Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 34 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Niemcy 18 arrow Dzieci - mordercy wracają do Niemiec. Służby nie chcą mieć nad nimi kontroli
Thursday 17 January 2019 06:27:58.26.
W Y S Z U K I W A R K A
Dzieci - mordercy wracają do Niemiec. Służby nie chcą mieć nad nimi kontroli Drukuj Email
Wpisał: PCh   
14.01.2018.

Dzieci - mordercy wracają do Niemiec.

Służby nie chcą mieć nad nimi kontroli

A tytuł oryginalny :

Dzieci – zabójcy wracają do Niemiec. Służby nie mają nad nimi kontroli


http://www.pch24.pl/dzieci---zabojcy-wracaja-do-niemiec--sluzby-nie-maja-nad-nimi-kontroli,57526,i.html#ixzz549O7NPNsNarastający w Niemczech niepokój to efekt upadku Państwa Islamskiego na Bliskim Wschodzie i powrotu do Europy zradykalizowanych młodych osób. Władze w Berlinie nie kryją, iż nie są w stanie wskazać, w jakim stopniu zradykalizowane są dzieci. Powód? Niemieckie służby nie mają prawa gromadzenia danych o dzieciach poniżej 14. roku życia.

 Tymczasem jest więcej niż pewne, że dzieci w tym wieku, zagrażające mieszkańcom Bundesrepubliki, wkrótce pojawią się w Niemczech.

 Sprawę w Bundestagu nagłośnili Zieloni, którzy domagali się konkretnych informacji od niemieckiego MSW. Przedstawiciel resortu poinformował m.in., że dzieci te wyrastały i wychowywały się w środowisku mocno zradykalizowanym. Ekspertka Zielonych ds. krajowych Irene Mihalić podkreśliła, że władze muszą zrobić wszystko, by umożliwić reintegrację dzieci islamistów w społeczeństwie niemieckim i sprawić, by nie poszły one w ślady zradykalizowanych rodziców.

 W ciągu ostatnich kilku lat z Niemiec do Syrii i Iraku wyjechało około 960 islamistów. Część z nich zabrała swoje żony i dzieci, część kobiet wyjechała będąc już w ciąży, jeszcze inne z kolei założyły rodziny z dżihadystami już na terenie Państwa Islamskiego. Ogromna większość i rodziców, i dzieci mają obywatelstwo niemieckie, a pełne zatem i prawo do powrotu do Niemiec.

 ChS Źródło „Die Welt”

Zmieniony ( 14.01.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.