Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 13 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow SZtuczki i sztuka - POSTĘPY arrow Orgia nienawiści do Polaków i katolików. "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej. Za pieniądze podatników.
Thursday 29 October 2020 05:52:09.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Orgia nienawiści do Polaków i katolików. "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej. Za pieniądze podatników. Drukuj Email
Wpisał: Jan Bodakowski   
10.03.2018.

Orgia nienawiści do Polaków i katolików. "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej.

Jak zwykle współfinansowane za pieniądze podatnikówJan Bodakowski

http://prawy.pl/67386-orgia-nienawisci-do-polakow-i-katolikow-twarz-nowy-film-malgorzaty-szumowskiej-jak-zwykle-wspolfinansowany-za-pieniadze-podatnikow/


Od 6 kwietnia na ekranach kin w całej Polsce będzie można obejrzeć istną orgię nienawiści do Polaków i katolików – film Małgorzaty Szumowskiej „Twarz”.

Oto kolejny dowód na to, że należy zlikwidować finansowanie sztuki współczesnej z pieniędzy podatników – lepiej jest gdy pieniądze zostają w ich kieszeni niż są wydawanie na sztukę nowoczesną często polegającą na szerzeniu nienawiści do Polaków oraz katolików.

Reżyserką filmu jest Małgorzata Szumowska (znana z filmów „Body/Ciało”, „W imię…”, „Sponsoring”, „33 sceny z życia”). Autorami scenariusza są Małgorzata Szumowska i Michał Englert („Body/Ciało”, „W imię…”). W rolach głównych udział wzięli: Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „W imię”, „Matka Teresa od kotów”, „Amok”, „Francesco”), Agnieszka Podsiadlik („Królewicz Olch”, „Bejbi Blues”, „Jak całkowicie zniknąć”, „Z daleka widok jest piękny”), Małgorzata Gorol, Roman Gancarczyk („Szczęście świata”, „Body/Ciało”, „Pani z przedszkola”, „Pod Mocnym Aniołem”).

Według informacji na  stronie Film Polski koproducentem filmu jest  – czemu nie należy się dziwić – TVN, jednak też i Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (nowa państwowa instytucja kultury, która powstała w wyniku połączenia Filmoteki Narodowej i Narodowego Instytutu Audiowizualnego) oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe (miejska instytucja kultury). Film był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (instytucję podległą Ministerstwu Kultury).

Bohaterem filmu jest Jacek, młody fan zespołu Metallica mieszkający z rodziną na Podkarpaciu. Jego życie przerywa wypadek podczas którego traci twarz. Jako oszpecony kaleka traci też miłość swojego życia Dagmarę.

Fabuła filmu jest jednak dla reżyserki tylko pretekstem do orgii nienawiści wobec Polaków i katolików (sfinansowanej przez instytucje publiczne z pieniędzy podatników).

Jak deklaruje reżyserka „typowa, polska, katolicka rodzina jest raczej przekleństwem bohatera”. Reżyserka chciała pokazać „Polaków z innej strony niż ta poważna, historyczna czy martyrologiczna. Miałam ochotę już wcześniej podejść do wielu narodowych tematów”.

Film „Twarz” kreuje negatywny wizerunek Polaków jako odstręczającej agresywnej brzydkiej dziczy. W pierwszej scenie brzydcy, starszawi Polacy są tak chciwi, że by skorzystać w promocji w supermarkecie na żądanie sklepu rozbierają się do bielizny (eksponując swoje sflaczałe tłuste ohydne cielska przypominające robactwo) i walczą między sobą o towar w promocji.

Rodzina głównego bohatera to dumni z siebie Polacy, wulgarne chamy, alkoholicy,katolicy rasiści i chciwcy, którzy bija się w czasie pogrzebu w ramach walki o spadek. W miejscu zamieszkania głównego bohatera pod sklepem żulerka jest tak zapijaczona, że nie potrafi normalnie mówić, tylko bełkocze w niezrozumiały sposób. Mieszkańcy miejscowości chłopaka bawią się przy chamskiej muzyce disco. Narzeczona chłopaka, będąca personifikacją polskich dziewcząt, na wiejskiej dyskotece tańczy wulgarnie do marnej muzyki.

Życie Polaków na prowincji przedstawione jest jako mieszanina katolickich frazesów, antysemickiej i rasistowskiej nienawiści, okrutnego zarzynania zwierząt, oraz alkoholu. Zabawa polskich dzieci polega na zabawie zakrwawionym odrąbanym łbem okrutnie zarżniętej świni.

Katolickie święta Polaków są dla Szumowskiej okazją do przedstawienia  pijaństwa i rasistowskich żartów. Polacy są tak obmierźli, że nawet nie są wstanie bez fałszowania śpiewać pieśni religijnych.

Kościół katolicki ukazany jest w filmie Szumowskiej jako przestrzeń patologii.  W czasie spowiedzi matka okaleczonego głównego bohatera twierdzi, że nie poznaje swojego syna, który ma przeszczepioną twarz i pewnikiem musi być opętany.

Film wiarę w opętania i egzorcyzmy ukazuje jako przejaw zabobony polskich prymitywów. Ukazany w filmie ksiądz egzorcysta klepie po łacinie formułki i nagrywa na komórce swoje teatralne egzorcyzmy. Dodatkowo parafianie ukazani w filmie to chciwcy, prymitywy i alkoholicy.

Symbolem prowincjonalnego ciemnogrodu w którym mieszka główny bohater jest budowa figury Chrystusa Króla. Miejsce promieniujące złą energią. To właśnie tu główny bohater ma wypadek, który przekreśla jego plany życiowe i niszczy jego szczęście, to właśnie tu polscy katoliccy robotnicy rasiści prześladują swoich ciemnoskórych kolegów.

Jedyną pozytywną postacią ukazaną w filmie jest siostra głównego bohatera, która marzy o ucieczce z Polski.

Z nienawiścią reżyserki spotkały się nawet folklorystycznego obrzędy czuwania przy zmarłym (babcia bohatera w bardzo zabawnej scenie zabija łapką muchy zlatujące się do zwłok przy których rodzina czuwa).

Zmieniony ( 10.03.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.