Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 65 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow o KRZYŻ arrow 22 wyostrzone instrumenty pojednania
Sunday 12 July 2020 14:41:33.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Dotarła do mnie informacja, że niektórzy tradycyjni katolicy mają zamiar celowo unieważnić swoje karty do głosowania. Prosimy nie róbcie tego!

Zwycięstwo Trzaskowskiego to zwycięstwo zła w jawnej postaci. To promocja LGBT, "małżeństwa" homoseksualne, a w dalszej perspektywie adopcja dzieci przez te pary. Czy tego chcecie?

Nie wybierajcie z szamba! Cejrowski. 1 min. 

SPRAWDZAĆ,czy są dwie pieczęci na karcie. Jeśli brak – wstrzymać pracę Komisji, wymusić kontrolę z góry wszystkich kart – nie oddawać DOWODU RZECZOWEGO.

 
W Y S Z U K I W A R K A
22 wyostrzone instrumenty pojednania Drukuj Email
Wpisał: Stary Wiarus   
17.08.2010.

22 wyostrzone instrumenty pojednania

Stary Wiarus http://staryw.blogspot.com

Andrzej Kunert usiłuje dialektycznie zdystansować się od pomnika i przekształcić go w mogiłę, ale kiepsko mu idzie. Zresztą co jest pomnik, a co mogiła, to sami Rosjanie dobrze wiedzą, i nie krępują się powiedzieć:

 "Wremia Nowostiej" (za PAP)

http://www.salon24.pl/news/41324,wremia-nowostiej-o-incydencie-w-ossowie-pojednanie-nie-doszlo-do-skutku

"Rekonstrukcja bitwy odbywa się tam co roku, jednak tym razem zaplanowano szczególny akcent - akt pojednania. Jego symbolem miało być odsłonięcie pomnika poległych na polu walki czerwonoarmistów" - przekazuje "Wriemia Nowostiej".

(...)
"Wszystko było gotowe do otwarcia, jednak dzień wcześniej wandale namalowali na pomniku czerwone gwiazdy, a kilkudziesięciu mieszkańców okolicznych miejscowości wystąpiło z protestem przeciwko uroczystemu odsłonięciu mogiły" - dodaje gazeta.


No więc jak to jest, doktorze Kunert – sami Rosjanie nie rozumieją co na tej rosyjskiej mogile stoi, i na czym te gwiazdy namalowano? Bo mówią, że pomnik. Jak pan widzi, oni wyraźnie rozróżniają, co mogiła, a co pomnik, i gołym okiem widzą, że na polu mogiła, a na mogile pomnik. A pan się niepotrzebnie wychyla, bo pan powinien w lot chwycić, że jak Rosja mówi, że pomnik, to pomnik.
            Pańskie pomniejszanie pomnika czerwonoarmistów, doktorze Kunert, to jest działalność wroga i antyrosyjska, od której uchowaj pana Panie Boże. Twierdząc, że ten pomnik na mogile to wcale nie pomnik, pan obraża wielki naród rosyjski, i wręcz staje po stronie warchołów, doktorze Kunert. Ja pana przywołuję do porządku, i żeby mi to było ostatni raz! 

            Kunert upiera się, że krzyż prawosławny jest jak najbardziej stosownym znakiem na grobie żołnierzy programowo ateistycznej armii, słynnej z okrutnego mordowania księży, popów i zakonnic oraz z niszczenia kościołów i cerkwi. 

            Kunert upiera się, że namalowanie na tym grobie czerwonej gwiazdy, elementu godła państwowego najeźdźców i oficjalnego znaku identyfikacyjnego państwa  radzieckiego  na mundurach najeźdźców, jest całkowicie niestosowne, i stanowi zbezczeszczenie grobu.

            Kunert upiera się, że to świetny pomysł, aby grób żołnierzy armii słynnej z mordowania jeńców bagnetami przyozdobić wyobrażeniem 22 bagnetów.

            Kunert upiera się, że to skromny żołnierski grób, a nie pomnik, choć jego list z 15 lipca 2010 roku do burmistrza Wołomina wyraźnie mówi o budowie pomnika.

            Kunert upiera się, że skromny żołnierski grób wymaga nierdzewnej stali, szwedzkiego granitu i wynajęcia modnego rzeźbiarza, czyli atrybutów stosownych raczej dla Alei Zasłużonych, niż dla skromnej żołnierskiej mogiły w szczerym polu. Dla skromnych żołnierskich mogił ustawa przewiduje ogrodzenie, tabliczkę informacyjną i drogowskaz. Ustawa nie nakazuje kosztownego i ekskluzywnego wystroju grobów żołnierzy nieprzyjacielskich.

            Kunertowi nie przeszkadza daleko skromniejszy wystrój mogił polskich obrońcow Ossowa, którzy zginęli w walce z najeźdźcami pochowanymi pod wyrafinowanym krzyżem z nierdzewnej stali, projektu modnego polskiego rzeźbiarza. 

            Mogiłę z pomnikiem czerwonoarmistów pod Ossowem trzeba będzie teraz albo przeprojektować i przebudować, albo wystawić przy niej równie elegancko zaprojektowaną wartownię dla uzbrojonej ochrony, która do końca świata będzie pilnować tego miejsca 24 godziny na dobę, a przy okazji może objaśniać odwiedzającym, po polsku i w kilku językach obcych, kto i dlaczego leży w tej mogile.
            O ile na mogile ma pozostać na stałe krzyż ze szlachetnej stali i tablica ze szwedzkiego granitu, to dr Kunert powinien zostać mianowany dowódcą ochrony mogiły i zamieszkać na stałe w tej wartowni.

            Oprócz odpowiedzialności za utrzymanie godności osobistej 22 martwych bolszewików i estetycznego wyglądu grobu, Kunert będzie najwłaściwszą osobą do tłumaczenia odwiedzającym, po polsku i w kilku językach obcych, że każdy żołnierz ma prawo do grobu. To będzie świetna i zasłużona synekura.
            Ale co tam polityka, porozmawiajmy o sztuce.
Pytanie do pana Marka Moderau:

Panie Marku, skąd przyszło panu do głowy uczcić pamięć żołnierzy armii słynnej z mordowania jeńców bagnetami przez umieszczenie na ich grobie wyobrażenia 22 bagnetów? Czy Pan sam te bagnety wymyślił, czy to klient tak konkretnie zamówił?

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.