Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 113 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Terroryści, ISIS arrow Czy możemy zbudować katedrę Chrystusa Króla w Arabii Saudów?
Wednesday 21 April 2021 12:29:37.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Czy możemy zbudować katedrę Chrystusa Króla w Arabii Saudów? Drukuj Email
Wpisał: poseł PiS Dominik Tarczyński   
22.01.2018.

Czy możemy zbudować katedrę Chrystusa Króla w Arabii?

A poseł DT, we właściwym sobie języku: Chcemy katedry w Arabii za meczet w Polsce. Nie pasuje to żegnam!



http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/chcemy-katedry-w-arabii-saudyjskiej-mocny-komentarz-posla,22269097161


21.01.2018

- Jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich - pisze poseł PiS Dominik Tarczyński.

- Jeśli Arabia Saudyjska chce zapłacić za budowę meczetu w Polsce to Polska chce zapłacić za budowę katedry w Arabii Saudyjskiej. Pasuje to proszę bardzo. Nie pasuje to żegnam!!! - napisał na Twitterze Tarczyński. 

Poseł przychylił się również do sugestii jednego z internautów, który zaproponował by na początek w tym kraju powstała kaplica na lotnisku z Najświętszym Sakramentem. - Mamy wolne, demokratyczne państwo i każde wyznanie ma takie same prawa ale jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich - napisał.

[Obowiązuje tam sunnickie prawo szariatu. M.inn. tradycyjną karą jest obcinanie rąk. Szariat skazuje na nią za kradzież. Por.: Wwozisz Pismo Święte do Arabii Saudyjskiej? Zetną cię za to mieczem! http://www.pch24.pl/wwozisz-pismo-swiete-do-arabii-saudyjskiej--zetna-cie-za-to-mieczem-,32828,i.html#ixzz54tfXFCq7 ]



Wpis Tarczyńskiego jest reakcją na sobotnie doniesienia medialne, według których rząd Arabii Saudyjskiej sfinansuje budowę Muzułmańskiego Centrum Kultury i Edukacji im. króla Salmana Strażnika Dwóch Świętych Meczetów w Białymstoku. Budynek stanie się [dlaczego tryb dokonany? „Ma się stać”. MD] siedzibą Muzułmańskiego Związku Religijnego RP.

- W Białymstoku mieszka 700 Tatarów, są też muzułmanie z innych krajów. Tymczasem nasza siedziba to drewniany dom, gdzie nie ma dobrego dojazdu z drogi publicznej - przekonuje mufti Tomasz Miśkiewicz.

Sprawą zajęło się już Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Zleciłem odpowiednim departamentom monitorowanie tej sprawy. Nie wydaje mi się aby odlegli kulturowo, mentalnie, historycznie i geograficznie ortodoksyjni saudyjscy wahabici mieli wspierać polskich Tatarów którzy zawsze mogli liczyć na wsparcie własnej Ojczyzny - napisał na twitterze Joachim Brudziński.

Zmieniony ( 22.01.2018. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.