Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 10 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow Zdrówko 18 arrow Norwescy astmatycy w drodze na Igrzyska. Zabrali ze sobą wagon leków na dychawicę oskrzelową.
Wednesday 20 November 2019 04:17:59.28.
migawki
Diabeł do Rybaka z Watykanu: Teraz już tylko pachamamy, bałwany łowić będziesz"
 
W Y S Z U K I W A R K A
Norwescy astmatycy w drodze na Igrzyska. Zabrali ze sobą wagon leków na dychawicę oskrzelową. Drukuj Email
Wpisał: Norwescy astmatycy   
08.02.2018.

Norwescy astmatycy w drodze na Igrzyska.

Zabrali ze sobą wagon leków na dychawicę oskrzelową


http://wolnosc24.pl/2018/02/07/norwescy-astmatycy-w-drodze-na-igrzyska-zabrali-ze-soba-wagon-lekow-na-dychawice-oskrzelowa/Norweska stacja telewizyjna dotarła do raportu krajowego komitetu olimpijskiego. Wynika z z niego, że reprezentanci tego kraju zabrali ze sobą sześć tysięcy dawek leków na astmę.

Sportowcu norwescy znani są z tego, że notorycznie „chorują” na astmę. Teraz musiała wybuchnąć prawdziwa epidemia skoro na Igrzyska w Pjongczang muszą zabrać aż 6 tysięcy dawek leków na tę chorobę.

Norweska telewizja ujawniła, że zostaną obładowani 1800 dawkami Symbicortu, 1200 dawkami Alvesco, 360 Ventolynu i 1200 Airomiru.Do tego inhalatory i nebulizatory.

  • Zabrano tyle, by mieć pewność, że niczego nie zabraknie. Dzięki temu nie trzeba będzie kupować w lokalnej aptece w Pjongczangu – powiedział Thor Oistein, były lekarz olimpijczyków.

Bazą dla tych wszystkich leków są sterydy. Tak więc chorowici i astmatyczni reprezentanci Norwegii mają się czym pakować.

Z raportu Norweskiego Komitetu Olimpijskiego wynika, że reprezentanci tego kraju średnio 10 razy częściej mają ataki astmy niż Finowie, którzy zabrali odpowiednio 10 razy mniej leków.

Zmieniony ( 08.02.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.