Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 27 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Współcześni męczennicy arrow Indonezja: Ojciec jezuita zaatakowany maczetą podczas odprawiania Mszy Świętej
Wednesday 21 October 2020 06:42:59.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Indonezja: Ojciec jezuita zaatakowany maczetą podczas odprawiania Mszy Świętej Drukuj Email
Wpisał: muzułmanin   
12.02.2018.

Indonezja: Ojciec jezuita zaatakowany maczetą podczas odprawiania Mszy Świętej


http://www.pch24.pl/indonezja--jezuita-zaatakowany-maczeta-podczas-odprawiania-mszy-swietej,58202,i.html#ixzz56sQdOwwW


Niemiecki jezuita ks. Karl-Edmund Prier został zaatakowany maczetą i ciężko ranny w czasie odprawiania Mszy św. w jednej z parafii w Kabupaten - dzielnicy Yogyakarty. Według agencji Asia News, napastnik [muzułmanin md] wykrzykując hasła pełne nienawiści [do Boga i katolików MD] , wszedł do kościoła, a po chwili zaatakował kapłana.  

 

Ojciec Karl-Edmund Prier został raniony w plecy, głowę i ręce. Przebywa w szpitalu, gdzie przeszedł operację. Naoczni świadkowie mówią, że napastnik był uzbrojony w maczetę przypominającą miecz japoński. Mężczyzna wszedł na dziedziniec kościelny, gdzie uderzył kilku stojących tam wiernych. Następnie wbiegł do kościoła wprost na zakonnika, gdy ten zaczął odmawiać hymn „Gloria in excelsis Deo”. Napastnik zadał kapłanowi kilka ciosów maczetą w plecy, głowę i ręce. Życie jezuity uratował wojskowy, który usłyszał wołanie o pomoc. Mężczyzna zastrzelił napastnika. Jak na razie, miejscowy Kościół ani władze nie wydały żadnego oświadczenia w tej sprawie.

 Tymczasem zdaniem niektórych komentatorów politycznych, tego rodzaju zdarzenia są celowo wywoływane przez miejscowych ekstremistów. Ataki mają wyzwalać emocje wśród wyborców, którzy we wrześniu będą wybierać władze w 171 regionach. Z kolei w przyszłym roku, Indonezyjczycy wybiorą prezydenta.

 AsiaNews przypomniała, że napaść na kapłana jest kolejnym tego rodzaju przypadkiem w Indonezji. W sierpniu 2016 nieznany do dziś sprawca, także uzbrojony w białą broń, zaatakował ks. Albertusa Pandiangana. Do zdarzenia doszło również w czasie sprawowania Mszy św.

 Źródło: KAI, AsiaNews WMaZmieniony ( 12.02.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.