Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 24 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Żydowska agresja arrow Skórka z Rysiem dialogują. A Izrael rabuje Bazylikę Grobu Pańskiego na miliony dolarów.
Monday 25 May 2020 06:02:07.29.
migawki
 

Michael, Michael of the morning,
Fresh chord of Heaven adorning,
Keep me safe today,
And in time of temptation
Drive the devil away. Amen.

=======================================================

To go jeszcze nie zdymisjonowano ???

APEL DO KOŚCIOŁA I DO ŚWIATA, do wiernych Katolików i ludzi dobrej woli.

 

[PORADNIK przewrotny]. Co robić gdy kapłan zmusza do przyjęcia Komunii Św. na rękę?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Skórka z Rysiem dialogują. A Izrael rabuje Bazylikę Grobu Pańskiego na miliony dolarów. Drukuj Email
Wpisał: Skórka z Rysiem [rabin z "arcy-biskupem"]   
26.02.2018.

Skórka z Rysiem dialogują.

A Izrael rabuje Bazylikę Grobu Pańskiego na miliony dolarów (ponad 632 mln zł)..

Różne oblicza dialogu z Izraelem; w Łodzi i w Jerozolimie.


Zdarzyły się tego samego dnia…

25.02.2018 – ŁÓDŹ. Rabin Skórka i abp. G.Ryś dialogują o dialogu z Izraelem w Centrum Dialogu w Łodzi.

Chrześcijanom jest bardzo potrzebny dialog z Izraelem. My absolutnie potrzebujemy tego dialogu! – mówił abp. Grzegorz Ryś podczas spotkania z rabinem Skórką w Centrum Dialogu Marka Edelmana w Łodzi.”

Rabin Skórka – „Ja tutaj prowadziłem dialog z arcybiskupem, ale jest także dialog, który prowadziłem z Ojcem Świętym. Napisaliśmy wspólną książkę, kiedy pp. Franciszek był jeszcze arcybiskupem Buenos Aires. Prowadziliśmy w telewizji 31 spotkań i rozmów, wraz z kard. Bergoglio – to też był dialog./…/ Chcemy budować nową rzeczywistość inną od tej, którą widzimy, która nam się nie podoba. Jeśli możemy rozmawiać, to korzystamy z takiej szansy. Budujemy świat wzajemnego szacunku, a więc to, co wcześniej powiedzieli nasi prorocy. Próbujemy budować rzeczywistość, która jest i wspólna, i dobra”

Abp. G. Ryś„Każda rozmowa chrześcijanina z żydem, daje chrześcijaninowi lepsze rozumienie siebie samego, jeśli w ogóle możemy siebie rozumieć bez umiejscowienia siebie w głębi Izraela. My nie zrozumiemy siebie, jeśli odetniemy się od korzeni./…/

Chrześcijanom jest bardzo potrzebny dialog z Izraelem, a my absolutnie potrzebujemy tego dialogu!” – mówił arcybiskup.

[mail'em:   Proszę spojrzeć CO nosi na szyi ten hierarcha - nie KRZYŻ ale jakiś "plusik" http://niedziela.pl/gifs/portaln/624x400/1502436897.jpg  ]

 

http://niedziela.pl/artykul/34069/Abp-Rys-potrzebujemy-dialogu-z-Izraelem

========================================

25.02.2018 – JEROZOLIMA

Patriarchat Prawosławny, Kościół Ormiański i KOŚCIÓŁ KATOLICKI reprezentowany przez oo. Franciszkanów dialogują z Izraelem w Jerozolimie. Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie po raz pierwszy od wielu wieków ZAMKNIĘTA  do odwołania!Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie została zamknięta do odwołania. Informację przekazali pracujący na miejscu ojcowie franciszkanie. We wspólnym oświadczeniu przedstawiciele trzech wyznań chrześcijańskich sprawujących opiekę nad świątynią napisali, że decyzja jest wyrazem protestu wobec prób ograniczania przez lokalne władze ich praw do zarządzania kościelnymi nieruchomościami w Jerozolimie. Sprzeciw chrześcijańskich duchownych wzbudziły zwłaszcza plany nałożenia podatków od tych nieruchomości, które nie są miejscami kultu lub szkołami.  W oświadczeniu przedstawiciele Kościołów: katolickiego, prawosławnego i ormiańskiego uznali projektowane prawo „za formę wywłaszczenia”.

Projekt przypomina ustawodawstwo wymierzone w Żydów w mrocznym okresie, w którym niegdyś znalazła się Europa” – podkreślili.”

Zdaniem przedstawicieli trzech wyznań chrześcijańskich, obciążenie nieruchomości kościelnych , które nie są miejscami kultu ” doprowadzi do upadku działalność charytatywną i nakierowaną na przykład na cele społeczne”.  Powodem są nakładane przez Izrael podatki.

Jak informuje „Jerusalem Post”, władze miejskie Jerozolimy oszacowały podatek od 887 różnych własności na terenie miasta na 650 mln szekli (ponad 632 mln zł). Chrześcijańscy duchowni zaapelowali o zachowanie dotychczasowego status quoStan taki został określony w połowie XIX wieku.

Nad bazyliką opiekę sprawują trzy wspólnoty: Kościół katolicki reprezentowany przez zakon franciszkanów, Prawosławny Patriarchat Jerozolimy oraz Apostolski Kościół Ormiański.

