Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 86 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Religie fałszywe, herezje arrow Najnowsza książka dr Michała Krajskiego "Luter i różokrzyżowcy"
Thursday 27 February 2020 21:40:24.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Najnowsza książka dr Michała Krajskiego "Luter i różokrzyżowcy" Drukuj Email
Wpisał: dr Michał Krajski   
10.03.2018.

Najnowsza książka dr Michała Krajskiego "Luter i różokrzyżowcy"


dr Marta Cywińska http://prawy.pl/67375-warszawa-promocja-najnowszej-ksiazki-dr-michala-krajskiego-luter-i-rozokrzyzowcy/


W dniu 8 marca do późnych godzin wieczornych trwała w Centrum Edukacyjnym Powiśle w Warszawie promocja najnowszej książki dr Michała Krajskiego,  odsłaniającej w szczegółach  genezę oraz sięgającej po dzisiejsze konsekwencje rewolucji protestanckiej: od pseudo-chrześcijańskiej kabały zwanej „różokrzyżem” po ateistyczny scjentyzm czy samoubóstwienie w duchu New Age.

Autor podkreślił, iż modernizm jako ruch religijny, który powstał na przełomie XIX i XX wieku, był swoistą próbą sprotestantyzowania Kościoła od wewnątrz aż ku posoborowym reformom.

Imponująca kwerenda badawcza, mnogość cytatów stanowią dopełnienie wywodu. Dr Michał Krajski prowadzi czytelnika poprzez kwestię herezji oraz apostazji niegdysiejszego adepta „różokrzyża” z Wittenbergi aż do aktualnych  przejawów protestantyzacji w różnych strukturach.

Grzegorz Braun napisał we wstępie oto tak:

„Książka dr. Michała Krajskiego to najbardziej odkrywcza publikacja na podsumowanie nieszczęsnego jubileuszu 500-lecia buntu Lutra”.

Autor  książki skupił się na doktrynie różokrzyżowców oraz ukazał protestantyzm jako religię rozpaczy. Jego szczególną uwagę przykuwa protestantyzacja Kościoła katolickiego po Soborze Watykańskim.

Całość wzbogacił dodatek zatytułowany „50 argumentów za tym, że protestantyzm to zjudaizowane chrześcijaństwo” .

Zwróćmy uwagę, iż 2017 rok wiązał się z 100-leciem objawień fatimskich, 300-leciem powstania masonerii i 500-leciem wystąpienia Marcina Lutra – tym  więcej odniesień symbolicznych w tej imponującej pracy.


Serdecznie rekomenduję najnowszą książkę dr Michała Krajskiego Czytelnikom.

Zmieniony ( 10.03.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.