Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 13 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow ekolo, lasy arrow Drukarz - zwycięzca ??
Wednesday 25 November 2020 03:13:39.31.
migawki
 

27/28.11.2020 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

-------------------

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

                                                                         Przeoraty i kaplice Bractwa Świętego Piusa X w Polsce

                                                                         ==================

Koniecznie: Godzinnik czyśćcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
Drukarz - zwycięzca ?? Drukuj Email
Wpisał: Henryk Kowalczyk + jego władcy   
18.01.2018.

Drukarz - zwycięzca ??

Konrad Tomaszewski odwołany z funkcji Dyrektora Generalnego Lasów Państwowychhttp://niezalezna.pl/214524-konrad-tomaszewski-odwolany-z-funkcji-dyrektora-generalnego-lasow-panstwowych


     Minister środowiska Henryk Kowalczyk odwołał dziś Konrada Tomaszewskiego z funkcji dyrektora generalnego Lasów Państwowych - poinformował PAP rzecznik resortu środowiska Aleksander Brzózka. Według źródeł PAP zbliżonych do rządu, zastąpi go Andrzej Konieczny, czyli dotychczasowy wiceminister środowiska.

Konrad Tomaszewski funkcję dyrektora generalnego Lasów Państwowych pełnił od 17 listopada 2015 r. W przeszłości już raz sprawował ten urząd - w latach 1998-2001. Pracował na wysokich stanowiskach w LP oraz jako doradca ministrów środowiska. 

Był współzałożycielem Solidarności Leśnej oraz jednym z głównych autorów obowiązującej do dziś ustawy o lasach z 28 września 1991 roku, a także pomysłodawcą i autorem pierwszej obywatelskiej ustawy uchwalonej przez Sejm: o strategicznych zasobach naturalnych kraju.

================================

Minister środowiska: chcemy pokazać, że realnie respektujemy wyroki (http://www.tvn24.pl)...Poczekamy na ostateczny wyrok Trybunału. W tej chwili realizujemy jego postanowienie o zawieszeniu wycinki w Puszczy Białowieskiej - powiedział w "Faktach po Faktach" minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Tłumaczył także powody dymisji szefa Lasów Państwowych.

Nowy minister środowiska zapewnił, że nie będzie kontynuowana wycinka w Puszczy Białowieskiej. - Poczekamy na ostateczny wyrok Trybunału. W tej chwili realizujemy jego postanowienie o zawieszeniu wycinki, więc to nie jest robione - dodał Kowalczyk.

Powiedział, że między innymi dymisjonując szefa Lasów Państwowych ministerstwo środowiska chce pokazać Komisji Europejskiej jak i europejskiemu Trybunałowi Sprawiedliwości, że realnie respektuje jego wyroki.

Kowalczyk pytany, czy sytuacja wokół Puszczy była błędem, powiedział: początkiem był 2016 rok, kiedy starano się powiększyć pulę do wycięcia (...) To spowodowało reakcję między innymi organizacji ekologicznych, Komisji Europejskiej. Myślę, że gdyby te problemy zostały wcześniej upublicznione, wcześniej były rozmowy, to nie byłoby takich sytuacji drastycznych, łącznie z wyrokiem zakazującym całkowitą wycinkę.

Latem ubiegłego roku Komisja skierowała sprawę Puszczy Białowieskiej do Trybunału Sprawiedliwości UE. 20 listopada sędziowie orzekli, że oprócz sytuacji wyjątkowej i bezwzględnie koniecznej do zapewnienia bezpieczeństwa publicznego, Polska musi natychmiast - pod groźbą 100 tys. euro kary dziennie - zaprzestać wycinki drzew.

W czwartek Kowalczyk odwołał z funkcji szefa Lasów Państwowych Konrada Tomaszewskiego. Był on bardzo bliskim współpracownikiem byłego ministra środowiska Jana Szyszki. Całkowicie popierał politykę ministra Szyszki w sprawie Puszczy Białowieskiej (http://www.tvn24.pl)Zmieniony ( 18.01.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.