Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 8 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Węgiel, kopaliny arrow w obronie polskich zasobów naturalnych. Pikieta czwartek, pod Ministerstwem Energii.
Sunday 31 May 2020 03:45:41.30.
W Y S Z U K I W A R K A
w obronie polskich zasobów naturalnych. Pikieta czwartek, pod Ministerstwem Energii. Drukuj Email
Wpisał: Kopalnia Krupiński   
04.04.2018.

Pikieta czwartek, pod Ministerstwem Energii,ul Krucza 36  - w obronie polskich zasobów naturalnych

 W czwartek, 5 kwietnia 2018 w godzinach 10:00-13:00

w obronie polskich złóż, przeciw ich pokątnej wyprzedaży w obce ręce

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/zaproszenie-na-pikiete

https://www.facebook.com/events/384878245255423/

Złoża naturalne to dobro wszystkich Polaków. Kolejne rządy wyprzedawały nasze fabryki, stocznie i inne zakłady pracy zmuszając Polaków do emigracji zarobkowej. Obecny rząd PIS-u wziął się za ROZDAWANIE kopalń.

Kopalnia Krupiński to jedna z najnowocześniejszych i najbogatszych w surowiec kopalń w Polsce. W ostatnich latach była nieekonomicznie zarządzana oraz źle doinwestowywana co spowodowało, że były wykazywane straty. Tylko to wystarczyło, by obecny rząd PIS-u z ministrem energetyki p.Tchórzewskim na czele, znalazł angielską firmę, która już czeka aby przejąć ten potencjał.

On nawet nie chce jej sprzedać !!! - on ją chce oddać.

Anglicy szacują, że chcą zainwestować ok. 600 mln zł (część na zwrot kosztów poniesionych przez Polaków na tę kopalnię, ale przeważającą część tej kwoty na rozruch). Innymi słowy Polska NIC nie dostanie za to, że odda jakiejś prywatnej angielskiej firmie NASZE ZŁOŻA. Nie możemy na to pozwolić! Musimy działać bo potencjał jaki ma ta kopalnia to 2 biliony zł, możliwość wydobywania tych złóż najnowocześniejszą techniką zgazowania węgla, powoduje, że spod ziemi wydobywany będzie ekologiczny gaz, a nie węgiel w bryłach. To jest nowoczesna i ekologiczna energia, która mogłaby nas uniezależnić od dostaw z zagranicy, a wręcz sami bylibyśmy eksporterami.

Potencjał jaki ma ta kopalnia to 2 biliony zł , dla porównania dług publiczny Polski wynosi ok. 1 biliona.

Zachęcamy do poparcia petycji do premiera M. Morawieckiego ws. kopalni "KRUPIŃSKI" LINK DO PETYCJI 

Obecnie to ostatni moment, aby nie dopuścić do oddania tego majątku w obce ręce, to już nie chodzi tylko o patriotyzm, to kwestia przyszłości naszych dzieci, to od nas zależy czy one będą mogły żyć w naszej kochanej Polsce, czy będą zmuszone do emigracji za chlebem.

Mamy potencjał, możemy się przeciwstawić głupocie, możemy powstrzymać to działanie, ale musimy otworzyć oczy i zacząć działać.

Zapraszamy wszystkich na pikietę w obronie tych zasobów w dniu 5 kwietnia 2018 r. do Warszawy przed budynek Ministerstwa Energii ul Krucza 36 godz. 10.-ta. i pokażmy, że patrzymy władzy na ręce i nie damy się okradać. Stańmy do boju, bo walczymy o naszą przyszłość !

Wywiad z Januszem Zagórskim:

https://www.youtube.com/watch?v=fn6b3vuD7P8

http://visveritatis.wixsite.com/instytut/ratujmy-kopalnie

https://walkazesmogiem.pl/polskie-zasoby-naturalne/


Zmieniony ( 04.04.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.