Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 154 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Zboczeńcy 16 arrow O,Q... !! Rektorowi UJ odj...ło !! Obłąkańczy projekt feministek - Domagają się gender w... fizyce!
Thursday 22 April 2021 15:58:11.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
O,Q... !! Rektorowi UJ odj...ło !! Obłąkańczy projekt feministek - Domagają się gender w... fizyce! Drukuj Email
Wpisał: Genera i pojeby   
15.02.2018.

Rektorowi UJ odj...ło !!

Obłąkańczy projekt feministek - domagają się gender w... fizyce!

 

[Rektorowi UJ odj...ło !! - to moja konstatacja. MD -fizyk]

 

 

Anna Wiejak http://prawy.pl/65949-oblakanczy-projekt-feministek-domagaja-sie-gender-w-fizyce/


Jak zwiększyć równość płci w fizyce? Dlaczego niewiele kobiet studiuje fizykę? Jak wspierać kariery fizyczek? – na te i wiele innych, nie mniej „fascynujących” pytań odpowiedzą uczestnicy „Dni gender w fizyce”, które 8 marca odbędą się na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dni gender w fizyce” mają się odbyć na tej uczelni w ramach projektu „Genera”. Inne pytania, na które postarają się odpowiedzieć zaproszeni „eksperci” to: „Czy fizyka ma płeć? Jakie są przyczyny nierówności w fizyce? Czy równość płci jest ważna w karierze fizyków i fizyczek? W jaki sposób kształtować polityki, aby promować rozwój aktywnych zawodowo fizyczek?”.

Jak tłumaczą organizatorzy (Kongres Kobiet), konferencja stanowić będzie okazję do wymiany wiedzy, poglądów i dobrych praktyk z zakresu osiągania równości płci w naukach ścisłych.

Podczas tego jednodniowego wydarzenia przedstawiony zostanie finansowany m.in. z funduszy unijnych projekt GENERA (Gender Equality Network in the European Research Area) oraz wyniki, przeprowadzonych w jego ramach w latach 2016-2017 badań jakościowych i analiz danych ilościowych.W drugiej części konferencji eksperci i ekspertki wezmą udział w dyskusji o możliwych rozwiązaniach i kształtowaniu polityk służących osiąganiu równości płci wśród społeczności fizyków i fizyczek” zapowiadają organizatorzy, podkreślając, iż „konferencja ta skierowana jest zarówno do publiczności akademickiej, jak i wszystkich jednostek finansujących badania z zakresu nauk ścisłych, organizacji pozarządowych i innych podmiotów chcących zaangażować się w działania na rzecz promocji równości płci w fizyce i szerzej, w naukach ścisłych”.

Ideologia gender wchodzi na polskie uczelnie nie od dzisiaj. Zaczęła od niszczenia nauk humanistycznych, które z prawdziwych studiów przekształciły się w kuźnie ideologów. Obecnie natomiast wkracza w obszary nauk ścisłych, czego zapewne nikt się nie spodziewał.

Jeżeli nie zatrzymamy genderyzacji w nauce i nie odwrócimy tego trendu za kilkadziesiąt lat zamiast uczonych będziemy mieli bandę wymóżdżonych ideologów, piorących mózgi kolejnym pokoleniom intelektualnych zombie.

Zmieniony ( 15.02.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.