Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 20 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow ekolo, lasy arrow Obrona (tania) przed upałem
Tuesday 21 September 2021 03:19:05.40.
migawki

Niedawno Minister Pandemii zapowiadał czwartą falę - na przełom sierpnia i września. A według najnowszych wyliczeńma ona nas "zalać" w połowie listopada, gdy będą, jak co roku, słoty, przeziębienia,chrypki i grypki...

===============
 
W Y S Z U K I W A R K A
Obrona (tania) przed upałem Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
17.07.2007.

 [nowa, szersza wersja pod : Energetyka, Proste rozwiązania     Ale TO radzę przeczytać   Adm.]

Mirosław Dakowski

Obrona (tania) przed upałem.

  1. W mieszkaniu czy domu:

a)      Okna, na które pada słońce (poł.-wschód do połudn.-zachodu) zasłaniać na dzień białym materiałem (np. prześcieradło) na zewnątrz. Umocować (przycisnąć) przy zamykaniu okna. Nigdy wewnątrz, bo wtedy całe ciepło gromadzi się w mieszkaniu. W dzień wszystkie okna zamknięte (nie wchodzi upał).

b)       na noc (lub zawsze, gdy temperatura zewn. niższa od wewnętrznej) otwierać okna – wietrzyć. Chłodzić też strychy!

c)      pić dużo wody chłodnej (nie z lodówki, bo powoduje ból gardła).

2. siedzieć w domu (lub lesie, jeśli możliwe). Kto musi być na ulicy – unikać godzin południowych. Koniecznie kapelusz słomkowy (czyli jasny i przewiewny).

3. Na dalsza metę: Obsadzić ściany południowe domu pnączami (bluszcz, dzikie wino).  Przykład działania: Jeśli słońce ogrzewa goły mur do 40-60 st.C, to pod pnączami jest o 20 do 30 stopni C mniej!!

W moim domu utrzymuję temperaturę wnętrza (sposobami 1 ab, 3) o 10-12 st.C poniżej temperatury zewnętrznej.  A w szpitalu, którego dyrektor nie zdecydował się na tak proste rozwiązania, właśnie rośnie umieralność małych pacjentów: komplikacje po-operacyjne, zakażenia, serce... U innych, silniejszych rośnie znacznie czas zdrowienia, a więc też czas pobytu w szpitalu.

Nie wstydźmy się rozwiązań prostych!

Zmieniony ( 29.07.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.