.

Morawiecki oszalał! [z pazerności md]

Cichy PODATEK od wód... i wypoczynku.

Za wakacje nad wodą zapłacimy w tym roku znacznie więcejTen podatek przeszedł bez echa.

http://nczas.com/wiadomosci/polska/morawiecki-oszalal-ten-podatek-przeszedl-bez-echa-za-wakacje-nad-woda-zaplacimy-w-tym-roku-znacznie-wiecej/


Tuż przed końcem roku Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie wprowadzające nowy podatek, nazywany dla zmylenia przeciwnika, tj. obywateli, „opłatą”. Wydarzenie to przeszło bez echa, a przez nowe przepisy zapłacą więcej wszyscy, którzy wybiorą się w najbliższe wakacje nad morze, jezioro, zalew etc.

Nowe przepisy o prawie wodnym wprowadzają opodatkowanie portów, marin jachtowych oraz gruntów wykorzystywanych w celach sportowych i turystycznych.

Po pierwsze ustawa wprowadza opłatę za sporty wodne. Odprowadzać będzie trzeba odpowiednie kwoty od gruntów wykorzystywanych do „przedsięwzięć związanych z uprawianiem na wodach śródlądowych rekreacji, turystyki, sportów wodnych oraz amatorskiego połowu ryb”.Jakiej wysokości będzie to podatek? Jeżeli na pomoście lub nabrzeżu znajdują się restauracje lub sklepy za każdy metr [kwadratowy?? md] znajdującej się pod nim wody zapłacić trzeba będzie 5 złotych.

Jednak urzędnik może uznać, że pomost lub nabrzeże służy do świadczenia usług, wówczas opłata będzie wynosić już 8,9 złotych.

Wpływy z nowego podatku mają zasilić, a jakżeby inaczej, budżet nowej instytucji, powołanej w ubiegłym roku, „Wody Polskie”.

Jak alarmują eksperci, szczególnie wrażliwa pozostaje kwestia interpretacji – a tu tradycyjnie w prawie polskim pozostawiono szerokie pole do popisu urzędnikom. Mogą oni więc w różny sposób interpretować obszar portu, co w znaczny sposób wpłynie na wysokość podatku.

Szacuje się, że średni wzrost kosztów dla jednego takiego miejsca będzie wynosił około 1000 złotych.

Źródło: money.pl


Zmieniony ( 10.01.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.