===============================

Dla przypomnienia nieco starszy dialog z Izraelem w Jerozolimie  – listopad 2012

Władze Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie ostrzegły, że mogą zaprotestować w sporze z izraelskim dostawcą wody i zamknąć świątynię stojącą, jak się powszechnie uważa, w miejscu ukrzyżowania, pochowania i zmartwychwstania Chrystusa – informuje serwis BBC.

Rachunek bankowy Bazyliki został zamrożony na żądanie firmy Hagihon w związku z niezapłaconym rachunkiem opiewającym na 2,3 mln dolarów. Hagihon, który w końcu lat 90. przejął jerozolimskie wodociągi, twierdzi, że należą mu się pieniądze za ubiegłych 15 lat./

Według izraelskiej gazety „Maariw” między sprawującymi opiekę nad Bazyliką greckim Prawosławnym Patriarchatem Jerozolimy, Ormiańskim Patriarchatem i katolicką Kustodią Ziemi Świętej, a byłym burmistrzem Jerozolimy, istniało milczące porozumienie, zwalniające kościół z opłat za wodę. Ale w 2004 roku Hagihon wysłał władzom Bazyliki rachunek na 950 tys. dolarów, za lata wstecz.

Patriarchat uznał rachunek za pomyłkę, zwłaszcza że Hagihon nie upominał się ponownie. /…/ zawarto z Hagihonem umowę, zgodnie z którą wyznania zarządzające Bazylika będą uiszczać miesięczne rachunki, a zaległości zostaną anulowane.

Jednak bankowe konto Patriarchatu zostało zablokowane i nie można wypłacić pensji 500 księżom i zakonnikom oraz 2 tys. nauczycieli oraz regulować bieżących kosztów utrzymania ponad 30 szkół. Według „Maariw” dotyczy to również usług telefonicznych, internetu i elektryczności oraz dostawców żywności.

Prawosławny patriarcha Jerozolimy Teofil III napisał w liście do premiera i prezydenta Izraela, ostrzegając, że „wdrożenie tego niesprawiedliwego środka nie licuje z godnością i obraża święte miejsce”. Gazecie patriarcha powiedział, że „jeśli nic się nie zmieni, zamierzamy ogłosić, po raz pierwszy od stuleci, że Bazylika Grobu Pańskiego jest zamknięta”.

Uważa się – pisze BBC – że pozostałe wyznania, które wspólnie zarządzają Bazyliką, wspierają prawosławnego patriarchę w tej sprawie. Izraelskie ministerstwo turystyki podało, że chce podjąć się mediacji między Patriarchatem a władzami Jerozolimy i liczy na szybkie rozwiązanie sporu.

=======================================

Dialog dialogowi nie równy. Kiedyś oznaczał rozmowę między równymi, formę literacką etc. a dziś słowo to zmieniło znaczenie, rozpanoszyło się i brzmi w mediach niczym młot, ostrzał żądań walący po głowach i żądający posłuchu.

Hierarcha [tu chodzi o tego Rysia. Mirosław Dakowski] mówi, że dialog jest nam absolutnie potrzebny. Nie przekonał mnie, bo od SV II słychać monolog i nie widać miejsca dla Krzyża w synagogach. Menora zaś zadomowiła się w kościołach.

Ale, jak mówią władze i powtarzają media: dialog ponad wszystko! Ostatnio owe dialogi wyglądają często jak rozmowy głuchych albo też butnego szefa z podwładnym. Dialogi te przypominają zwykły szantaż moralny lub niejawny, znaczy się finansowy.

Opisane w notce „dialogi chrześcijan z Izraelem” miały miejsce tego samego dnia, 25. lutego br. i na pierwszy rzut oka różnią się bardzo.

Wydaje mi się, że prędko te różnice znikną i polski dialog z Izraelem będą musieli prowadzić „biegli księgowi”, by Polska nie zbankrutowała.

Czy obronimy się, by ten polski dialog z napierającym na nas Izraelem z czasem nie stał się podobny do tego w Jerozolimie, ale w szerszej skali?

 

ps. Dla przypomnienia: 4 mln $ kosztował remont i w  marcu 2017 otwarto pięknie wyremontowaną Kaplicę Grobu Pańskiego, na chwałę Bożą i ku radości pielgrzymów.

Po dziesięciu miesiącach remontu ponownie otwarto Kaplicę Grobu Pańskiego w Jerozolimie.  Powodem remontu był fatalny stan kaplicy, znajdującej się w Bazylice Grobu Świętego w jerozolimskim Starym Mieście./…/ Prowadzący prace greccy specjaliści z politechniki w Atenach wyczyścili kamienie, a także poprawili zabezpieczenia przed trzęsieniem ziemi. /…/ Remont kaplicy w Bazylice Grobu Świętego kosztował co najmniej 4 miliony dolarów. Pieniądze zebrały Kościoły, opiekujące się świątynią: katolicy, prawosławni i Ormianie. Finansowego wsparcia udzielili także prezydent Autonomii Palestyńskiej oraz król Jordanii, które formalnie administruje Starym Miastem w Jerozolimie. Przy okazji odkryto oryginalną płytę nagrobną z czasów Jezusa Chrystusa (pisałam notkę o tym remoncie, o użytej tam nowatorskiej technice).

Zmieniony ( 26.02.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.