Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 63 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow rząd "braci"? arrow LEPSZA ZMIANA: Przyszło "nowe" w MON i MŚ: dymisja szefa SKW Bączka, wstrzymanie wycinki w Puszczy
Tuesday 23 October 2018 09:34:39.26.
migawki
MateuszekM stoi se na Kasprowym i chwali się w TV tym, że wykupił Kolejkę. Ale za NASZE pieniądze więc chcemy wiedzieć, za ile sprzedali, a za ile odebrali - Nie wolno o tym mówić?

 
W Y S Z U K I W A R K A
LEPSZA ZMIANA: Przyszło "nowe" w MON i MŚ: dymisja szefa SKW Bączka, wstrzymanie wycinki w Puszczy Drukuj Email
Wpisał: kornik drukarz   
12.01.2018.

LEPSZA ZMIANA: Przyszło „nowe” w MON i MŚ: dymisja szefa SKW P. Bączka, wstrzymanie wycinki w Puszczy Białowieskiej

http://wprawo.pl/2018/01/12/idzie-nowe-mon-ms-dymisja-szefa-skw-wstrzymanie-wycinki-puszczy-bialowieskiej/?publisher-theme-comment-inserted=1Oto pierwsze efekty rekonstrukcji rządu i wymiany szefów Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Obrony Narodowej: kornik drukarz i gen. Kraszewski wracają do łask.

  • Polska dostosuje się do zalecenia Trybunału Sprawiedliwości UE, by wstrzymać wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej – zapowiedział w radiowej Trójce minister środowiska Henryk Kowalczyk. TSUE wydał w sprawie Puszczy Białowieskiej tzw. środek zapobiegawczy, nakazujący Polsce wstrzymanie wycinki Puszczy.

      Minister Kowalczyk zapewnił, że „to będzie zastosowane”, jednak „za wyjątkiem wycinki drzew dla bezpieczeństwa ludzkiego”.

Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek podał się do dymisji. W poczuciu odpowiedzialności za państwo przyjąłem zaproponowane mi rozwiązanie zostania doradcą ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. W najbliższych miesiącach będę zajmował się współpracą z podkomisją ds. katastrofy smoleńskiej – wyjaśnił w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

Były szef SKW to współtwórca tej służby i jeden z najbliższych współpracowników Antoniego Macierewicza. W latach 2006-2008 był członkiem Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI.

Dymisja Bączka jest bezpośrednio związana ze sprawą gen. Kraszewskiego, któremu SKW odebrało certyfikat bezpieczeństwa. To o gen. Kraszewskiego, który jest przeciwnikiem idei Wojsk Obrony Terytorialnej, rozgorzała wojna pomiędzy prezydentem Dudą i ministrem Macierewiczem. Wszystko wskazuje na to, że gen. Kraszewski certyfikat odzyska i bez przeszkód będzie mógł nadal pracować w prezydenckim Biurze Bezpieczeństwa Narodowego jako szef departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi.

Panie i Panowie, idzie „nowe”.

Źródło: pap, niezalezna.pl

================================

[obudź się, chłopie! Już przyszło ! MD]Zmieniony ( 12.01.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.