Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 132 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Bzdety za PiS-u arrow "Schody do NIKĄD" - Papcio Chmiel oskarżony o PLAGIAT? Pomysł i realizacja całości - TYTUS.
Tuesday 07 April 2020 15:37:59.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
"Schody do NIKĄD" - Papcio Chmiel oskarżony o PLAGIAT? Pomysł i realizacja całości - TYTUS. Drukuj Email
Wpisał: TYTUS i Jerzy Kalina, ceniony artysta, światowej sławy rzeźbiarz   
12.02.2018.

"Schody do NIKĄD" - Papcio Chmiel oskarżony o anty-datowany PLAGIAT? Pomysł i realizacja całości - TYTUS.

Pomnik smoleński niczym schody z „Tytusa”.

Sasin: Był poważny konkurs. Nie wiem, jak wygląda konstrukcja z komiksu

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/jacek-sasin-o-budowie-pomnika-smolenskiego/vzzf699


Znany rysownik Papcio Chmiel (95 l.), twórca kultowego komiksu „Tytus, Romek i A'Tomek” nie może uwierzyć, że w pobliżu Placu Piłsudskiego ofiary katastrofy smoleńskiej ma upamiętnić instalacja z symboliką schodów, która przypomina jego rysunek satyryczny.

[Ależ ! To TYTUS popełnił plagiat!!

Poleciał Czaso-busem w przyszłość i zerżnął od Jerzego Kaliny, cenionego artysty, światowej sławy rzeźbiarza.  MD]

 


Tymczasem poseł Jacek Sasin, reprezentujący Komitet Społeczny Budowy Pomników śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku, mówi w rozmowie z Faktem, że nie wie jak wygląda konstrukcja z komiksu, ale podkreśla, że projekt został wybrany w otwartym konkursie przez „poważne jury”.


Tu osiągnięcia artystyczne Sasina i Prezesa, aha, też tego "cenionego artysty, światowej sławy rzeźbiarza”:

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/jacek-sasin-o-budowie-pomnika-smolenskiego/hg16cl1

[Była już flaga Monaco nad pałacem prezydenta Kaczyńskiego i jego nadanie dyplomu "sybiraka" Jaruzelowi - teraz szyderstwo z   poczucia "smaku" Prezesa i z jego czci dla "elitki" artystów. MD]

 =============================

Zobacz sławne „Schody do NIKĄD” Tytusa:

 

tytus

 


  • Jestem zaskoczony projektem, ponieważ przypomina zupełnie mój rysunek satyryczny – powiedział Papcio Chmiel. Chodzi oczywiście o Schody Do Nikąd, które wymyślił w Księdze XVIII przygód Tytusa wydanej w 1987 roku.

    Autor pomnika zapewne czytał Tytusy, a jako architektowi, mógł mu się bezwiednie zakodować mój rysunek – przyznaje twórca komiksu „Tytus, Romek i A'Tomek”.Tymczasem Jacek Sasin, reprezentujący Komitet Społeczny Budowy Pomników śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku, stwierdził, że nie wie jak wygląda konstrukcja z komiksu, ale podkreślił, że projekt został wybrany w otwartym konkursie przez „poważne jury”.

==================

Sasin:

Był otwarty konkurs i poważne jury złożone z profesorów zajmujących się sztuką, architektów. Autor zwycięskiej koncepcji Jerzy Kalina jest cenionym artystą, światowej sławy rzeźbiarzem. Stworzył wiele nagradzanych prac. Artystycznie ten pomnik jest bardzo dobry. [----]

Pomnik ma głęboką symbolikę. Niektórzy mówią o nim „schody do nieba".

==========================

[Czy szympans Tytus to może brat , czy tatuś tego światowej sławy rzeźbiarza Kaliny? MD]

Zmieniony ( 13.02.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.