Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 83 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Religie fałszywe, herezje arrow 500 lat awarii cywilizacyjnej
Tuesday 23 January 2018 16:48:26.24.
migawki

25 stycznia o godz. 17-tej zapraszamy na kolejny otwarty czwartek do naszej redakcji, Polityka Polska, Warszawa, ul. Podwale 11 pok. 131.[Dom Rzemiosla]   Prof. Mirosław Dakowski wygłosi prelekcję na temat: „Ukrywany Cud nad Wisłą, 14-15 sierpnia 1920 r.” Dodam: Wyjaśnię, czemu ta sprawa jest tak dramatycznie aktualna.

==========================

Siedlce [28-go] - Pokutny Marsz Różańcowy.

=======================

Barter to wymiana. Rozpocząłem od słoików z miodem rzepakowym za moje książki. 1:1 !! Może ktoś ma gęś, królika, zająca czy jaja na wymianę? Może ziemniaki w płynie? Ale papierki z królem Kazimierzem czy Jagiełłą też przyjmuję. Oferuję strawę intelektualną oraz broń w trwającej, coraz okrutniejszej wojnie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
500 lat awarii cywilizacyjnej Drukuj Email
Wpisał: Grzegorz Braun   
11.01.2018.

500 lat awarii cywilizacyjnej

Grzegorz Braun

https://www.magnapolonia.org/500-lat-awarii-cywilizacyjnej/


Co protestantyzm dał światu?

Niemało:
– na początek stulecie wojen z modelową praktyką ludobójczej eksterminacji i systemowego wyzysku.

Później sztandary zmieniały się – ale trwał i eskalował zamordyzm czerpiący legitymację z totalniackiej zasady „cuius regio eius religio” (proklamowanej przez heretyków w Augsburgu w 1555 roku, a przyjętej za podstawę „ładu międzynarodowego” pokojem westfalskim w 1648 roku).

To pierwszy cios w fundament naszej cywilizacji: zniesienie rozdziału władzy duchownej i świeckiej – a więc ustanowienie monopolu, jedynowładztwa.

Drugi cios, nie mniej ciężki, to wymazanie idei „bliźniego w każdym człowieku” – co oznacza rezygnację z etyki bezwzględnej, na rzecz sytuacyjnej.

Na gruncie fałszywej doktryny predestynacji dzielącej świat na „farciarzy” i „pechowców”, rodzą się nieludzkie koncepcje selekcjonowania „nadludzi” i „podludzi” – wszak i apartheid, i eugenika są w prostej linii ideowymi produktami protestantyzmu.

W praktyce dziejowej protestantyzm to podbój bez litości (por. np. los rdzennej ludności obu Ameryk…) i eksploatacja bez skrupułów (por. zwł. tryumf lichwy jako recydywy niewolnictwa).

Bezlitosne pacyfikacje, polowaniach na katolików, klęski nędzy i głodu skutkowały eksterminacją (wg różnych szacunków badawczych) nie mniej niż 10/20% populacji krajów, w których tryumfowała rewolucja
– w Anglii, Skandynawii, krajach szwajcarskich i niemieckich. Osobny rozdział to oczywiście inna protestancka specjalność…

[---]

Całość artykułu dostępna w najnowszym numerze Magna Polonia


Zmieniony ( 11.01.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.