Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 66 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow Zdrówko 18 arrow Unia Europejska zakazuje ziołolecznictwa
Saturday 11 July 2020 12:57:47.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Dotarła do mnie informacja, że niektórzy tradycyjni katolicy mają zamiar celowo unieważnić swoje karty do głosowania. Prosimy nie róbcie tego!

Zwycięstwo Trzaskowskiego to zwycięstwo zła w jawnej postaci. To promocja LGBT, "małżeństwa" homoseksualne, a w dalszej perspektywie adopcja dzieci przez te pary. Czy tego chcecie?

Nie wybierajcie z szamba! Cejrowski. 1 min. 

 
W Y S Z U K I W A R K A
Unia Europejska zakazuje ziołolecznictwa Drukuj Email
Wpisał: Unia Europejska   
23.04.2018.

Unia Europejska zakazuje ziołolecznictwa

http://wybieram-zdrowie.com/unia-europejska-zakazala-ziololecznictwa/


Kraje należące do Unii Europejskiej zostały zmuszone do wprowadzenia restrykcyjnego prawa, które czyni nielegalnymi setki naturalnych ziół leczniczych, używanych powszechnie w Polsce od wielu pokoleń.

Oczywiście powód jakiś znaleźli i ma to niby być ochrona konsumenta przed potencjalnie niebezpiecznymi dla zdrowia „tradycyjnymi” sposobami leczenia.

Szkoda tylko, że nie zauważyli, że zioła te skutecznie leczą ludzi od setek, jeśli nie tysięcy lat.

Według nowej dyrektywy UE, lekarstwa pochodzenia ziołowego będą musiały być rejestrowane według szczegółowej receptury, a co więcej, producenci będą musieli załączać do ziołowych leków informacje o możliwych skutkach ubocznych. Producenci preparatów ziołowych już się obawiają, że nowe regulacje wypchną ich z rynku i zmuszą do zamknięcia firm.

Jakie będą konsekwencje regulacji zabraniających niezarejestrowanego ziołolecznictwa? Jak zwykle ktoś na tym zyska. Oczywiście ogromne koncerny farmaceutyczne, które zapewne mają duży udział w lobbowaniu tej szkodliwej regulacji. Prawdopodobnie wiele specyfików będzie celowo usuwanych z rynku lub nań niedopuszczanych ze względu na niemożność przejścia skomplikowanej procedury unijnej. Ehhh, korzystajmy z tych dobroczynnych ziół póki możemy…

======================

 

MD: Dobra strona jest taka, że każdy będzie musiał wziąc z półki zakurzoną ksiażkę o ziołach, i pójdzie z nią w pola, lasy i łąki. Zbierze zioła, a przy okazji zdrowotnej przechadzki sie opali - i pozna, kto jest "szefem" tych bezczelnych łobuzów..

Zmieniony ( 23.04.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.