Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 59 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Żydowska agresja arrow Wiceszef MSZ podczas wizyty w USA wyraził wdzięczność za żydowską krytykę ustawy o IPN
Sunday 31 May 2020 09:52:12.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Wiceszef MSZ podczas wizyty w USA wyraził wdzięczność za żydowską krytykę ustawy o IPN Drukuj Email
Wpisał: KASIA KLIMASINSKA   
02.03.2018.

Wiceszef MSZ podczas wizyty w USA wyraził wdzięczność za żydowską krytykę ustawy o IPN

http://dzienniknarodowy.pl/wiceszef-msz-wizyty-usa-wyrazil-wdziecznosc-zydowska-krytyke-ustawy-o-ipn/


===================================

KASIA KLIMASINSKA /BLOOMBERG NEWS wie lepiej!!

Jerusalem Post

http://www.jpost.com/International/Poland-seeks-to-assure-wary-US-as-Holocaust-law-takes-effect-543971

===================================

Przebywający z wizytą w USA wiceminister spraw zagranicznych, Marek Magierowski, zapewnił swoich amerykańskich kolegów w Waszyngtonie, że „nic” nie stanie się, gdy we wrześniu wejdzie w życie ustawa o IPN – informuje korespondentka „Jerusalem Post”.

Magierowski powiedział dziennikarzom w Waszyngtonie, że Polska „jest zdeterminowana aby złagodzić napięcie między Polską a Izraelem i USA stworzonym przez ustawę”. Przyznał, że Polska popełniła kilka „błędów PR-owych” w związku z wprowadzeniem nowego ustawodawstwa i wyraził wdzięczność za krytykę ze strony społeczności żydowskiej. Zapewnił, że ocaleli z Holokaustu i inni goście żydowscy w Polsce nie są zagrożeni karami wynikającymi z ustawy, a Polska ma bardzo surowe prawo karzące antysemityzm.

Sekretarz stanu USA, Rex Tillerson, przyznając że terminy takie jak „polskie obozy śmierci” wprowadzają w błąd, powiedział że USA są „rozczarowane” nowym prawem, dodając że ustawa o IPN „negatywnie wpływa na wolność słowa i badania naukowe”.

Amerykańscy kongresmeni również poruszyli tę kwestię na spotkaniu z polskim wysłannikiem.

za: jpost.com

Jerusalem Post

Zmieniony ( 02.03.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.