Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 142 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Kibice, sport, igrzyska 18+ arrow Środa Popielcowa w wiosce olimpijskiej. Polscy sportowcy i minister sportu uczestniczyli w Mszy Św.
Wednesday 02 December 2020 17:04:38.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Środa Popielcowa w wiosce olimpijskiej. Polscy sportowcy i minister sportu uczestniczyli w Mszy Św. Drukuj Email
Wpisał: wierni   
14.02.2018.

Środa Popielcowa w wiosce olimpijskiej.

Polscy sportowcy oraz minister sportu uczestniczyli we Mszy Świętej


http://www.pch24.pl/sroda-popielcowa-w-wiosce-olimpijskiej--polscy-sportowcy-uczestniczyli-we-mszy-swietej,58272,i.html#ixzz576QOv1JI


Wielu spośród polskich olimpijczyków to osoby głęboko religijne. W Środę Popielcową nasi reprezentanci na igrzyskach w Pjongczangu wzięli udział w Mszy Świętej.

 

O Mszach Świętych odprawionych w miejscowościach Pjongczang i Gangneung poinformował na Facebooku ks. Edward Pleń. Duchowny koncelebrował Msze razem z biskupem Marianem Florczykiem (biskup pomocniczy kielecki).

 

W liturgię, w tym czytanie Pisma Świętego, osobiście zaangażowali się sportowcy: Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Sylwia Jaśkowiec oraz minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.


W modlitwie uczestniczyli również polscy skoczkowie narciarscy. Msze Święte 14 lutego, który w Korei zaczął się wcześniej niż nad Wisłą, zostały również odprawione dla polskich kibiców obserwujących sportowe zmagania w Pjongczangu.

 

Kamil Stoch odnosił się do Środy Popielcowej tłumacząc wyobrażenie feniksa na swoim kasku. – Dlaczego feniks, skoro już dawno nie musiałem się odradzać z popiołów? Nie szkodzi, za tydzień Środa Popielcowa. A na czwartek chyba powinienem mieć kask z pączkiem – żartował kilka dni temu sportowiec.

Zmieniony ( 14.02.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.