Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 58 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Kibice, sport, igrzyska 18+ arrow Środa Popielcowa w wiosce olimpijskiej. Polscy sportowcy i minister sportu uczestniczyli w Mszy Św.
Thursday 25 February 2021 23:14:44.32.
migawki

Różaniec za Ojczyznę przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

W środę 24-go, piątek 26-go i sobotę 27-go Suche Dni Wielkiego Postu.

Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono na tej stronie [czy przeczytano do końca i ze zrozumieniem?] dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc, proszę, szczeg. wśród znajomych przestraszonych i tracących nadzieję. Powinna im pomóc. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej...

  My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Środa Popielcowa w wiosce olimpijskiej. Polscy sportowcy i minister sportu uczestniczyli w Mszy Św. Drukuj Email
Wpisał: wierni   
14.02.2018.

Środa Popielcowa w wiosce olimpijskiej.

Polscy sportowcy oraz minister sportu uczestniczyli we Mszy Świętej


http://www.pch24.pl/sroda-popielcowa-w-wiosce-olimpijskiej--polscy-sportowcy-uczestniczyli-we-mszy-swietej,58272,i.html#ixzz576QOv1JI


Wielu spośród polskich olimpijczyków to osoby głęboko religijne. W Środę Popielcową nasi reprezentanci na igrzyskach w Pjongczangu wzięli udział w Mszy Świętej.

 

O Mszach Świętych odprawionych w miejscowościach Pjongczang i Gangneung poinformował na Facebooku ks. Edward Pleń. Duchowny koncelebrował Msze razem z biskupem Marianem Florczykiem (biskup pomocniczy kielecki).

 

W liturgię, w tym czytanie Pisma Świętego, osobiście zaangażowali się sportowcy: Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Sylwia Jaśkowiec oraz minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.


W modlitwie uczestniczyli również polscy skoczkowie narciarscy. Msze Święte 14 lutego, który w Korei zaczął się wcześniej niż nad Wisłą, zostały również odprawione dla polskich kibiców obserwujących sportowe zmagania w Pjongczangu.

 

Kamil Stoch odnosił się do Środy Popielcowej tłumacząc wyobrażenie feniksa na swoim kasku. – Dlaczego feniks, skoro już dawno nie musiałem się odradzać z popiołów? Nie szkodzi, za tydzień Środa Popielcowa. A na czwartek chyba powinienem mieć kask z pączkiem – żartował kilka dni temu sportowiec.

Zmieniony ( 14.02.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.